Data modyfikacji:

Dragon’s Dogma II – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Miłośnicy mrocznego fantasy mogą świętować, bowiem do sprzedaży trafiła wielce wyczekiwana kontynuacja hitu Capcomu. Sprawdźcie, co ma do zaoferowania Dragon’s Dogma II, jakie są wymagania sprzętowe gry oraz ile kosztuje pudełkowe wydanie gry.
dragons dogma II wymagania

Premiera Dragon’s Dogma II na PC i konsolach

Możecie rozgrzewać konsole, ponieważ Dragon’s Dogma II jest już dostępna do ogrania. Produkcja trafiła do sprzedaży 22 marca na wszystkich planowanych platformach. Capcom w tym przypadku postanowił zrezygnować ze starszych urządzeń, skupiając się przede wszystkim na konsolach nowej generacji. Dlatego też w ich najnowszą produkcję zagramy zarówno na komputerach osobistych, jak i PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.
Czytaj również: Gry fantasy na PlayStation 5

O co chodzi w fabule Dragon’s Dogma II?

Pisanie o fabule Dragon’s Dogma II wydaje się być mocno ryzykowne, ponieważ ujawnienie zamiarów twórców mogłoby bardzo mocno zepsuć zabawę. Musicie być natomiast przygotowani na to, że w tym przypadku producentowi nie zależało na bardzo rozbudowanych przerywnikach filmowych czy wielowątkowych dialogach pomiędzy bohaterami. Capcom obrał sobie za cel opowiedzenie frapującej historii poprzez rozbudowanie lore gry, które już poprzednio zaskakiwało oryginalnym podejściem do światotwórstwa. Tak naprawdę jedyne, co powinniście wiedzieć, to to, że w grze wcielamy się postać określaną mianem Przebudzonego, która na początku opowieści ściera się z potężnym smokiem. Ten wyrywa protagoniście serce, a następnie je zjada i odlatuje. Bohater w jakiś sposób przeżywa i od teraz jego celem jest odnalezienie jego oprawcy.

Dragon’s Dogma II – pozycja obowiązkowa dla fanów RPG-ów

W Dragon’s Dogma II rozgrywka ukazuje się jako pełnokrwiste i wielowątkowe doświadczenie, które wciąga graczy w fantastyczny świat pełen niebezpieczeństw, tajemnic i emocjonujących przygód. Gracze wcielają się w wykreowanego przez siebie bohatera, którego los jest splątany z losem całego świata. Naszym zadaniem jest stawienie czoła mrocznym siłom zagrażającym równowadze, co nie jest wcale takie proste. Ale jeśli graliście w poprzednią część, to doskonale wiecie czego się spodziewać. Na dobrą sprawę kontynuacją pod wieloma względami przypomina „jedynkę”, tyle, że jest większa, bardziej dopracowana i z jeszcze lepszym systemem walki.
Centralnym punktem rozgrywki Dragon’s Dogma II jest oczywiście walka z najróżniejszymi potworami oraz bossami, którzy wymagają od graczy nie tylko umiejętności bojowych, ale także strategicznego myślenia i sprytu. Tutaj nie wystarczy walić w przeciwników mieczem (lub innym rodzajem broni białej), ale trzeba odkryć jego słabe punkty, żeby wykorzystać je na swoją korzyść. Elastyczny system walki pozwala na dynamiczne podejście do starć, umożliwiając graczom wykorzystanie różnorodnych umiejętności, oręża oraz taktyk, aby pokonać swoich wrogów.
Jednakże Dragon’s Dogma II to nie tylko widowiskowe starcia z wrogami – to także odkrywanie rozległego i zróżnicowanego świata gry, pełnego malowniczych krajobrazów, ukrytych skarbów i niezbadanych tajemnic. Uczestnicy zabawy mogą swobodnie eksplorować duży otwarty świat, napotykając na różnorodne postacie, które oferują zarówno pomoc, jak i nowe zadania do wykonania. To jedna z tych produkcji, gdzie nie liczy się samo osiągnięcie celu, ale frajda płynąca z samej podróży. W kontynuacji ponownie nie jesteśmy osamotnieni w wojażach, ponieważ przez większość czasu towarzyszą nam tzw. Pionki, czyli wojownicy kontrolowani przez sztuczną inteligencję, uczący się na bieżąco nowych zachowań. W grze nie ma trybu kooperacji, ale inne osoby mogą nas wesprzeć wypożyczeniem swoich towarzyszy.
Dodatkowo, druga odsłona Dragon’s Dogma oferuje rozbudowany system tworzenia postaci, który umożliwia graczom personalizację swojego bohatera zgodnie z ich własnymi preferencjami i stylem gry. Możliwość rozwijania umiejętności, zbierania ekwipunku i doskonalenia swojej postaci sprawia, że każdy z użytkowników jest w stanie znaleźć swój własny unikalny sposób na stworzenie idealnego buildu dla postaci. Dzięki temu każda z osób może przeżywać tę przygodę na własny, indywidualny sposób, co jest jednym z najważniejszych elementów w erpegach.

