Data publikacji:

Biała klawiatura gamingowa – polecane modele

jaka biała klawiatura gamingowa

Jaka biała klawiatura gamingowa?

Roccat Vulcan II Mini

Na początek mam dla was propozycję miniaturowej klawiatury gamingowej, w które producent pozbył się niepotrzebnych klawiszy, ograniczając się wyłącznie do tych najbardziej niezbędnych podczas grania. Ponadto firma Roccat wykorzystała bardzo małe nakładki na przełączniki opto-mechaniczne, dzięki czemu podświetlenie daje jeszcze więcej kolorowego światła, które doskonale zgrywa się z białą elegancką obudową.

MSI Vigor GK30 Combo

Jeżeli szukacie białej klawiatury do gier, ale macie mocno ograniczony budżet, to obowiązkowo powinniście zainteresować się modelem MSI Vigor GK30 Combo. Głównie dlatego, że za mniej niż 300 złotych kupicie zestaw składający się z solidnej klawiatury z przełącznikami mechaniczno-tłokowymi i porządnej myszki gamingowej o symetrycznej konstrukcji. Oba urządzenia dostępne są w białym kolorze i oba posiadają podświetlenie RGB Mystic Light, którego pracę można kontrolować poprzez autorskie oprogramowanie MSI.

Logitech G715

Tę białą klawiaturę można polecić przede wszystkim osobom, które lubią ekstrawaganckie, wychodzące poza schematy, rozwiązania. Sama klawiatura prezentuje się dosyć standardowo (aczkolwiek nie zawiera sekcji numerycznej), natomiast dołączana do zestawu podkładka pod nadgarstki wyglądem przypomina chmurkę – i trzeba przyznać, że wygląda ona fantastycznie. W dodatku producent zdecydował się na zaimplementowanie podświetlenia na dolnej części obudowy klawiatury, co jest bardzo oryginalnym i niecodziennym rozwiązaniem.

Roccat Vulcan 122 AIMO

Tym razem mam dla was propozycję pełnoprawnej klawiatury gamingowej z sekcją numeryczną, praktyczną magnetyczną podpórką pod nadgarstki oraz dodatkowymi przyciskami funkcjonalnymi. Obudowa Roccat Vulcan 122 AIMO wykonana została z jasnej szczotkowanej stali, zaś reszta elementów (np. nasadki na klawisze) dostępna jest w białym kolorze. Dużą zaletą są także wydajne mechaniczne przełączniki Titan Switch, które doskonale nadają się do grania zarówno w tytuły przeznaczone dla pojedynczego gracza, jak i produkcje wieloosobowe.

Krux Frost

Kolejna biała klawiatura gamingowa w tym zestawieniu, która została zaprojektowana z myślą o graczach z mniej zasobnym portfelem. Firma Krux w celu ograniczenia kosztów zrezygnowała z mechanicznych przełączników, stawiając na przyciski bazujące na membranie. Takie klawisze nie mają tak dobrych parametrów, jak mechaniczne switche, ale ich zaletą jest na pewno o wiele cichsze działanie. Ponadto sprawdzają się bardzo dobrze zarówno do grania, jak i do pisania. Producent pomimo niskiej ceny nie zapomniał o podpórce pod nadgarstki oraz umieszczeniu pokrętła do kontrolowania multimediów.

Dell Alienware AW920K

Tutaj co prawda nie możemy powiedzieć o niskiej cenie, ale wystarczy spojrzeć na parametry urządzenia, aby zrozumieć, dlaczego tak dużo kosztuje. Jednym z powodów jest to, że mamy do czynienia z bezprzewodową białą klawiaturą gamingową, mogącą połączyć się z komputerem poprzez Bluetooth 5.1 lub sygnał radiowy 2,4 GHz. Producent zapewnia, że jego sprzęt jest w stanie wytrzymać ponad 40 godzin na jednym ładowaniu, przy ustawieniu podświetlenia przycisków na 50 procent. Jeśli natomiast chodzi o mechaniczne przełączniki, to Dell wybrał Cherry MX Red, których żywotność obliczono na 100 milionów kliknięć.

Razer Pro Type Ultra

Ceniona firma Razer również ma w swojej ofercie białą klawiaturę do gier, która zdecydowanie wam się spodoba. Ten producent postawił na absolutną biel, rezygnując z jakichkolwiek innych kolorów, co dało oszałamiający efekt – tutaj nawet podświetlenie jest bezbarwne. Do zestawu z Razer Pro Type Ultra dołączana jest miękka, wyściełana podpórka pod nadgarstki, natomiast urządzenie komunikuje się z pecetem drogą bezprzewodową poprzez Bluetooth lub nadajnik 2,4 GHz. Producent wykorzystał responsywne żółte przełączniki mechaniczne, które cechują się bardzo cichym działaniem.

ASUS ROG Falchion Ace

ASUS ROG Falchion Ace oferuje kompaktową konstrukcję odpowiadającą 65 procentom standardowej klawiatury gamingowej. Producent umożliwił również odpinanie przewodu zasilającego, dzięki czemu jest to idealny sprzęt dla osób, które często grają poza domem i lubią zabierać ze sobą swój sprzęt gamingowy. Nie trzeba też martwić się o uszkodzenia akcesorium, bowiem ASUS zastosował bardzo wytrzymałe nasadki na klawisze, wykonane z wysokiej jakości tworzywa PBT. Jeśli natomiast chodzi o same przełączniki, to tutaj znajdziecie ROG NX Red, których punkt aktywacji wynosi 1,8 mm, natomiast początkowa siła nacisku to 40 gf.

Redragon K617 Fizz

Na koniec zostawiłem niesamowicie malutką klawiaturę dla graczy, która oferuje zaledwie 61 klawiszy. Jako że w większości produkcji postać kontrolujemy przyciskami WASD, producent zrezygnował ze strzałek kierunkowych. W Redragon K617 Fizz znajdziemy przełączniki mechaniczne Red Switch z szybkim czasem reakcji i stosunkowo cichym klikaniem. Nasadki na switche dostępne są w kolorach białym i szarym, natomiast podświetlenie jest w pełni kolorowe.
Zdjęcie: materiały prasowe Razer
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.