Data publikacji:

Myszka do Fortnite - jaka będzie najlepsza?

Gracie w Fortnite na komputerze i macie problem z celowaniem do przeciwników? Rozwiązaniem może być kupno nowej myszy gamingowej, która zwiększy waszą szansę na wygraną. Z tekstu dowiecie się, jaką powinniście wybrać myszkę do Fortnite.
myszka do fortnite
Choć we wstępie wspomniałem wyłącznie o graczach pecetowych, to z poniższych propozycji gryzoni mogą skorzystać również posiadacze konsol. Studio Epic Games umożliwiło podłączenie myszki do Fortnite na PS4 i Xbox One. Żeby jednak było sprawiedliwie, osoby korzystające z myszy nie mogą dołączyć do serwerów przeznaczonych do grania na padzie. Myszy nie podłączycie jednak, gdy korzystacie z wersji gry na telefon.

Polecane myszki do Fortnite

  • SteelSeries Rival 650
  • SteelSeries Rival 700
  • Corsair Scimitar Pro
  • Corsair Glaive Pro
  • Razer Naga Hex V2
  • Razer Mamba Elite
  • Razer Basilisk Essential
  • Logitech G102 Prodigy
  • Logitech G502 Hero
  • Logitech G300S

Myszka SteelSeries do Fortnite – jaką wybrać?

SteelSeries Rival 650

Propozycja SteelSeries to myszka dla graczy, którzy uwielbiają mieć pełną kontrolę nad akcesoriami komputerowymi. Rival 650 umożliwia dostosowanie swojej wagi poprzez wyjmowane ciężarki. Kolejny atutem urządzenia jest sensor TrueMove3 gwarantujący brak akceleracji, błędów w śledzeniu oraz lagów.

SteelSeries Rival 700

Rival 700 to nie tylko dobra myszka do Fortnite, ale także świetne akcesorium dla miłośników gadżetów. Myszka SteelSeries posiada wymienne elementy, dzięki czemu można ją spersonalizować wedle własnych preferencji. Ponadto wyposażona została w mały wyświetlacz prezentujący liczbę fragów i inne statystyki z gier.

Myszka Razer do Fortnite – jaką wybrać?

Jeżeli jesteśmy przy firmie Razer, to nie można nie wspomnieć o ich czołowiej maszynie dla graczy - to laptop Razer Blade 15.

Razer Naga Hex V2

Z Naga Hex V2 jest podobna sytuacja, jak z wcześniej opisywaną myszką gamingową Corsaira. Urządzenie Razera także posiada progamowalne boczne przyciski (w tym przypadku jest ich siedem),  dające szybki dostęp do wielu komend. Sprzęt oparty jest na czujniku laserowym o maksymalnym DPI wynoszącym 16000.

Razer Mamba Elite

Razer wyposażył swoją myszkę w autorskie mechaniczne przyciski, których wytrzymałość obliczona została na pięćdziesiąt milionów kliknięć. Mamba Elite zapewnia ogromną  precyzję podczas celowania dzięki sensorowi Razer 5G o rzeczywistej czułości 16000 DPI.

Razer Basilisk Essential

Stosunkowo niedroga mysz dla graczy, która została zaprojektowana z myślą o strzelankach. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się podczas dynamicznych wymian ognia w Fortnite. Basilisk Essential posiada sensor optyczny o rozdzielczości 6400 DPI.

Myszka Corsair do Fortnite – jaką wybrać?

Corsair Scimitar Pro

Urządzenie Scimitar Pro zostało zaprojektowane głównie z myślą o grach MOBA i MMO, ale sprawdzi się również bardzo dobrze w Fortnite. Myszka posiada aż dwanaście bocznych przycisków, które można w dowolny sposób konfigurować. Od teraz klawiatura posłuży wam tylko do podstawowego sterowania postacią, bo resztę czynności wykonacie dzięki Scimitar Pro.

Sprawdź również: Jaka myszka do CS GO?

Corsair Glaive Pro

Na szczególną uwagę w myszce Glaive Pro zasługuje jej kształt, który dodatkowo jest podatny na modyfikacje. W urządzeniu można wymienić podparcie kciuka, żeby dostosować gryzonia do ulubionego chwytu – Palm, Claw lub Fingertip.

Myszka Logitech do Fortnite – jaką wybrać?

Logitech G102 Prodigy

Mysz G102 Prodigy jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć sprzęt gamingowy, ale mają przy tym mocno ograniczony budżet. Za około sto złotych dostaniecie porządnego gryzonia bazującego na precyzyjnym sensorze umożliwiającym zmianę czułości od 200 do 8000 DPI.

Logitech G502 Hero

Jeśli nie jesteście przekonani do rozwiązań wykorzystanych przy Naga Hex 2 i Scimitar Pro, a chcielibyście mieć wiele przycisków, to sprzęt Logitecha wychodzi wam naprzeciw. Urządzenie posiada jedenaście programowalnych przełączników rozmieszczonych w taki sposób, żeby można było z nich korzystać za pomocą kciuka i palca wskazującego oraz środkowego.

Logitech G300S

Jak na standardy high-endowych sprzętów gamingowych, mysz Logitecha jest naprawdę tania. Z racji tego, że model G300S posiada symetryczną obudowę, urządzenie docenią przede wszystkim osoby leworęczne.