Data publikacji:

Master of Orion

Wargaming wraca do korzeni działalności, odświeżając turową strategię kosmiczną.

Prekursor stylu „4X” w grach strategicznych, Master of Orion skradł serca graczy na całym świecie swą głęboką, taktyczną rozgrywką oferującą wiele sposobów na zwycięstwo - poprzez brutalną siłę, dyplomację czy dominację ekonomiczną.

Powrót legendy jest tworzony przez studio NGD znajdujące się w Argentynie, w zespole są kluczowi członkowie oryginalnego zespołu.

Poza całkowitym odświeżeniem grafiki, gracze mogą oczekiwać m.in. ulepszonego interfejsu użytkownika, muzyki orkiestrowej przygotowywanej przez kompozytora odpowiedzialnego za warstwę dźwiękową oryginalnych Master of Orion oraz nowych linii dialogowych nagranych przez znanych aktorów.

Master of Orion to gra, która sprawia, że Wargaming wraca do swych prawdziwych korzeni, nie tylko jako firma, ale również ma wpływ na mnie osobiście, bo obie części serii spowodowały moje zainteresowanie grami i wpłynęły na sposób ich tworzenia,” powiedział Victor Kislyi, prezes Wargaming. „Kultowa rozgrywka w serii przeszła próbę czasu, a współpraca z NGD Studios jest ekscytującym momentem dla zespołu.”

„Jesteśmy fanami Master of Orion i możliwość pomocy przy wskrzeszeniu kultowej gry to spełnienie marzeń,” mówi Andrés Chilkowski, współzałożyciel i prezes NGD Studios. „Dodaliśmy sporo usprawnień do gry. Jesteśmy pewni, że klasyczna i wciągająca rozgrywka przypadnie do gustu graczom – zarówno tym, którzy grali w pierwsze części lata temu, jak również osobom, które będą miały styczność z tytułem po raz pierwszy.”

columns="4" link="file" size="motive-grid-slider" ids="http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/MoO_Assets_Announcement_Screens_Diplomacy_Bulrathi-e1462292031718.jpg|,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/MoO_Assets_Announcement_Screens_Diplomacy_Human_Ship-e1462292072948.jpg|,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/MoO_Assets_Announcement_Screens_Diplomacy_Sakkra-e1462292009255.jpg|,http://ekspert.ceneo.pl/wp-content/uploads/2015/06/MoO_Assets_Announcement_Screens_Space_Ship-e1462291973462.png|"]

Źródło: mat. prasowe

Autor: Maciej Lewandowski