Data modyfikacji:

Monster Jam: Steel Titans 2. Poradnik

Pierwsza odsłona gry Monster Jam: Steel Titans została dosyć chłodno przyjęta przez graczy i recenzentów. Nie zraziło to jednak twórców do stworzenia kontynuacji. Czy tym razem wyszło lepiej? O tym przekonacie się z dalszej części tekstu, a także poznacie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki.

Czytaj również: Najlepsze gry wyścigowe

Monster Jam Steel Titans 2 poradnik

Monster Jam: Steel Titans 2 na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Dual Core 3.0 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 20 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)

Monster Jam: Steel Titans 2 na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Quad Core 3.0 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 380 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 20 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Monster Jam: Steel Titans 2 - poradnik

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki oraz innych rzeczy związanych z grą.

Jak przejść Monster Jam: Steel Titans 2?

Dzieło studia Rainbow na wyższych poziomach trudności może sprawić sporo problemów, zwłaszcza początkującym graczom. Wynika to ze specyfiki monster trucków, które są dosyć nietypowymi pojazdami. W ich przypadku nie tylko skręcamy za pomocą lewego analoga, ale także musimy wspierać się prawym, który odpowiada za tylny układ kierowniczy.

Na szczęście nie musicie uczyć się systemu jazdy podczas zaliczania zawodów. Twórcy przygotowali niewielki otwarty świat, po którym można jeździć bez większego celu. Jest to więc dobre miejsce do nauki kontroli monster trucków. Pojeździjcie tam trochę różnymi maszynami, żeby zobaczyć, jak dobrze jest wchodzić w zakręty, jak ratować się podczas przewrócenia na bok oraz w jaki sposób najlepiej lądować po wysokim skoku.

Producent zadbał też o odpowiednie samoczuki, w których gracze muszą wykonać konkretne polecenia, żeby odblokować dalszą zawartość gry. Dzięki wzięciu udziału w tutorialach poznacie zasady gry oraz cele poszczególnych zawodów. Podane tam wskazówki zdecydowanie przydadzą wam się w dalszej grze, dlatego skupcie się podczas zaliczania poradników.

Nowicjuszom zalecam też rozpocząć grę od łatwego poziomu trudności. W ten sposób będziecie mieli większe szanse na wygraną, ponieważ przeciwnicy częściej popełniają błędy. Oczywiście wybór poziomu nie ma większego wpływu na system prowadzenia pojazdu.

Ile godzin zajmuje ukończenie Monster Jam: Steel Titans 2?

Czas potrzebny na ukończenie wszystkich zawodów przygotowanych przez producentów nie odbiega zbytnio od standardów tego typu gier. Zaliczenie wszystkiego powinno wam zająć około sześciu godzin, aczkolwiek do wymaksowania wszystkiego musicie doliczyć przynajmniej drugie tyle. Oczywiście zależy to też od waszych umiejętności.

Na czym zagrać w Monster Jam: Steel Titans 2?

Druga odsłona Monster Jam: Steel Titans również jest tytułem multiplatformowym. W grę studia Rainbow zagramy na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Premiera Monster Jam: Steel Titans 2 – kiedy?

Produkcja udostępniona została 2 marca 2021 roku na wszystkich planowanych platformach. Wszystkie wydania dostępne są w polskiej wersji językowej w formie napisów.

Czy warto zagrać w Monster Jam: Steel Titans 2?

Tak, ale tylko pod warunkiem, że szukacie w grach samochodowych czegoś nowego, a także jesteście fanami monster trucków. W przeciwnym razie możecie się delikatnie zawieść, ponieważ dzieło studia Rainbow w ogólnym rozrachunku jest tytułem raczej średnim – grafika nie wyróżnia się niczym specjalnym, a rozgrywce brakuje większego polotu oraz ciekawszej zawartości.

Mimo wszystko, jako przerywnik pomiędzy innymi tytułami sprawdzi się naprawdę dobrze. Monster Jam: Steel Titans 2 jest grą, przy której można się dobrze bawić, ale warto robić to w mniejszych dawkach. Przy dłuższych posiedzeniach może się szybko znudzić. Zalecam też poczekać na pierwsze przeceny bądź wybrać część pierwszą – nie różni się zbytnio zawartością.

Grę do testów dostarczyła firma Koch Media Poland, za co serdecznie dziękuję!

Autor: Łukasz Morawski