Data publikacji:

Helldivers 2 – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Od premiery pierwszej odsłony minęło już dziewięć lat, lecz studio Arrowhead Game w tym czasie nie próżnowało, tylko rozwijało zawartość do „jedynki” oraz pracowało nad oficjalną kontynuacją. Nie jest to jednak typowy sequel, ponieważ twórcy pokusili się o wprowadzenie bardzo istotnej zmiany w rozgrywce. Zaintrygowani? Sprawdźcie, o co chodzi w Helldivers 2, ile kosztuje wersja pudełkowa oraz na jakich platformach zagracie w ten tytuł.
helldivers 2

Premiera Helldivers 2 na PC i konsoli

Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony, ponownie wydawcą zostało Sony Interactive Entertainment, które tym razem nie ograniczało twórców wyłącznie do konsol i dało także zielone światło na przygotowanie wersji pecetowej. Oznacza to, że w dzieło Arrowhead Game zagramy zarówno na komputerach osobistych, jak i PlayStation 5. Warto również dodać, że produkcja wspiera funkcje crossplayu, dzięki czemu właściciele obu platform są w stanie dołączać do wspólnej rozgrywki.

O co chodzi w Helldivers 2?

W Helldivers 2 nie ma kampanii fabularnej, a historia nie jest szczególnie rozbudowana, jednakże twórcy zadbali o to, aby wykreowany przez nich świat był jak najbardziej intrygujący. Podobnie jak w pierwszej części, główną inspiracją do stworzenia gry był film „Żołnierze kosmosu”. Tak samo jak w dziele Paula Verhoevena mamy do czynienia z pastiszem kina wojennego, science fiction oraz propagandowymi materiałami z czasów II wojny światowej i wojny w Wietnamie. Gracze przejmują kontrolę nad elitarną klasą żołnierzy, których zadaniem jest „szerzenie pokoju, wolności i demokracji” w galaktyce, co sprowadza się do eliminowania wszystkich istot, które staną im na drodze.
Czytaj również: Najlepsze strzelanki na PS5
Helldiversi zaczynają od obrony Super Ziemi, a następnie wyruszają do innych planet i galaktyk, aby przejąć nad nimi kontrolę. Postęp zależy od wspólnych wyników wszystkich użytkowników – kiedy jeden system zostanie zagarnięty, wtedy otwiera się droga do dalszej ekspansji kosmosu. W premierowej wersji Helldivers 2 na naszej drodze stają waleczne robale z rasy Terminidów oraz jeszcze bardziej niebezpieczne roboty Automatoni, przypominający terminatorów. Niewykluczone, że w przyszłości do gry zostaną dodane kolejne istoty czekające na eksterminację.

Helldivers 2 – walka w obronie demokracji!

