Data modyfikacji:

Myszki dla graczy Logitech – polecane modele

Firma Logitech została założona w 1981 roku w Szwajcarii, choć aktualnie jej siedziba znajduje się również w Stanach Zjednoczonych. Producent od początku swojej działalności zajmuje się produkowaniem akcesoriów komputerowych o różnych zastosowaniach – biurowych, domowych oraz gamingowych, które tym razem interesują nas najbardziej. W poniższym zestawieniu przedstawię wam przykłady standardowych i bezprzewodowych myszek dla graczy Logitech. Wybierzcie coś dla siebie.
myszki dla graczy Logitech

Logitech – mysz dla graczy z kablem

Logitech G502 Hero

Na początek polecam myszkę Logitecha, która powinna przypaść do gustu graczom lubiącym dostosować sprzęt do swoich potrzeb. W modelu G502 Hero dostępnych jest aż jedenaście w pełni programowalnych przycisków, a do tego urządzenie korzysta z systemu regulacji wagi – do dyspozycji oddano aż pięć ciężarków 3,6 grama.
Gryzoń może pochwalić się także precyzyjnym czujnikiem optycznym HERO o maksymalnej rozdzielczości 16 000 DPI. Ogromną zaletą urządzenia są główne przyciski z mechanicznymi przełącznikami, których wytrzymałość obliczono na pięćdziesiąt milionów kliknięć. Na plus należy zaliczyć ponadto długi przewód o zasięgu 2,1 metra.

Logitech G102 Lightsync

Logitech G102 Lightsync to tania mysz gamingowa, którą kupicie raptem za 120 złotych. Producent postawił na prostą, symetryczną konstrukcję z dwoma przyciskami funkcyjnymi, umieszczonymi pod kciukiem prawej dłoni. Sensor optyczny można regulować w zakresie od 200 DPI do 8000 DPI, a także zmieniać sposób działania podświetlenia przy użyciu oprogramowania Logitech G HUB. Urządzenie dostępne jest w sprzedaży w kilku kolorach – standardowym czarnym oraz białym, niebieskim i liliowym.

Logitech G402 Hyperion Fury

Producent podczas prac nad tym modelem ograniczył nieco czułość myszki (najwyższa rozdzielczość wynosi 4000 DPI), skupiając się przede wszystkim na tym, aby zaoferować użytkownikom jak najbardziej wydajny czujnik optyczny o bardzo dużej prędkości działania.
Logitech G402 Hyperion Fury został wyposażony w hybrydowy sensor z mechanizmem Fusion Engine, co zaowocowało szybkością przekraczającą 500 IPS (cale na sekundę). To fantastyczny wynik, który u odpowiednich osób gwarantuje jeszcze większą przewagę w sieciowych strzelankach i innych grach online.

Logitech G403 Hero

Gdyby jednak rozdzielczość myszki gamingowej miała dla was nadrzędne znaczenie, to w Logitech G403 Hero możecie liczyć na czułość od skromnych 100 DPI do zawrotnych 25 600 DPI, co w połączeniu z prędkością reakcji na poziomie 400 IPS sprawia, iż jest to produkt warty zakupu.
W urządzeniu wykorzystano również system naciągu przycisków, oparty na metalowych sprężynkach – dzięki nim potrzeba o wiele mniejszej siły, aby wcisnąć klawisze, co może poprawić reakcje graczy podczas grania. W tym modelu zastosowano też system z ciężarkiem, mocowanym od spodu obudowy.

Logitech G300S

Symetryczna konstrukcja Logitech G300S sprawia, że to znakomita myszka dla leworęcznych – warto mieć to na uwadze, ponieważ w dalszym ciągu powstaje zbyt mało sprzętu gamingowego dla takich graczy. Urządzenie co prawda oferuje stosunkowo skromne parametry techniczne (rozdzielczość od 250 DPI do 2500 DPI), ale za to posiada aż dziewięć programowalnych przycisków oraz jego cena waha się wokół 100 złotych.

