Data publikacji:

Jaka będzie najlepsza klawiatura gamingowa bezprzewodowa?

Szukacie nowego sprzętu gamingowego, ale macie już dosyć plączących się na biurku przewodów? Jest na to sposób – wystarczy wybrać urządzenie komunikujące się z komputerem przy pomocy sygnału radiowego lub Bluetooth. W tym zestawieniu przedstawimy wam przykłady najciekawszych bezprzewodowych klawiatur gamingowych, dzięki którym granie na pececie wskoczy na wyższy poziom.
klawiatura gamingowa bezprzewodowa

Klawiatura gamingowa bezprzewodowa – polecane modele

Corsair K100 Air

Na początek mam dla was propozycję bardzo nietypowej bezprzewodowej klawiatury dla graczy, korzystającej z niskoprofilowych przełączników, co w sprzęcie gamingowym jest raczej rzadkością. Niemniej dzięki temu urządzenie nie jest tak wysokie jak standardowe modele, a w dodatku korzystanie z niego przypomina trochę wciskanie przycisków na laptopie. Corsair K100 Air w dalszym ciągu doskonale nadaje się do grania, ponieważ mechaniczne przełączniki Cherry MX oferują bardzo niski próg działania na poziomie 0,8 mm, a w dodatku wyczuwalnie reagują na kontakt z palcami, zapewniając bardzo szybką reakcję. A jeśli gracie w sieciowe strzelanki, to doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, jak to jest istotne. Klawiatura łączy się z komputerem poprzez Bluetooth lub technologię Slipstream Wireless wykorzystującą dołączany do zestawu adapter USB. Producent podaje, że przy wyłączonym podświetleniu model K100 Air jest w stanie wytrzymać nawet 200 godzin na jednym ładowaniu.

SteelSeries Apex Pro Mini

Tę klawiaturę gamingową bezprzewodową mogę polecić przede wszystkim osobom, które bardzo często grają poza domem i lubią zabierać ze sobą swój sprzęt. Jak sama nazwa wskazuje, model Apex Pro Mini jest naprawdę… mini. Urządzenie mierzy zaledwie 293 mm × 103 mm × 40 mm, co jest zasługą maksymalnego ograniczenia klawiszy – producent nie tylko pozbył się sekcji numerycznej, ale również zrezygnował ze strzałek i m.in. przycisków DEL, END, HOME. Firmie SteelSeries zależało przede wszystkim na tym, aby na ich sprzęcie znajdowały się wyłącznie klawisze, z których najczęściej korzystamy podczas grania we wszelkiego rodzaju akcyjniaki czy shootery. Ogromny komfort użytkowania zapewniają przy tym regulowane przełączniki OmniPoint 2.0, które za pomocą czujników magnetycznych odczytują siłę i szybkość wciśnięcia.

Razer DeathStalker V2 Pro

Firma Razer podczas projektowania tego modelu klawiatury gamingowej zdecydowała się na wykorzystanie potencjału niskoprofilowych przełączników mechanicznych o bardzo niskim poziomie tarcia. Nie tylko przekłada się to na ich zwiększoną żywotność, ale także znajduje zastosowanie podczas grania – przełączniki oferują bowiem skok na poziomie 2,8 mm oraz wymagają zaledwie 45 g siły do aktywacji. A żeby tego było mało, DeathStalker V2 Pro może pochwalić się wysoką kulturą pracy, co jest zasługą tłumików silikonowych mocno ograniczających poziom hałasu, który często jest dokuczliwy w standardowych klawiaturach mechanicznych. Co prawda akcesorium nie posiada podkładki pod nadgarstki, ale za to na obudowie umieszczono wygodną rolkę do kontrolowania multimediów.

