Data publikacji:

Premiera Princess Peach: Showtime!  – cena, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Uniwersum Super Mario Bros. jest tak rozbudowane, że Nintendo nie musi się ograniczać wyłącznie do gier z wąsatym hydraulikiem w roli głównej. Tym razem padło na Księżniczkę, która już od dawna nie jest wyłącznie damą w opałach. W swojej solowej produkcji protagonistka udowadnia, że potrafi być nawet o wiele sprytniejsza, niż bracia Mario. Sprawdźcie, co Princess Peach: Showtime! ma do zaoferowania, a także na jakich platformach zagramy w ten tytuł.
princess peach showtime wymagania

Premiera Princess Peach: Showtime!

Jeśli nie mogliście doczekać się nowej paltformówki Nintendo, to mam dla was dobrą wiadomość. Premiera Princess Peach: Showtime! odbyła się 22 marca bieżącego roku, dzięki już teraz możecie zamówić swój egzemplarz gry. Warto również zaznaczyć, że Japończycy po raz kolejny przygotowali tytuł na wyłączność dla swojej platformy, dlatego zagramy w niego wyłącznie na Nintendo Switch. Nie ma jakichkolwiek szans, że produkcja zostanie w przyszłości udostępniona na konkurencyjnych platformach Sony lub Microsoftu.

O co chodzi w Princess Peach: Showtime!?

Fabuła w Princess Peach: Showtime! jest raczej pretekstowa i służy przede wszystkim rzuceniu graczy w wir coraz bardziej szalonych przygód. Historia rozpoczyna się w chwili, gdy tytułowa bohaterka dociera do teatru Sparkle na spektakl, na który została zaproszona przez swojego przyjaciela, Toada. Na miejscu okazuje się, że budynek przejęła niejaka złowieszcza Grape, dlatego protagonistka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i odbić budynek z rąk czarownicy i jej wiernych sługusów Sour Bunchów.

Princess Peach: Showtime! – platformówka dla dzieci i dorosłych

Jak już wiecie, w Princess Peach: Showtime! wcielamy się w tytułową bohaterkę, która nie jest osamotniona w wojażach, bowiem otrzymuje wsparcie od migoczącej Stelli, strażniczki teatru Sparkle. Dzięki jej magicznym zdolnościom, Księżniczka może wchodzić w interakcje ze sceną, zwoływać aktorów i przyjmować różnorodne transformacje, z których każda ma swoje unikalne zdolności i bezpośrednio wpływa na nowe mechanizmy gameplayu.
Przykładowo, wcielając się w Swordfighter Peach, odpieramy niecne plany grupy Sour Bunch zgrabnymi pchnięciami szpady i widowiskowymi kontratakami. Z kolei Detective Peach przywdziewa strój inspirowany garderobą Sherlocka Holmesa i przesłuchuje mieszkańców, odkrywa wskazówki oraz rozwiązuje klasyczne zagadki. Protagonistka może również stać się karateczką – jako Kung Fu Peach atakuje wrogów zręcznymi kopnięciami, zaś po przybraniu formy Patissiere Peach piecze i dekoruje słodycze w wyznaczonym czasie. To naturalnie tylko kilka przykładów – takich atrakcji jest tutaj cała masa, a produkcja na każdym kroku zaskakuje nas nowymi transformacjami!
Rozgrywka składa się z poziomów wypełnionych różnymi rodzajami wrogów. Nie brakuje przy tym bardzo kreatywnych minigier oraz stosunkowo prostych łamigłówek, osadzonych w wielowarstwowych lokacjach (nie poruszamy się tylko w lewo i prawo, ale także w głąb), zazwyczaj ukazanych z boku jak w serii Paper Mario. Producent zdecydował się na przygotowanie stylizowanej oprawy wizualnej, charakterystycznej dla produkcji z uniwersum Super Mario Bros. Dzięki temu rodzice mogą być spokojni o to, że gra oferuje treści odpowiednie nawet dla najmłodszych graczy. Nawet jeśli pojawia się tutaj przemoc, to jest ona przedstawiona w mocno kreskówkowy sposób.
Princess Peach: Showtime! to angażująca platformówka, która może przypaść do gustu zarówno młodszych użytkownikom, jak i ich rodzicom. Niestety w tym przypadku developer całkowicie zrezygnował z trybu kooperacji, skupiając się na dopracowaniu rozgrywki dla pojedynczego gracza. Jeżeli lubicie gry ekskluzywne Nintendo, to zdecydowanie powinniście zainteresować się tym tytułem – chociażby ze względu na dopracowany i zróżnicowany gameplay.

Ile kosztuje Princess Peach: Showtime!?

Nintendo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że produkcja poświęcona tytułowej Księżniczce nie zyska takiej popularności, jak Super Mario Odyssey czy inne dzieła opowiadające o przygodach tego bohatera. Dlatego też cena Princess Peach: Showtime! (mowa oczywiście o pudełkowym wydaniu) została nieco obniżona i w dniu premiery wynosiła zaledwie 229 złotych, choć niewykluczone, że w niektórych sklepach internetowych kupicie grę jeszcze taniej. W tym celu koniecznie sprawdźcie kartę produktu na Ceneo.pl.

Czy w Princess Peach: Showtime! jest dostępna polska wersje językowa?

Niestety nie i nic nie wskazuje na to, że Nintendo kiedykolwiek zacznie dodawać spolszczenia do swoich ekskluzywnych produkcji na Switcha. W Princess Peach: Showtime! konieczne jest więc granie po angielsku. Na szczęście produkcja nie bazuje na dialogach, tylko rozgrywce, dzięki czemu nawet dzieci nieznające obcego języka będą w stanie poradzić sobie podczas zabawy.

Ile godzin zajmuje ukończenie Princess Peach: Showtime!?

Tym razem mamy do czynienia ze stosunkowo krótkim tytułem. Princess Peach: Showtime! składa się z pięciu zróżnicowanych światów podzielonych na kilka mniejszych poziomów. Ich ukończenie powinno wam zająć trochę ponad pięć godzin, choć po zaliczeniu fabuły odblokowuje się zawartość dodatkowa, która trochę wydłuża rozgrywkę.
Zdjęcie: materiały prasowe Nintendo
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.