Data modyfikacji:

Najlepsza klawiatura mechaniczna do 200 zł

Klawiatura to niezwykle ważne wyposażenie każdego stanowiska komputerowego. Wybór odpowiedniego urządzenia pozwala uzyskać doskonały komfort pracy oraz znacznie uprawnia operacje wykonywane z jej użyciem. Obecnie w sklepach z akcesoriami komputerowymi znaleźć można wiele egzemplarzy klawiatur, które różnią się działaniem, wyglądem oraz ceną. Posiadając kwotę 200 zł, którą można przeznaczyć na zakup nowej klawiatury mechanicznej, warto zdecydować się na atrakcyjne modele, które z łatwością można znaleźć w tej cenie.

Jak wybrać klawiaturę? Dostępne rodzaje

Sklepy z akcesoriami komputerowymi przepełnione są klawiaturami, które różnią się od siebie jakością, przełącznikami, techniką działania, funkcjonalnością, przystosowaniem oraz posiadanymi dodatkowymi funkcjami. Ceny klawiatur dostępnych na rynku zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a kończą nawet na kwotach opiewających na tysiące złotych. Osoby, które chcą kupić dla siebie odpowiednią klawiaturę, mogą wybierać spośród setek modeli z różnych półek cenowych. Klawiatury komputerowe można podzielić na wiele różnych kategorii, biorąc pod uwagę kilka właściwości.
Pierwsze kryterium dzieli klawiatury na modele przewodowe i bezprzewodowe. Taka klasyfikacja określa sposób łączenia sprzętu z komputerem lub laptopem. Klasyczne klawiatury z kablem łączą się z komputerem przez łącze USB lub micro-USB. Bezprzewodowe wersje klawiatur nawiązują łączność z komputerem poprzez Bluetooth. Zarówno klawiatury z kablem, jak i te bezprzewodowe mają swoich zwolenników i przeciwników. To, jaką klawiaturę wybrać, powinno zależeć wyłącznie od preferencji przyszłego użytkownika.
Inny podział klawiatur dzieli je na kilka kategorii ze względu na budowę przycisków i zastosowany w niej mechanizm działania. Klasyfikacja klawiatur w tej kategorii dzieli je na:
  • klawiatury mechaniczne – to wyjątkowo trwałe klawiatury, na które często decydują się gracze. Charakterystyczna budowa tej klawiatury polega na tym, że każdy z przycisków posiada swój dedykowany przełącznik. Przyciski w klawiaturze mechanicznej są wyjątkowo sprężyste i delikatne, co przekłada się na komfort pracy, ponieważ przyciski nie wymagają całkowitego dociskania. Klawiatury mechaniczne to wydajne urządzenia o dobrej jakości, dlatego często są najlepszym wyborem dla wymagających użytkowników. W ofercie producentów akcesoriów komputerowych znaleźć można atrakcyjne modele klawiatur mechanicznych, których cena nie przekracza 200 zł. Nieznaczną wadą takiego typu klawiatur jest ich głośne działanie,
  • klawiatury membranowe – to obecnie jeden z najpopularniejszych typów klawiatur. Bezpośrednio pod klawiszami umieszczona jest membrana, która po wciśnięciu w odpowiednim miejscu, podaje sygnał do komputera. Taki model klawiatury jest znacznie cichszy i tańszy niż klawiatury mechaniczne, ale przez to często jest mniej trwały,
  • klawiatury membranowo-mechaniczne – te klawiatury to pozycja określana jako kompromis pomiędzy pozostałymi rodzajami. Klawiatura hybrydowa składa się zarówno z przełącznika, jak i elementu gumowego, który przyśpiesza czas wracania przycisków na swoje pierwotne miejsce. Charakteryzuje się także znacznie cichszym działaniem.

Klawiatura mechaniczna w wersji gamingowej – czy można ją kupić do 200 zł?