Ile kosztuje Dragon’s Dogma II?

Druga odsłona serii bez wątpienia jest tytułem z segmentu AAA, jednakże jego cena wyjściowa na szczęście jest trochę niższa, niż w przypadku chociażby tytułów ekskluzywnych na PlayStation 5. Produkcja doczekała się też wersji pudełkowej, zarówno na konsolach, jak i pecetach – w tym przypadku gracze nie znajdą jednak w środku płyty z grą, tylko klucz na platformę Steam. Cena Dragon’s Dogma II została ustalona na 289 złotych, aczkolwiek w niektórych sklepach internetowych kupicie grę nawet o 40 złotych taniej. Koniecznie w tym celu zajrzyjcie na kartę produktu na Ceneo.pl.

Czy w Dragon’s Dogma II jest dostępna polska wersje językowa?

Niestety, ale Capcom bardzo wybiorczo podchodzi do przygotowywania polskich wersji językowych do swoich gier i nie wiadomo, czy kiedykolwiek się to zmieni. W takim Resident Evil 4 nie było rodzimych napisów, ale już w Street Fighterze 6 jak najbardziej. Dragon’s Dogma II dołącza do gier, w które konieczne jest granie po angielsku. Oczywiście część osób może przez to nie wyłapać wszystkich wątków fabularnych, jednakże pamiętajcie o tym, że w przypadku tego tytułu najwięcej czasu i tak poświęcamy na walkę i eksplorację mapy.

Oprawa wizualna i wymagania sprzętowe Dragon’s Dogma II

Choć Dragon’s Dogma II zdecydowanie nie jest najładniejszą produkcją dostępną na 9. generacji konsol, to zdecydowanie i tak nie można odmówić jej uroku. To przede wszystkim zasługa silnika graficznego RE Engine przygotowanego na potrzeby serii Resident Evil. Co prawda widać, że został on zaprojektowany bardziej z myślą o bardziej korytarzowych lokacjach, ale i w otwartym świecie daje radę. Na pewno dzieło Capcomu oferuje niesamowite wrażenia wizualne podczas walk z wrogami, gdzie pojawia się wiele fajerwerków graficznych, zaś animacje przeciwników to pierwsza liga. Oczywiście to wszystko ma swoją cenę, choć na szczęście nie tak dużą, jak u konkurencji – aby zagrać w Dragon’s Dogma II w sześćdziesięciu klatkach na sekundę nie potrzeba wcale przesadnie mocnej maszyny.
Minimalne:
 • Procesor: Intel Core i5-10600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX 5500 XT lub lepsza
 • System operacyjny: Windows 10/11 (64-bit)
 • Rekomendowane:
 • Procesor: Intel Core i7-10700 2.9 GHz / AMD Ryzen 5 3600X 3.8 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 8 GB GeForce RTX 2080 / Radeon RX 6700 lub lepsza
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Zdjęcie: materiały prasowe Capcom
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.