Data publikacji:

Klawiatury dla graczy Logitech. Jakie modele warto kupić?

Szukacie dobrej klawiatury gamingowej i nie wiecie, na jaki model się zdecydować? W tym zestawieniu przedstawimy wam polecane urządzenia od firmy Logitech, która od wielu lat zajmują się produkowaniem akcesoriów dla graczy. W tekście uwzględnione zostały zarówno klawiatury bezprzewodowe, jak i działające na kablu.
klawiatury dla graczy Logitech

Przewodowe klawiatury dla graczy Logitech G

Producent nieustannie rozwija swoje klawiatury, co zaowocowało aż kilkoma modelami różniącymi się nie tylko wyglądem, ale także technologią. Sprawdźcie, czym różnią się od siebie poszczególne wersje i które spełniają wasze oczekiwania.

Logitech G213

Zwykło się mówić, że do grania najlepsze są klawiatury z mechanicznymi przełącznikami, co oczywiście w dużym stopniu jest prawdą, jednakże Logitech postanowił udowodnić, że membranówki również mogą być solidnym sprzętem gamingowym. Producent przygotował w tym celu własne klawisze Mech-Dome, które mogą pochwalić się reaktywnością oraz wydajnością podobną do mechaników – ich pełny skok wynosi 4 mm, natomiast siła aktywacji to 50 g. Na pewno bardzo dużą zaletą klawiatury Logitech G213 jest bardzo cicha praca, co docenią przede wszystkim osoby, które grają głównie wieczorami. Warto również zwrócić uwagę na cenę – urządzenie kosztuje mniej niż 200 złotych, co jest rzadkością w high endowym sprzęcie dla graczy.

Logitech G413

Model G413 można polecić przede wszystkim osobom, którym zależy na jak najbardziej wytrzymałej klawiaturze. W tym przypadku mamy do czynienia z obudową wykonaną ze szczotkowanego stopu aluminiowo-magnezowego, jaki stosuje się także w przemyśle lotniczym. Urządzenie posiada ponadto port USB passthrough, gwarantujący pełną moc zasilania i przepustowości danych – w ten sposób do klawiatury możecie podłączyć dowolne akcesorium, bez konieczności wpinania go do jednostki centralnej komputera. W zestawie znajdziecie też dodatkowo aż dwanaście fasetowanych nakładek na klawisze, które są najczęściej wykorzystywane podczas grania, jak np. WASD.

Logitech G Pro

Z kolei ta klawiatura dla graczy Logitech została zaprojektowana z myślą o osobach, które często podróżują i zabierają ze sobą sprzęt gamingowy – w końcu podczas prac nad modelem G Pro pomagali profesjonalni e-sportowi zawodnicy. Klawiatura nie dość, że została pozbawiona sekcji numerycznej, zyskując w ten sposób o wiele mniejszy rozmiar, to nad dodatek ma w pełni odpinany przewód. Dzięki temu nie musicie się martwić o to, że podczas transportu uszkodzicie wyjście kabla i sprzęt nie będzie zdatny do użytkowania.

Logitech G815

Model G815 to bardzo specyficzna klawiatura gamingowa, w której wysokie nakładki na przyciski – jakie są charakterystyczne dla mechaników – zostały zastąpione niskimi kapturkami. Przełączniki mechaniczne GL Tactile sprawiają wrażenie, jakby korzystało się z klawiatury laptopa, co przekłada się na to, że klawisze działają bardzo lekko i są niesamowicie responsywne. Sprzęt posiada ponadto kilka bonusowych przycisków multimedialnych oraz bardzo praktyczną rolkę do zmniejszania i zwiększania poziomu dźwięku w grach. Znalazło się też miejsce na pięć klawiszy funkcyjnych i cztery dla makr, które można zaprogramować wedle własnych potrzeb.

