Data publikacji:

LG Zero trafi do Europy

Światowa premiera już wkrótce.

LG Zero, który debiutował we wrześniu na rynku koreańskim, za niedługo pojawi się również w Europie. Smartfon może pochwalić się nie tylko stylową aluminiową obudową, ale również całkiem niezłą specyfikacją techniczną.

W LG nie wierzymy w ograniczanie najlepszych technologii wyłącznie do urządzeń flagowych. LG Zero jest innowacyjny nie tylko z powodu konstrukcji, ale również dlatego, że oferuje funkcje z wyższej półki w przystępnej cenie - mów Juno Cho, CEO LG Electronics Mobile Communications Company.

Urządzenie zostało wyposażone 5-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jak łatwo policzyć, na cal powierzchni wyświetlacza przypadają 294 piksele. Matryca IPS sprawia, że kąty widzenia są szerokie a kolory żywe.

Sercem LG Zero jest czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1.2 GHz. Smartfon ma 1.5 GB RAM-u, 16 GB pamięci flash i akumulator o pojemności 2050 mAh. Czytnik kart microSD pozwala na zwiększenie bazowej pojemności.

Nie lada gratkę stanowi 13-megapikselowy aparat główny, który współdzieli niektóre funkcje, takie jak Gesture Shot, Gesture View i Gesture Interval Shot, z flagowym modelem G4. Jaśniejsze i bardziej wyraźne selfie umożliwi 8-megapikselowa kamera przednia.

Nie zabrakło też wsparcia dla łączności LTE. Smartfon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop. Jeszcze w tym tygodniu LG Zero zawita na Tajwan, a nieco później na kluczowe rynki Azji, Ameryki Łacińskiej i Europy.

Źródło: Android Central

Autor: Dawid Sych