Data publikacji:

Najlepsze myszki do FPS-ów

Choć granie na konsolach w strzelanki jest jak najbardziej możliwe, to jednak nie da się ukryć, że to właśnie komputery są najlepszym urządzeniem dla tego gatunku gier. Kontrolery są coraz bardziej precyzyjne, ale nie zaoferują tak dużej precyzji, jak profesjonalna mysz gamingowa. Dlatego też w tym zestawieniu przyjrzymy się przykładowym myszkom do FPS-ów, dzięki którym będziecie mieć przewagę nad innymi użytkownikami w produkcjach nastawionych na rozgrywkę wieloosobową.
Myszka do FPS

Jaka myszka do FPS-ów będzie najlepsza?

Rynek akcesoriów gamingowych z roku na rok jest coraz większy, a proponowane przez producentów urządzenia są bardzo często dostosowywane do konkretny grup odbiorców. Jeżeli rzadko gracie na komputerze w RPG-i czy gry strategiczne, tylko najwięcej czasu spędzacie przy pierwszoosobowych strzelankach, to zdecydowanie powinniście celować w myszki optyczne, a nie laserowe. Nie dość, że bardzo dobrze radzą sobie z każdą powierzchnią, to na dodatek nie generują niepotrzebnych ruchów, gdy lekko oderwiemy je od biurka.
Kolejnym ważnym aspektem w gryzoniach nastawionych na FPS-y jest wskaźnik DPI – im wyższa będzie rozdzielczość, tym lepiej, ponieważ w ten sposób będzie można dostosować sprzęt do swoich umiejętności. Celujcie w sprzęty oferujące przynajmniej 20 000 DPI. W high-endowych urządzeniach nie ma też znaczenia, czy działają w sposób bezprzewodowy, czy korzystają ze standardowej komunikacji poprzez kabel. Jedyne, co tak naprawdę może wpłynąć na waszą decyzję, to cena, bo modele łączące się z pecetem poprzez Bluetooth lub radio zazwyczaj są droższe.

Polecane myszki do FPS-ów

Poniżej znajdziecie kilka przykładów bardzo dobrych myszek dla graczy, które doskonale sprawdzą się podczas grania w shootery.

Razer Viper Ultimate

Razer Viper Ultimate to wyjątkowa bezprzewodowa myszka gamingowa, która wykorzystuje autorskie przełączniki Optical bazujące na wiązce podczerwieni rejestrującej kliknięcia. Za sprawą tej innowacyjnej technologii aktywacja przycisków następuje trzy razy szybciej niż w przypadku mechanicznych przełączników. Urządzenie posiada sensor optyczny o maksymalnej czułości na poziomie 20 000 DPI.

Logitech G PRO

Kolejna bezprzewodowa myszka do FPS-ów w tym zestawieniu, która otrzymała jeszcze bardziej czuły sensor optyczny. Firma Logitech zastosowała własną technologię HERO, która jest w stanie śledzić ruchy z prędkością ponad 400 IPS bez opóźnień, a do tego oferuje rozdzielczości w przedziale od 100 DPI do aż 25 600 DPI. Bardzo cienka konstrukcja sprawia, że gryzoń waży zaledwie 80 gramów.

Corsair Dark Core

Choć w tym przypadku mamy do czynienia z bezprzewodową myszką posiadającą sensor optyczny o maksymalnej rozdzielczości 18 000 DPI, to jednak Corsair Dark Core nadrabia w inny sposób. Producent wykorzystał bardzo trwałe przełączniki Omron (ich żywotność wynosi 50 milionów kliknięć), a do tego dorzucił szereg dodatkowych przycisków, umieszczonych pod kciukiem oraz palcem wskazującym. Dzięki temu miłośnicy strzelanek będą mogli zaprogramować je według swoich potrzeb, aby zapewnić sobie przewagę na polu bitwy.

SteelSeries Rival 5

Jeśli szukacie trochę tańszej myszki do strzelanek i nie przeszkadza wam połączenie przewodowe, to SteelSeries Rival 5 z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem. Optyczny sensor TrueMove Air zapewnia kontrolę na najwyższym poziomie za sprawą przyspieszenia 40G, śledzenia ruchów na poziomie 400 IPS oraz maksymalnej rozdzielczości 18 000 DPI. Gryzoń posiada ponadto główne przełączniki Golden Micro IP54 oraz kilka dodatkowych przycisków, których przeznaczenie można ustalić poprzez dedykowane oprogramowanie.

Roccat Kone Aimo

Firmie Roccat podczas projektowania tego akcesorium zależało na tym, aby osiągnąć nietuzinkowy wygląd przy zachowaniu jak najlepszej ergonomii. Efekt końcowy jest więcej niż zadowalający, ponieważ model Kone Aimo prezentuje się fantastycznie, a do tego oferuje idealne ułożenie dla dłoni i łatwy dostęp do wielu dodatkowych przycisków. Aż trzy z nich zostały umieszczone pod kciukiem, co w pomysłowy sposób można wykorzystać podczas grania w strzelanki. Urządzenie zostało wyposażone ponadto w czujnik optyczny Owl-Eye o rozdzielczości 16 000 DPI, maksymalnej szybkości na poziomie 250 IPS i przyspieszeniu 50G.

Logitech G502 Hero

Logitech G502 Hero to mysz gamingowa, która została zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, a jej symetryczny kształt sprawia, że jest także świetnym wyborem dla osób leworęcznych. Motorem napędowym urządzenia został sensor optyczny o czułości do 25 600 DPI, gwarantujący rozgrywkę bez żadnych opóźnień. W dodatku producent umieścił w środku bardzo wydajny akumulator, umożliwiający granie ponad 140 godzin na jednym ładowaniu i to z włączonym podświetleniem. Mysz posiada odchylaną na boki rolkę pełniącą funkcję dodatkowych przełączników oraz aż dziesięć programowalnych przycisków.

Corsair Nightsword

Na koniec zostawiłem bardzo ciekawą myszkę przewodową do FPS-ów, która posiada system obcążków służących do ustalenia idealnej wagi. Do zestawu dołączono dwa zestawy ciężarków i przygotowano aż sześć miejsc, do jakich możemy je zamontować, co daje ponad sto konfiguracji. Należy także wspomnieć o precyzyjnym czujniku optycznym Pixart PMW3391 o maksymalnej rozdzielczości 18 000 DPI, której czułość można zmieniać co 1 DPI. Urządzenie daje dostęp do ośmiu w pełni programowalnych przycisków.
Zdjęcie: materiały prasowe Corsair
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.