Data modyfikacji:

Myszka dla leworęcznych - jaką kupić?

Większość myszek profilowanych jest z myślą o osobach praworęcznych. Na szczęście niektórzy producenci pamiętali również o grupie osób, która posługuje się gryzoniem za pomocą lewej dłoni. W tym tekście przybliżę wam, na co powinniście zwrócić uwagę kupując myszkę dla leworęcznych oraz w jakie modele warto zainwestować.
myszka gamingowa

Jaka powinna być myszka komputerowa dla leworęcznych?

Problem z doborem odpowiedniej myszki dla leworęcznych mogą mieć przede wszystkim gracze. Myszki gamingowe bardzo często oferują specyficzne konstrukcje, które praktycznie całkowicie uniemożliwiają ich obsługę lewą dłonią. Najlepsze myszki dla graczy - sprawdź!

Rzadko kiedy można spotkać konkretne modele myszek dla graczy oferujące profile lewo lub praworęczne. Dla producentów takie rozwiązanie jest nieopłacalne, dlatego stawiają wyłącznie na wariant praworęczny, który lepiej się sprzedaje.

Rozwiązaniem dla graczy jest wybór myszek symetrycznych, czyli wyprofilowanych w taki sposób, żeby obie strony posiadały identyczny kształt. Dzięki temu każdy może korzystać z niej bez żadnych problemów. Jeśli jesteście osobami leworęcznymi, to koniecznie zainwestujcie w takiego gryzonia.

Nie tylko ze względu na znacznie większy komfort pracy lub grania, ale z myślą o kwestiach zdrowotnych. Źle dobrana myszka może doprowadzić do poważnych zwyrodnień nadgarstka, czasami prowadzących nawet do operacji.

Myszka do komputera dla leworęcznych – polecane modele

SteelSeries Sensei 310

Myszka, z której aktualnie korzystam i jestem w niej absolutnie zakochany. Sprawdza się doskonale zarówno podczas pracy biurowej, jak i grania we wszystkie gatunki gier. Mysz została wyprofilowana w taki sposób, żeby osoby leworęczne nie miały problemów z jej obsługą.

Po obu stronach znajdują się przyciski dodatkowe oraz specjalne gumy zapobiegające ślizganiu się kciuka. SteelSeries Sensei 310 oferuje osiem przycisków, podświetlenie RGB (pełna paleta barw – 16,8 mln kolorów), rozdzielczość maksymalną 12000 dpi oraz wsparcie autorskiego oprogramowania.

Corsair M55 Pro

Ciekawa alternatywa dla Sensei 310. Produkt Corsaira pod względem designu wygląda niemalże identycznie, jak myszka gamingowa SteelSeries. Urządzenie posiada natomiast świetnej jakości przełączniki Omron, których żywotność obliczono na pięćdziesiąt milionów kliknięć. Poza tym M55 Pro również oferuje osiem przycisków, podświetlenie RGB, wsparcie oprogramowania oraz rozdzielczość 12400 dpi.

Trust GXT 177

Propozycja firmy Trust powinna przypaść do gustu osobom leworęcznym, które ponadto mają duże dłonie. Wynika to z tego, że mysz Trust GXT 177 posiada przedłużenie głównych przycisków.

Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się podczas chwytu palm grip. Myszka wspierana jest przez autorskie oprogramowanie producenta, a jej rozdzielczość wynosi 14400 dpi.

Razer Abyssus Essential

Myszka Razer Abyssus Essential to stosunkowo proste urządzenie. Ze względu na wyłącznie trzy przyciski, gryzoń przeznaczony jest przede wszystkim do podstawowego użytkowania komputera.

Abyssuss docenią też gracze, którzy mają problem z przypadkowym wciskaniem dodatkowych przycisków na bardziej zaawansowanych technologicznie myszkach gamignowych. Maksymalna rozdzielczość myszki wynosi 7200 dpi.

Hiro Gecko

Na koniec zostawiłem myszkę komputerową dla leworęcznych, której cena jest niezwykle atrakcyjna. Co prawda urządzenie posiada dwa przyciski dodatkowe umieszczone na lewej stronie obudowy, ale bez problemu można z nich korzystać małym palcem lub palcem serdecznym.

Jeżeli szukacie w miarę dobrej myszki gamingowej dla leworęcznych, to Hiro Gecko będzie dobrym wyborem.

Autor: Łukasz Morawski