Data publikacji:

Half-Life 3 na VR od HTC?

Ten rok może być przełomowy dla Valve. Na kolejną część Half-Life czekamy już ponad 10 lat i w końcu pojawiła się nadzieja.

Wszystkich fanów Half-Life z pewnością ucieszy plotka na temat nowej odsłony gry. Prezes HTC Cher Wang w wywiadzie dla BBC wspomniał, że zespół zajmujący się VR (Virtual Reality Headset) pracuje nad projektem związanym z serią gier Half-Life.

BBC: One of Valve's most famous games is the Half-life series, and I know there are millions and millions of gamers that are desperate for a new Half-life game to come out. Is the new Half-life going to be on the virtual-reality headset? Is that what Valve is going to do with this machine?

Cher Wang: I think Valve's best game is Dota, right, and Portal and [Team Fortress] and I think they are very keen to have them.

BBC: But how about Half-life - is that going to be on there?

Cher Wang: We are co-operating with Half-life, and I think... I hope, you know, it will be on it.

Nie należy jednak popadać w ekscytację... Już następnego dnia Cher Wang przeprosiła za swoją wypowiedź, która mogła wprowadzić graczy w błąd. Natomiast Valve potwierdza, że zasoby z gry Half-Life były wykorzystywane do testowania gogli. Nie podano jednak żadnych konkretnych informacji na temat tworzenia nowej odsłony gry.

Premiera HTC VR odbędzie się jeszcze w tym roku. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać. Być może kolejne miesiące przyniosą więcej informacji na ten temat.

Źródło: vg247, BBC

Autor: Aleksandra Czwojdzińska