Myszka gamingowa Logitech – bezprzewodowa

Logitech G Pro X Superlight

Ta myszka na pierwszy rzut oka wygląda bardzo niepozorne, ale w rzeczywistości to niesamowicie przemyślany sprzęt, który powstał z myślą o profesjonalnych zawodnikach e-sportowych. Urządzenie zostało pozbawione kabla i korzysta z technologii bezprzewodowej LightSpeed, zapewniającej łączność bez jakichkolwiek zakłóceń.
Ponadto obudowa Logitech G Pro X Superlight jest tak skromna, ponieważ twórcom zależało na tym, aby uzyskać jak najniższą wagę – w efekcie przełożyło się to na zaledwie 63 gramy. A żeby tego było mało, gryzoń posiada specjalną podstawę PTFE, gwarantującą superpłynny poślizg, co idealnie zgrywa się z możliwościami autorskiego czujnika optycznego HERO 25K.

Logitech G305

Często jesteście w podróży i szukacie niewielkiej, ale praktycznej myszki dla graczy, która ułatwi wam granie na laptopie poza domem? W takim razie powinniście zainteresować się bezprzewodowym modelem G305, który jest w stanie pracować na jednej baterii nawet do dwustu pięćdziesięciu godzin.
Urządzenie zostało pozbawione niepotrzebnych ozdobników, dzięki czemu firma Logitech mogła pokusić się o bardzo atrakcyjną cenę.  Urządzenie korzysta z systemu szybkiej łączności LightSpeed z maksymalnym opóźnieniem na poziomie 1 ms. Jeśli natomiast chodzi o czujnik optyczny, to można zmieniać jego wartości od 200 DPI do 12 000 DPI.

Logitech G703 Lightspeed

Ta myszka bezprzewodowa Logitecha polecana jest dla osób, które mają duże dłonie, a do tego borykają się z okazjonalnymi bólami nadgarstków po dłuższych sesjach przed komputerem. Urządzenie otrzymało odpowiednio wyprofilowaną obudowę, umożliwiającą ułożenie ręki w jak najbardziej naturalnej pozycji, bez niepotrzebnych napięć w ścięgnach.
Model G703 Lightspeed ma również kilka innych asów w rękawie – zdecydowanie największą zaletą gryzonia jest diabelnie precyzyjny czujnik optyczny o maksymalnej rozdzielczości 25 600 DPI i prędkości przekraczającej 400 IPS. Oba parametry bez większych komplikacji można dostosować za sprawą autorskiego oprogramowania, w którym zmienimy także funkcje poszczególnych przycisków oraz ustalimy sposób działania podświetlenia RGB.

Logitech G502 X Plus

Logitech G502 X Plus to prawdziwe monstrum wśród akcesoriów gamingowych – ale nie takie, którego się boimy, tylko przy którym czujemy się bezpieczniej. Urządzenie nie tylko posiada intrygujący, lekko agresywny design, ale również otrzymało bardzo ładne podświetlenie RGB, umieszczone w nietypowym miejscu. Myszka bazuje na łączności bezprzewodowej LightSpeed, więc nie musicie martwić się o opóźnienia w grach sieciowych – na wasze wyniki może także wpłynąć sensor optyczny HERO z prędkością przewyższającą 400 IPS i rozdzielczością 25 600 DPI.
Myszka posiada również innowacyjne kółko przewijania działające w dwóch trybach – zapadkowym i swobodnego obrotu. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o hybrydowych przełącznikach optyczno-mechanicznych, cechujących się duża precyzją i szybkością działania.

Logitech G502 Lightspeed

Spodobała wam się poprzednia myszka gamingowa, ale nie chcecie zapłacić za sprzęt do grania ponad 500 złotych? W takim razie dobrą alternatywę będzie stanowił podstawowy model Logitech G502, który oferuje dokładnie taką samą konstrukcję, co X Plus, z tą różnicą, że tutaj brakuje podświetlenia na pokrywie urządzenia. Specyfikacja także delikatnie jest gorsza, ale w dalszym ciągu gryzoń może pochwalić się aż jedenastoma w pełni programowalnymi przyciskami, łącznością bezprzewodową LightSpeed oraz czujnikiem nowej generacji HERO 25K.
Zdjęcie: materiały prasowe Logitech
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.