Logitech G512

Logitech G512 to klawiatura gamingowa, która pod wieloma względami jest bardzo zbliżona do tego, co oferuje wcześniej opisany model G413. Tutaj również konstrukcja została oparta na specjalnym stopie aluminium stosowanym w lotnictwie, a na górnej części obudowy znajduje się port USB passthrough. Urządzenie daje jednak o wiele większe możliwości pod względem doboru odpowiednich przełączników mechanicznych GX – do wyboru mamy warianty Blue (klikające), Brown (sprężynujące) oraz Red (liniowy). Każdy rodzaj przycisków działa w zupełnie inny sposób i oferuje odmienne doznania podczas grania na komputerze – warto więc przed wyborem dokładnie zapoznać się z charakterystyką poszczególnych przełączników, aby klawiatura w pełni spełniała wasze oczekiwania.

Logitech G713

Klawiatury gamingowe zazwyczaj dostępne są w czarnym kolorze, a ich design stawia na mocne wzornictwo bądź elegancki minimalizm. Logitech podczas prac nad tym modelem poszedł w jeszcze innym kierunku, dedykując go przede wszystkim młodym kobietom, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzi, aby z G713 korzystali także mężczyźni. Najważniejsze jest to, że to w pełni funkcjonalna klawiatura do grania z mechanicznymi przełącznikami. Jej cechami charakterystycznymi są jednak niewielkie wymiary (brak sekcji numerycznej), podświetlenie klawiszy i obwodu obudowy oraz dołączana do zestawu podpórka pod nadgarstki w kształcie chmurki.

Logitech G513

Logitech 513 to dokładnie ten sam model, co G512, który również trafił do sprzedaży w kilku wariantach, różniących się rodzajami przełączników. Warto jednak rozważyć zakup nowszej klawiatury, ponieważ w tym przypadku do zestawu dołączana jest specjalna podkładka pod nadgarstki, wykonana z ekologicznej skóry (łatwo się ją czyści) oraz pianki zapamiętującej kształt. Jeżeli dużo czasu spędzacie przed komputerem, to powinniście zwrócić uwagę na zabezpieczenie swoich rąk, aby w przyszłości nie nabawić się poważnych schorzeń, takich jak np. zespół cieśni nadgarstka.

Bezprzewodowe klawiatury gamingowe Logitech G

Macie już dosyć standardowych klawiatur na kabel i szukacie wersji bezprzewodowej? Co prawda oferta firmy Logitech nie jest pod tym względem zbyt rozbudowana, ale i tak możecie znaleźć coś dla siebie.

Logitech G715

Logitech G715 pod względem designu i parametrów nie różni się niczym od wcześniej przytoczonego modelu G713. Tutaj jednak producent postawił na komunikację bezprzewodową, co dla wielu graczy z pewnością będzie wartością dodaną. Firma zapewnia, że urządzenie będzie w stanie wytrzymać nawet trzydzieści godzin na jednym ładowaniu. Komunikacja z komputerem możliwa jest poprzez Bluetooth lub autorski system łączności Lightspeed, bazujący na odbiorniku USB, pozwalającym także na sparowanie pozostałych sprzętów Logitecha.

Logitech G915

Ta klawiatura zdecydowanie nie należy do najtańszych, ale jeżeli zależy wam na jak najlepszych parametrach technicznych i bardzo wysokim komforcie grania, to zdecydowanie powinniście rozważyć zakup modelu Logitech G915. Urządzenie nie tylko działa w trybie bezprzewodowym, więc nie ma mowy o plątaninie kabli, ale na dodatek otrzymujemy sekcję numeryczną, kilkanaście dodatkowych przycisków multimedialnych, funkcyjnych i makr oraz wygodną rolkę do łatwego dostosowywania poziomu dźwięku. Zaletą są także niskoprofilowe przełączniki GL, które dostępne są w trzech wariantach – brązowym, białym i czerwonym.

Logitech G915 TKL

Na koniec zostawiłem bezprzewodową klawiaturę dla graczy Logitech, która dedykowana jest profesjonalnym graczom. Na dobrą sprawę to dokładnie ten sam model, co standardowa wersja G915, tyle że w edycji TKL brakuje sekcji numerycznej, co automatycznie przekłada się na nieco niższą cenę urządzenia i mniejsze wymiary.
Zdjęcie: materiały prasowe Logitech
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.