ASUS ROG Strix RX TKL

Kolejna stosunkowo niewielka klawiatura bezprzewodowa, która jednak ma znacznie więcej klawiszy od wcześniej opisanego SteelSeries Apex Pro Mini. Firma ASUS zdecydowała się na przygotowanie wersji TKL (tenkeyless), co oznacza, że urządzenie nie ma sekcji numerycznej, ale za to zawiera strzałki kierunkowe. Producent pokusił się też o dodanie przycisku Fn, dodającego do klawiszy F5–F12 funkcje multimedialne. Oprócz tego do zestawu dołączana jest wygodna i miękka podpórka pod nadgarstki z wytłoczonym logo ROG. Jeśli natomiast chodzi o przełączniki, to ASUS zastosował autorskie rozwiązanie ROG RX cechujące się szybką aktywacją, długą żywotnością oraz idealnymi reakcjami zwrotnymi. Model ROG Strix RX TKL korzysta zarówno z komunikacji Bluetooth, jak i połączenia radiowego.

Razer BlackWidow V3 Pro

BlackWidow to prawdziwa klasyka wśród klawiatur gamingowych, a wersja V3 Pro jest najlepszą iteracją tego akcesorium – w dodatku można z niej korzystać bez konieczności podłączenia kablem do komputera. Urządzenie zawiera wszystko, czego oczekujemy od high-endowego sprzętu dla graczy. Znajdziemy tu wielofunkcyjne pokrętło cyfrowe, aż 4 klawisze multimedialne, dużą i miękką podpórkę pod nadgarstki, pełen zakres przycisków (łącznie z sekcją numeryczną) oraz przezroczystą obudową przełączników, co pomaga w uzyskaniu lepszych wrażeń wizualnych po włączeniu podświetlenia. Ponadto switche Razer Yellow mają szybki odskok, są ciche, a siła ich aktywacji wynosi 45 g. Wytrzymałość przycisków została obliczona na 80 milionów kliknięć.

Savio Rampage

Jeżeli bardzo zależy wam na kupieniu bezprzewodowej klawiatury gamingowej, a macie mocno ograniczony budżet, to na szczęście istnieje rozwiązanie waszego problemu – a jest nim sprzęt od firmy Savio. Model Rampage możecie zamówić już za trochę ponad 200 złotych, co wydaje się być uczciwą ceną za jakość oferowaną przez ten produkt. Brak podkładki pod nadgarstki z pewnością jest minusem, ale za to akcesorium nadrabia dobrze wyprofilowanymi, wygodnymi nakładkami oraz dobrej jakości przełącznikami – do sprzedaży trafiły warianty z Outemu Blue, Brown i Red. Klawiatura jest w stanie pracować do 30 godzin na jednym ładowaniu, ale można wydłużyć ten czas poprzez wyłączenie podświetlenia.

Corsair K70 Pro Mini

Firma Corsair również postanowiła dodać do swojej oferty klawiaturę w wersji mini, która maksymalnie ograniczyła liczbę przycisków. W tym przypadku producent nie kombinował jednak z przełącznikami, tylko zamontował sprawdzone Cherry MX Red, które znajdują zastosowanie zarówno podczas pisania, jak i wielogodzinnych sesji w ulubionych grach komputerowych. W Corsair K70 Pro Mini mamy też do czynienia z wysokoprofilowanymi nasadkami, które mogą pochwalić się ergonomicznym kształtem oraz duża funkcjonalnością. Na każdym z keycapów znajdziemy nadruki z ikonami dodatkowych funkcji, które aktywujemy poprzez wciśnięcie przycisku Fn. Dzięki temu klawiatura jest nawet w stanie symulować myszkę gamingową. Sprzęt idealnie sprawdza się też podczas transportu, gdyż jego obudowa została wykonana z wysokiej jakości aluminium.

Logitech G Pro X TKL

Na koniec zostawiłem jeszcze jedną świetną klawiaturę dla graczy, która korzysta zarówno z komunikacji radiowej (po podłączeniu adaptera USB), jak i Bluetooth. Producent zaimplementował cenione przez graczy przełączniki GX Brown Tactile, które mają bardzo szybki czas reakcji, a do tego są stosunkowo ciche, co sprzyja nocnemu graniu. Firma Logitech, pomimo usunięcia sekcji numerycznej, zdołała dorzucić do obudowy kilka przycisków multimedialnych oraz praktyczne rolkę do zwiększania i zmniejszania poziomu głośności w uruchomionych produkcjach.
Zdjęcie: materiały prasowe Razer
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.