Wybierając klawiaturę mechaniczną do gier, warto wybrać taką o możliwie najlepszej jakości. Fani gier komputerowych, szczególnie tych zaawansowanych, doskonale wiedzą, że na sukces w rozgrywkach wpływ mają nie tylko umiejętności i praktyka, ale także wykorzystywany do gier sprzęt.
Klawiatura jest jednym z podstawowych urządzeń, które są niezbędne do prowadzenia rozgrywek, dlatego na jej wybór gracze poświęcają dużo uwagi. Najczęstszym wyborem przez tę grupę użytkowników są klawiatury mechaniczne, które mają szybki czas reakcji. Mechaniczne klawiatury dostępne są na rynku w różnych cenach, ale dysponując budżetem opiewającym na kwotę 200 zł, można z łatwością znaleźć atrakcyjny model, który zagwarantuje komfortowe użytkowanie.
Klawiatury mechaniczne gamingowe charakteryzują się dość wysokim skokiem. Takie urządzenia mają także bardzo charakterystyczny wygląd oraz ergonomiczny kształt, który sprawia, że wielogodzinne rozgrywki nie wywołują bólu w nadgarstkach i dłoniach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając klawiaturę mechaniczną do 200 zł?

Wybierając klawiaturę mechaniczną, należy zwrócić uwagę na jej dodatkowe funkcje oraz udogodnienia, które w znacznym stopniu zwiększają komfort użytkowania takiego urządzenia:
  • podkładka pod nadgarstki – to duże udogodnienie dla osób, które korzystają z klawiatury przez wiele godzin każdego dnia. Takie podpórki pod nadgarstki pozwalają odciążyć tę część ciała, dzięki czemu użytkownik klawiatury nie odczuwa dyskomfortu nawet po długiej pracy,
  • programowanie klawiszy – ta funkcja daje możliwość takiego zaprogramowania klawiszy, aby dana kombinacja klawiszowa wywoływała przypisaną jej reakcję na komputerze. Takie komendy mogą obejmować np. włączanie i wyłączenie wybranego programu lub kopiowanie plików,
  • rolka do przewijania – to duże ułatwienie, które opiera się na takim samym mechanizmie, jaki znaleźć można w tradycyjnych myszkach komputerowych,
  • porty USB – klawiatura, która ma porty USB, pozwala na podłączenie bezpośrednio do niej pendrive’a lub innych urządzeń,
  • podświetlenie – tę opcję posiada coraz więcej modeli klawiatur. Podświetlenie klawiszy sprawia, że z klawiatury można swobodnie korzystać nawet w ciemnych pomieszczeniach. Klawiatury mechaniczne dla graczy często mają podświetlenie w wielu różnych kolorach, którymi można sterować wedle swoich upodobań,
  • ergonomiczny kształt – klawiatura to urządzenie, z którego można korzystać nawet przez kilka godzin dziennie. Klasyczna klawiatur o prostym kroju po kilku godzinach intensywnej pracy może powodować dyskomfort, szczególnie w okolicach nadgarstków, dlatego w sklepach znaleźć można coraz więcej takich modeli, które swoim kształtem ułatwiają i uprzyjemniają pracę.

Polecane klawiatury mechaniczne do 200 zł

Klawiatury mechaniczne to dobre urządzenia, po które sięga wielu użytkowników komputerów. W cenie, która nie przekracza 200 zł, znaleźć można atrakcyjne i dobre jakościowo urządzenia, które świetnie się sprawdzą podczas pracy, nauki lub rozrywki. Najpopularniejsze klawiatury mechaniczne, które są obecnie najczęściej wybierane, to:
Microsoft Desktop 900 – to klasyczna klawiatura bezprzewodowa, która sprawdzi się zarówno podczas użytku domowego, jak i do pracy.
Redragon DragonBorn – to mała klawiatura składająca się z 61 klawiszy, która nie posiada bocznej klawiatury numerycznej. Tak niewielki rozmiar jest ogromną zaletą takiego urządzenia, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca i zmieści się nawet na wyjątkowo małym biurku. Przełączniki Redragon Red charakteryzują się krótkim czasem reakcji oraz wyjątkową czułością, ponieważ nie potrzebują dużej siły nacisku.
SteelSeries Apex M100 – to klawiatura przeznaczona do użytku przez profesjonalnych graczy. Ta przewodowa klawiatura posiada system Quick Tension Switches, który doskonale naśladuje działanie klawiatur mechanicznych, a wyjątkowo czułe przyciski reagują już po wciśnięciu ich do połowy wysokości.
Zdjęcie: vanenunes/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo