Data publikacji:

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Poradnik i wymagania

Dzięki remasterom starszych gier, młodsi gracze mogą nadrobić wiele klasyków. Jednym z takich tytułów bez wątpienia było ciepło przyjęte Kingdoms of Amalur. Sprawdźcie, co nowego wprowadzono w nowej wersji oraz zapoznajcie się z naszym poradnikiem, który pomoże wam w podjęciu decyzji, czy kupić grę.

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning poradnik

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Dual Core 2.5 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 40 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Quad Core 3.0 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 40 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8/10 (64-bit)

Czym jest Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning?

Dzieło studia Kaiko Games to remaster produkcji, która pierwotnie zadebiutowała w 2012 roku. Tytuł opowiada o krainie Amalur, której zagraża tajemnicze zło. Główny bohater zostaje przywrócony do życia za pomocą Studni Dusz, a jego przeznaczeniem jest uratowanie świata przed zagładą.

Remaster Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning nie wprowadza zbyt wielu zmian względem oryginału. Twórcy odświeżonej wersji poprawili pracę kamery oraz sterowanie, a także zwiększyli rozdzielczość. Oprawa wizualna dzięki temu prezentuje się znacznie lepiej i można w nią grać bez problemu na dużych telewizorach 4K.

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning – poradnik

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki oraz innych rzeczy związanych z grą.

Jak przejść Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning?

Choć dzieło studia Kaiko Games jest dosyć mocno rozbudowane, to jednak przez większość czasu będziecie poruszać się po korytarzowych lokacjach z delikatnymi odnogami. Nie ma więc szans, żebyście zgubili drogę do celu, a jedynym wyzwaniem tak naprawdę będą starcia z przeciwnikami.

Jaki wybrać poziom trudności?

W grze dostępnych jest aż kilka poziomów trudności, które w dużym stopniu wpływają na przebieg starć z oponentami. Jeśli chcecie wgłębić się w świat gry i poznać jej fabułę, to wybierzcie tryb Casual.

Zalecam natomiast wybranie poziomu Normal, ponieważ pojedynki nadal nie są bardzo wymagające, ale przy tym gra nie przechodzi się sama. Hard i Very Hard polecam wyłącznie osobom, które nie mają problemów z częstymi zgonami lub wychowały się na grach typu soulslike.

Jak zmienić tryb biegania?

W przypadku wersji na PlayStation 4 (taką testowałem) trzeba trzymać przycisk X, żeby postać szybko biegła. Można to natomiast zmienić na jednorazowe wciśnięcie tego przycisku lub przypisać sprint do lewej gałki na padzie. Dokonacie tego w ustawieniach, w zakładce Controls.

Jak ustawić kamerę w Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning?

Domyślna kamera w grze jest bardzo blisko przyklejona do protagonisty, przez co widoczność bywa zbyt mocno ograniczona. Na szczęście kamerę można odsunąć od postaci, ale trzeba w tym celu udać się do Ustawień. Tam znajdźcie zakładkę Camera, a następnie przejdźcie do suwaka Camera Distance i ustawcie ją wedle własnych potrzeb.

Ile godzin zajmuje ukończenie Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning?

Dotarcie do finału gry powinno wam zająć około 35 godzin, choć ten czas może się znacząco wydłużyć, jeśli będziecie szukać wszystkich znajdziek i zaliczać poboczne aktywności. Poza tym, w wydaniu Re-Reckoning dostępne są dwa rozszerzenia fabularne, które przedłużą zabawę o kolejne dziesięć godzin.

Na czym grać?

Gra Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Nie wiadomo na ten moment nic premierach edycji na Nintendo Switch, PS5 czy XsX.

Premiera Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning – kiedy?

Dzieło Kaiko Games trafiło do sprzedaży 8 września 2020 roku. Polskim wydawcą jest firma Koch Media Poland. Gra nie posiada polskiego tłumaczenia.

Grę do testów dostarczyła firma Dead Good PR, za co serdecznie dziękuję!

Autor: Łukasz Morawski