Data publikacji:

Najlepiej zapowiadające się gry na Xbox One w 2018 roku

Czyli na co warto czekać.

Chociaż głównym zarzutem pod adresem Xboksa One nadal jest brak tytułów na wyłączność, nie oznacza to wcale, że właściciele konsoli będą się nudzili, a wręcz przeciwnie. Zwłaszcza teraz, kiedy Microsoft zapowiedział, że ma zamiar nadrobić zaległości w "exach". Przed wami dziesięć, naszym zdaniem, najlepiej zapowiadających się gier na XONE. A wy, na którą czekacie najbardziej? Przy okazji przypominamy nasz artykuł poświęcony najlepszym grom wideo na konsolę Xbox One 2017 roku.

SEA OF THIEVES

Sea of Thieves rzuci was na niebezpieczne wody i da szansę na zasmakowanie pirackiego życia. Polowanie na skarby, odkrywanie nowych lądów, starcia z mitycznymi stworzeniami i potyczki z innymi załogami to chleb powszedni nowej gry studia Rare. Główną atrakcją Sea of Thieves jest jednak wielki, otwarty i żyjący świat, który dzielić będziecie nie tylko z przyjaciółmi, ale także innymi graczami. Zaletą tytułu jest też komiksowa grafika, która nieprędko się zestarzeje oraz wsparcie dla rozdzielczości 4K i HDR.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Rare

Gatunek: przygodowa gra akcji

Premiera: 20.03.2018

 

STATE OF DECAY 2

Świat został opanowany przez żywe trupy, a ty, jako jeden z ocalałych, musisz walczyć o życie. Zbieraj surowce, zbuduj bazę i rozwijaj umiejętności swoich towarzyszy, aby przetrwać. Ogólne założenia State of Decay 2 nie zmieniły się w porównaniu z poprzednią częścią gry, ale tym razem studio Undead Labs postawiło na współpracę pomiędzy graczami. Zaproś do zabawy trójkę przyjaciół i razem stawcie czoła niebezpieczeństwom post-apokaliptycznego świata. Od waszych decyzji, zależy wszytko!

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Undead Labs

Gatunek: survival horror

Premiera: 03.2018

 

CRACKDOWN 3

Miasto zostało zaatakowane przez nowego wroga, który znajduje się w posiadaniu potężnej broni. Jedynie agenci obdarzeni supermocami mogą go powstrzymać. Kombinacja wielkiego otwartego świata i środowiska podatnego na zniszczenie sprawi, że słowa "chaos" i "zniszczenie" nabiorą w Crackdown 3 zupełnie nowego znaczenia. Kiedy już znudzi się wam samotna rozróba, zawsze możecie stanąć do walki ramię w ramię z przyjaciółmi. Jeżeli ja was nie przekonałem, być może zrobi to Terry Crews.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Reagent Games

Gatunek: przygodowa gra akcji

Premiera: 04.2018

 

WE HAPPY FEW

We Happy Few zostało zapowiedziane już w 2016 roku, a od dłuższego czasu gra dostępna jest w ramach programów wczesnego dostępu platformy Steam i Xbox Game Preview. Jeżeli tytuł nic wam nie mówi, podpowiadam, że mamy do czynienia z grą z gatunku roguelike, w której zadaniem gracza jest wydostanie się z dystopijnego miasta Wellington Wells, inspirowanego Anglią lat 60-tych XX wieku. We Happy Few, pomimo kolorowej grafiki, dosłownie miażdży ciężkim i dusznym klimatem - każdy, kto czytał "Rok 1984" George'a Orwella, będzie doskonale wiedział, o co chodzi. Więcej na temat gry studia Compulsion Games przeczytacie w naszym artykule poświęconym pierwszym wrażeniom z rozgrywki.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Compulsion Games

Gatunek: przygodowa gra akcji

Premiera: 26.07.2018

 

ORI AND THE WILL OF THE WISPS

Ori and the Will of the Wisps to kontynuacja niezwykle ciepło przyjętej i wielokrotnie nagradzanej gry Ori and the Blind Forest z 2015 roku. Tym razem Ori wyruszy w zupełnie nową przygodę, w trakcie której odkryje tajemnice lasu Nibel i pozna swoje prawdziwe przeznaczenie. Tak jak poprzedniczka, The Will of the Wisps, zachwyci przepiękną oprawą audiowizualną, zwłaszcza jeżeli dysponujecie telewizorem 4K.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Moon Studios

Gatunek: metroidvania

Premiera: 2018

 

BLACK DESERT ONLINE

Black Desert Online to koreański MMORPG, który już od dłuższego czasu jest dostępny na PC, a w 2018 roku zagości też na konsoli Xbox One. Akcja gry toczy się w mrocznym świecie fantasy, gdzie o dominację walczą ze sobą dwie nacje - Republika Calpheonu i Królestwo Valencji. Tytuł oferuje wielki otwarty świat wypełniony po brzegi przygodami, kilkanaście klas postaci, zręcznościowy system walki i różne aktywności poboczne, a także emocjonujące starcia w ramach trybów PvP.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Pearl Abyss

Gatunek: MMORPG

Premiera: 2018

 

THE LAST NIGHT

Zaprezentowana w trakcie zeszłorocznych targów E3 platformówka The Last Night to nie lada gratka dla wielbicieli Łowcy Androidów i amatorów cyberpunka. Bohaterem gry jest Charlie, obywatel drugiej kategorii żyjący w metropolii przyszłości pełnej odrutowanych mieszkańców. On sam nie może korzystać ze wszczepów z powodu wypadku, którego doświadczył w dzieciństwie, ale niespodziewanie otrzymuje szansę na zmianę swojego losu. Przepiękna pixelartowa grafika oraz filmowy sposób opowiadania historii to główne atuty tego niecodziennego thrillera sciene-fiction.

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Odd Tales

Gatunek: platformówka

Premiera: 2018

 

DEEP ROCK GALACTIC

Niebezpieczeństwo, ciemność i krasnoludy - te trzy słowa doskonale oddają ducha Deep Rock Galactic. To kooperacyjna strzelanka w klimatach science-fiction dla czterech graczy, której akcja toczy się w proceduralnie generowanym świecie. Bohaterami gry są kosmiczni krasnoludzcy górnicy zatrudnieni w tytułowej międzyplanetarnej korporacji górniczej. Wysyłani na trudne górnicze misje, eksplorują, kopią i wysadzają najgłębsze i najbardziej niebezpieczne jaskinie w galaktyce. Radość jest podwójna, ponieważ środowisko gry jest nie tylko losowe, ale także podatne na zniszczenia!

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Ghost Ship Games

Gatunek: strzelanka kooperacyjna

Premiera: 2018

 

DARWIN PROJECT

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela gatunku Battle Royale, do którego należy popularny PlayerUnknown's Battlegrounds. Darwin Project to nastawiona na współzawodnictwo sieciowa strzelanka z widokiem z perspektywy trzeciej osoby osadzona w nietypowych realiach. Akcja gry toczy się w post-apokaliptycznym krajobrazie kanadyjskich Górach Skalistych, gdzie w ramach eksperymentu, który ma przygotować ludzkość na kolejną epokę lodowcową, ludzie polują na siebie na zdradzieckiej arenie. Przetrwaj w zimnym klimacie, trop swoich przeciwników i zastawiaj na nich śmiercionośne pułapki, aby przetrwać. Pozostać może tylko jeden!

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Scavengers Studio

Gatunek: Battle Royale

Premiera: 2018

 

THE ARTFUL ESCAPE

Na razie nie wiadomo czy The Artful Escape ujrzy światło dzienne w 2018 roku, ponieważ data premiery nie została nadal ogłoszona, ale mam nadzieję, że tak. The Artful Escape of Francis Vendetti to kolorowa muzyczna platformówka, w której tytułowy bohater wyrusza w międzywymiarową przygodę w poszukiwaniu swojej scenicznej osobowości. Debiutancki projekt studia Beethoven and Dinosaur łączy w sobie elementy zręcznościówki, przygodówki i gry muzycznej, a wszystko to opakowane ma być w ekscytującą historię. Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać!

DODATKOWE INFORMACJE

Producent: Beethoven and Dinosaur

Gatunek: platformówka

Premiera: 2018?

 

Autor: Dawid Sych