W poprzedniej produkcji studia Arrowhead Game mieliśmy na dobrą sprawę do czynienia z bardzo podobnym tytułem, jednak grało się w niego zupełnie inaczej. Dlaczego? Otóż w pierwszej części Helldivers twórcy zdecydowali się na kamerę umieszczoną w rzucie izometrycznym, natomiast w kontynuacji śledzimy swojego bohatera zza jego pleców. Ma to ogromne znaczenie dla gameplayu, ponieważ zmiana nie tylko wpłynęła na sposób korzystania z broni, ale także zupełnie inaczej poruszamy się postacią po mapie, a także mamy bardziej ograniczone pole widzenia, przez co starcia z oponentami są jeszcze bardziej wymagające i nieprzewidywalne. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy horda przeciwników czai się za nami i szykuje do odebrania nam życia. W „jedynce” celowaliśmy wyłącznie dookoła postaci, natomiast tym razem musimy obserwować otoczenie w pełnym trójwymiarze – oddawanie strzałów ze spluw też jest bardziej skomplikowane, gdyż każdy ze sprzętów ma własny odrzut i sposób działania.
Zabawa w Helldivers polega na tym, że grupa wojowników (w jednej misji może wziąć udział maksymalnie czterech graczy) zostaje zrzucona na wyznaczony teren, a następnie musi zrealizować na nim cele główne oraz opcjonalnie poświęcić czas na zadania poboczne. Zazwyczaj na zaliczenie misji mamy czterdzieści minut i tylko od nas zależy, w jaki sposób ją zaliczymy. Zlecenie nie kończy się jednak wraz z wypełnieniem wszystkich poleceń – konieczne jest jeszcze przyzwanie wahadłowca, który przetransportuje nas w bezpieczne miejsce. Wtedy też akcja nabiera tempa, ponieważ na pojazd trzeba czekać przynajmniej ponad minutę, starając się przetrwać zmasowany atak oponentów.
Przeciwnicy zazwyczaj poruszają się w większych grupach albo są na tyle wielcy, że ubicie ich przy pomocy broni konwencjonalnej graniczy z cudem. Dlatego też w Helldivers 2 (podobnie jak w „jedynce”) wprowadzono system manewrów, które aktywujemy przy pomocy odpowiedniej kombinacji przycisków. Dzięki wsparciu „z góry” możemy robić wszelkiej maści naloty lub przyzywać wieżyczki strażnicze, aby mieć jakiekolwiek szanse w starciu z wrogami. Należy przy tym pamiętać, że prosząc o bombardowanie, musimy także ostrzec swoich kompanów, gdyż w grze dostępny jest „przyjacielski ogień”. Jedno jest pewne – Helldivers 2 to produkcja wypełniona po brzegi akcją, stawiającą przed użytkownikami różne wyzwania, które zależą między innymi od tego, jaki wybierzemy poziom trudności i na jakiej planecie wylądujemy. Jeśli szukacie czegoś do sieciowej kooperacji, to ten tytuł jest właśnie dla was.

Ile kosztuje Helldivers 2?

Jeśli chodzi o cenę Helldivers 2, to w tym przypadku mamy do czynienia z tańszym tytułem z segmentu AA, za który trzeba zapłacić znacznie mniej niż za inne tytuły wydawane przez Sony Interactive Entertainment. Pudełkowe wydanie na konsolę nowej generacji możecie kupić już za 179,99 złotych – warto sprawdzać w tym celu oferty na Ceneo.pl. Jednocześnie informuję, że fizyczna edycja została przygotowana wyłącznie z myślą o PlayStation 5. Wersja na pecety dostępna jest w sprzedaży wyłącznie w cyfrowej dystrybucji na Steamie.

Czy w Helldivers 2 jest dostępna polska wersje językowa?

Choć Helldivers 2 jest produkcją nastawioną na rozgrywkę wieloosobową i nie występują w niej dialogi pomiędzy bohaterami, to jednak twórcy i tak zdecydowali się na przygotowanie polskiej wersji językowej. Może to być oczywiście przydatne podczas rozwijania arsenału swojej postaci oraz ulepszania statku. Ograniczono się jednak wyłącznie do rodzimych napisów, dubbing pozostawiając w oryginalnej formie.

Grafika i wymagania sprzętowe Helldivers 2

Oprawa wizualna nie prezentuje się zbyt oszałamiająco, jednakże produkcja bardzo dużo zyskuje w ruchu. Starciom z oponentami towarzyszą liczne wybuchy, strzelające lasery i inne efekty specjalne, które niesamowicie budują klimat. Jednocześnie, aby gra dobrze wyglądała i działała podczas walki, musicie zaopatrzyć się w całkiem mocne maszyny do grania. Sprawdźcie, na jakich detalach będziecie w stanie odpalić Helldivers 2.

Minimalne

 • Procesor: Intel Core i7-4790K 4.0 GHz / AMD Ryzen 5 1500X 3.5 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 470 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 100 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Rekomendowane

 • Procesor: Intel Core i7-9700K 3.6 GHz / AMD Ryzen 7 3700X 3.6 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 6 GB GeForce RTX 2060 / 8 GB Radeon RX 6600 XT lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 100 GB SSD
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Ultra

 • Procesor: Intel Core i5-12600K 3.7 GHz / AMD Ryzen 7 5800X 3.8 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 12 GB GeForce RTX 4070 Ti / 24 GB Radeon RX 7900 XTX lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 100 GB SSD
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Grę do testów dostarczyła firma PlayStation Polska. Opinia należy do autora artykułu.
  Zdjęcie: materiały prasowe Arrowhead Game Studios
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.