Data publikacji:

Jakie są gry na Xboxa na dwie osoby?

Gry na Xboxa na dwie osoby to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu z bliską osobą. Mogą to być nie tylko zwykłe pozycje multiplayer, ale również typowe rozgrywki kooperacyjne. W dzisiejszym zestawieniu nie zabraknie jednak propozycji z obu tych kategorii. Przedstawiamy zbiór gier na Xboxa dostępnych w Xbox Game Pass, a w wśród nich Sea of Thieves, A Way Out, The Quarry czy It Takes Two. Dowiedz się, jakie są najbardziej polecane gry dla dwóch osób.
gry na xboxa na dwie osoby

Sea of Thieves

Sea of Thieves to jedna z podstawowych gier przygodowych, z którą powinien zapoznać się każdy miłośnik tego gatunku! Jako gracze wchodzimy tutaj w świat piratów, skarbów, bezkresnych mórz i sztormów. Podejmujemy walki z innymi wilkami morskimi, a także potworami, wciąż próbując się wzbogacić i poznając nowe tereny na mapie gry. Celem jest tutaj kooperacja pomiędzy graczami, rozwój swojej załogi i utrzymanie statku w odpowiednim stanie.

Undisputed

Szukasz gry na Xboxa na dwie osoby? Rozważ Undisputed! To tytuł nieco inny od reszty, bazujący na rozrywkach bokserskich. Jeżeli nie mamy partnera, można grać też w trybie single player, jednak z pewnością będzie to cieszyć nieco mniej. Swoją przygodę rozpoczynamy tutaj od amatorskich zawodów, wcielając się w wybranego bohatera i kreując jego charakter oraz sterując karierą. Kluczowe jest rozwijanie swojej postaci, uczenie się nowych rzeczy, praca nóg, prawidłowe i szybkie wyprowadzanie ciosów czy też wytrzymałość. Jednocześnie trzeba dbać o wagę, współpracować ze sztabem trenerskim i dawać sobie wystarczająco dużo czasu na regenerację potreningową.

A Way Out

A Way Out to gra dla dwóch osób osadzona w więziennych realiach. Poznajemy tutaj dwóch głównych bohaterów o całkowicie odmiennych względem siebie charakterach. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru postaci, a następnie przechodzimy do podjęcia próby ucieczki z więzienia. W momencie gdy już dopniemy celu, okazuje się, że to nie koniec wyzwania. Teraz trzeba będzie stawić czoło ścigającej nas policji. Jednocześnie bohaterom zależy na spotkaniu się z rodzinami i przyjaciółmi, odnowieniu kontaktów w przestępczym półświatku, a w końcu również na zemście na osobach, które winią za swój pobyt w więzieniu.

The Quarry

The Quarry to gra przygodowa w konwencji horroru, gdzie wcielamy się w imprezowiczów znajdujących się w kamieniołomie i atakowanych przez agresywnych miejscowych. Celem pobytu nastolatków w tej lokalizacji początkowo było zorganizowanie imprezy na koniec wakacyjnej wycieczki, jednak ta szybko przemienia się w walkę o przetrwanie. Każda z postaci może umrzeć na 10–15 sposobów, a to, czy i kiedy do tego dojdzie, jest zależne od naszych wyborów, umiejętności logicznego myślenia i czasu reakcji. Kluczowe jest tutaj przetrwanie.

It Takes Two

To gra wykonana przez twórców A Way Out. Podobnie jak w tamtej propozycji mamy tutaj możliwość rozgrywki wyłącznie w trybie kooperacji i dwóch głównych bohaterów. Tym razem jednak fabuła jest osadzona w zupełnie innych realiach – rodzice pewnej dziewczynki szykują się do rozwodu. Pewnego dnia, zamiast obudzić się w swoich ciałach, wstają w postaci lalek, które dziecko stworzyło po to, by poradzić sobie z trudną sytuacją. Żeby jednak wrócić do swoich standardowych ciał, muszą się porozumieć i współpracować – w innym przypadku nie będzie to możliwe, o czym informuje ich magiczna książka zajmująca się reanimacją związków partnerskich.

