Data publikacji:

Kiedy zobaczymy Cyberpunk 2077?

Marcin Iwiński opowiada o planach studia CD Projekt RED.

Niedawno studio ogłosiło, że nie zobaczymy Cyberpunk 2077 wcześniej niż w 2017 roku. Dlaczego tak późno? W wywiadzie dla serwisu IGN Marcin Iwiński powiedział, że zespół wychodzi z założenia, że pokaże nową grę dopiero wtedy, kiedy będzie się czym pochwalić.

Byliśmy pod wrażeniem pokazu Fallouta 4. Wyszli na scenę i powiedzieli "jest tutaj, jest realny i wychodzi w tym terminie". Mamy zamiar zrobić coś w tym rodzaju. Poczekamy z ujawnieniem gry do momentu, w którym będziemy mogli pokazać jej znaczną część.

Jakiś czas temu Adam Kiciński mówił, że zespół wierzy, że Cyberpunk 2077 ma nawet większy potencjał komercyjny niż Wiedźmin. Z kolei Marcin Iwiński twierdzi, że nowy projekt jest dla CD Projekt RED świetną szansą na utrzymanie kreatywności zespołu na wysokim poziomie:

Możesz kuć miecze przez 12 lat, ale możesz się przy tym wypalić. Ludzie mogą chcieć odejść i zacząć pracę nad czymś innym. Jesteśmy podekscytowani tym, że przerzucimy się na spluwy. Naszym zamiarem było pobudzenie zespołu Cyberpunkiem. Rdzeń ekipy pracuje nad dodatkami do Wiedźmina 3, ale coraz więcej ludzi przechodzi do Cyberpunka.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki.

Źródło: IGN

Autor: Dawid Sych