Data publikacji:

Jaka myszka do gier do 100 zł?

Zestawienie, w którym znajdziecie myszki dla graczy w rozsądnej cenie.

Nie da się ukryć, że solidny sprzęt gamingowy nie należy do najtańszych. Niekiedy wysoka cena uzależniona jest od renomy producenta, jednakże zazwyczaj idą też za tym dodatkowe korzyści. Akcesoria high-endowe oferują rozbudowane oprogramowania, umożliwiające dostosowywanie poszczególnych opcji do własnych potrzeb. Nie każdy jednak posiada na tyle duży budżet, żeby móc pozwolić sobie na kupno urządzenia z najwyższej półki cenowej. Nie ma co się załamywać, ponieważ myszka do gier niekoniecznie musi być droga, żeby była dobra. Poniższe przykłady są tego najlepszym dowodem.

ROCCAT LUA - kup na Ceneo.pl

Firma Roccat znana jest z wysokiej jakości swoich produktów oraz z tego, że lubi romansować z urządzeniami różnej klasy. Oprócz droższych myszek, w ich ofercie znajdziemy również trochę tańsze modele, jak chociażby opisywany obecnie Lua. Gryzoń posiada regulowaną wartość DPI od 200 do 2000, natomiast jego akceleracja wynosi 20 Gs. Akcesorium zostało wyprofilowane w taki sposób, żeby mogły na nim grać osoby korzystające z lewej lub prawej dłoni.

Myszka do gier od firmy Ravcore posiada sensor o wysokiej rozdzielczości 8200 DPI. Jest to na tyle dużo (w praktyce, aż za dużo), że każdy dostosuje prędkość poruszania się kursora do własnych preferencji. Ogromnym atutem urządzenia jest jego symetryczna, ergonomiczna obudowa, dostosowana do użytkowników prawo i leworęcznych. Tempest posiada osiem programowalnych przycisków oraz umożliwia zapisanie aż pięciu profilów. Ponadto, sprzęt oferuje sześć kolorów podświetlenia. Więcej o urządzeniu przeczytacie w naszej recenzji.

Jeśli zastanawiacie się jaka myszka do gier do 100 zł oferuje możliwość programowania przycisków, to propozycja firmy A4 Tech powinna was zainteresować. Ich gryzoń Bloody Tl60 Terminator posiada aż dziewięć w pełni programowalnych przycisków, dzięki czemu możemy myszkę dostosować do wszystkich rodzajów gier. Urządzenie posiada laserowy sensor AVAGO, który cieszy się dosyć sporym uznaniem wśród urządzeń z niższej półki cenowej. Mysz zapewnia minimalną rozdzielczość 100 DPI, a maksymalną aż 8200 DPI.

Super, jak myszka do gier oferuje coś więcej, niż tylko standardowe funkcje dostępne we wszystkich modelach. Oczywiście, w Genesis GX78 nie zabrakło programowalnych przycisków (aż jedenaście!), możliwości zmiany rozdzielczości oraz wysokiej częstotliwości raportowania (1000 Hz). Oprócz tego, urządzenie firmy Genesis posiada ciekawy system wydłużania obudowy. Za pomocą jednego pokrętła można zmienić długość gryzonia, dostosowując go idealnie do swoich dłoni. W przypadku tego modelu, cena może przekraczać 100 zł, jednakże w chwili pisania artykułu mysz można dostać za równą "stówkę".

Ravcore Blizzard posiada ergonomiczną konstrukcję, zaawansowany czujnik optyczny, wytrzymałe i cechujące się dłuższą żywotnością przyciski Omron, system regulacji wagi oraz regulowane podświetlenie. Ogromną zaletą gryzonia jest szeroki wachlarz opcji dostępnych z poziomu oprogramowania pozwalających na dostosowanie go do gustu i potrzeb użytkownika. Więcej o modelu Blizzard przeczytacie w naszej recenzji.

Ostatnia myszka do gier do 100 zł, jaką wam zaproponuje do model GXT130 od firmy Trust. Jak twierdzi producent, jest to gryzoń stworzony z myślą o długich sesjach przed komputerem. Dużym atutem myszki z pewnością jest to, że działa bezprzewodowo, co może dodatkowo zwiększyć komfort grania. Oprócz tego, urządzenie posiada trzy dodatkowe przyciski - dalej, wstecz o CTRL. Zwłaszcza ten ostatni potrafi być przydatny zarówno podczas gier, jak i codziennej pracy przy komputerze.

Autor: Łukasz Morawski