Outward

Outward to jedna z bardziej złożonych gier o charakterze fantastycznym, gdzie twórcy wykreowali całą alternatywną rzeczywistość, którą można eksplorować. Mamy tutaj do czynienia ze światem, który pozostaje pod wpływem czterech głównych frakcji. Jako gracze musimy wybrać jedną z nich, a następnie wcielić się w wybraną postać. W każdej frakcji mamy zupełnie inne możliwości rozwoju, zadania do wykonania oraz postacie. Nie ma opcji cofania swoich wyborów, zatem warto rozważnie pochodzić do rozgrywki. Swoim bohaterem przemieszczamy się po świecie, toczymy walki, gromadzimy punkty życia i żywność oraz rozwijamy jego ekwipunek i umiejętności.

LEGO Jurassic World

Czy może być coś bardziej klasycznego niż połączenie LEGO z Parkiem Jurajskim? Prawdopodobnie nie! To sprawia, że jest to świetna pozycja zarówno dla najmłodszych graczy, jak i tych, którzy wychowali się w latach 90. Znajdujemy się na wyspie, czyli w Parku Jurajskim, gdzie przebywają również dinozaury odtworzone w celu zachowania gatunku i dostarczenia ludziom rozrywki. Niestety projekt wymyka się spod kontroli – musimy zatem odkryć przyczynę niewyjaśnionych śmierci, rozwiązać kilka zagadek, odblokować rozmaite postacie i dowiedzieć się więcej o niezwykłych, ogromnych gadach.

LEGO Marvel's Avengers

LEGO Marvel's Avengers to kolejna gra powiązana z duńskimi klockami i motywami znanymi z popkultury. Tym razem jednak ludziki LEGO łączą siły z marvelowskimi superbohaterami – spotkamy tutaj między innymi Kapitana Amerykę, Hulka, Thora czy Iron Mana. Naszym zadaniem jest wcielić się w jedną z postaci, rozwiązywać liczne zagadki i angażować się w szlachetne walki o dobro społeczeństwa. W czasie gry zyskujemy dostęp do coraz większej liczby postaci. Chociaż możliwy jest tryb single player, zdecydowanie jest to propozycja z serii „gry na Xboxa na dwie osoby”.

WWE 2K23

WWE 2K23 to gra bazująca na świecie wrestlingu. Możemy wcielić się w sportowca lub część jego sztabu. Istotne jest to, że rozgrywka nawiązuje również do prawdziwych gwiazd tego rodzaju starć, znanych z organizacji wrestlingowych. Podczas rozgrywek naszym zadaniem jest stosowanie odpowiednich technik i wygrywanie z przeciwnikami. To jedna z klasycznych bijatyk, jakich obecnie na rynku gier jest coraz mniej. Co ciekawe, autorzy gry uwzględnili również możliwość walk w federacjach kobiecych.

Bloodstained: Ritual of the Night

Bloodstained: Ritual of the Night to gotycki horror w japońskich klimatach. Jako gracz możemy zostać małą dziewczynką, która budzi się ze śpiączki po 10 latach. Znajduje się w XVIII-wiecznej Anglii. Na dziecko rzucona została klątwa, dzięki której przetrwało brutalny atak na jej nację. Spotykamy się tu z oryginalnym światem, pełnym potworów, zadań do wykonania i umiejętności do zdobycia. Świat gry jest dość otwarty, a my w czasie rozgrywki spotykamy sporą liczbę postaci, które mają dla nas mniej lub bardziej ważne informacje. Celem jest rozwijanie postaci i eksplorowanie nowych map.

Escape Academy

To gra logiczna, w której zostajemy adeptem Akademii po to, by zostać Mistrzem Ucieczek. Jesteśmy w niej szkoleni przez wykładowców, mogących podpowiadać, jak uciekać z kolejnych pomieszczeń. Większość z nich uwikłana jest w tajemniczy spisek, którego karty będziemy odkrywać w czasie rozgrywki. Istotne jest to, że pokoje oraz sposoby wychodzenia z nich bazują na rzeczywistych escape roomach.
Takie rozwiązanie przyczyniło się do bardzo pozytywnego odbioru gry wśród konsumentów i krytyków. Można grać w trybie wieloosobowym, który umożliwia kooperację i sprawienie, że narracja gry będzie znacznie ciekawsza. Niektórzy jednak uważają, że łamigłówki są niezbyt wymagające, a grafika stosunkowo słaba. Mimo wszystko wciąż jest to jedna z lepiej ocenianych gier, która podoba się 90% graczy.
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo