Data publikacji:

Najlepsze gry Xbox One dla dzieci


Wśród dorosłych utarł się stereotyp, że gry są przeznaczone przede wszystkim dla młodszych odbiorców. Po części tak jest, choć nie da się ukryć, że zdecydowana większość nowych produkcji tworzona jest z myślą o dorosłych graczach. Na szczęście nadal do sprzedaży trafiają ciekawe gry dla dzieci na Xbox One, którym przyjrzymy się w tym zestawieniu.
grające dzieci

Produkcje, jakie trafiły do poniższego zestawienia, dobierane były na podstawie ocen w serwisie Metacritic oraz wedle moich preferencji. Przy wyborze sugerowałem się również oznaczeniami organizacji PEGI, dzięki czemu macie pewność, że wymienione na liście gry są odpowiednie dla dzieci poniżej siódmego roku życia.


Gry na Xbox One dla dzieci. Polecane tytuły


1. Minecraft
2. Rayman Legends
3. Team Sonic Racing
4. Minecraft Dungeons
5. Spyro Reignited Trilogy
6. Transformers Battlegrounds
7. LEGO Marvel Super Heroes 2
8. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
9. Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville
10. Spongebob SquarePants: battle for Bikini Bottom – Rehydrated

Minecraft


Jeżeli szukacie kreatywnej gry dla waszego dziecka, to Minecraft od studia Mojang zdecydowanie będzie najlepszym wyborem. Produkcja szwedzkiego studia wygląda niepozornie, ale nie bez powodu jest jednym z lepiej sprzedających się tytułów w historii branży growej. Twórcy oddali w ręce graczy ogromną piaskownicę, w której można robić niemalże wszystko – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a tej z pewnością dziecku nie brakuje. 

Rayman Legends


W przypadku Rayman Legends mamy do czynienia z grą, która skupia się przede wszystkim na zręcznościowym aspekcie rozgrywki. Wasze pociechy nie tylko przetestują swój refleks, ale także nauczą się natychmiastowo reagować w stresujących sytuacjach. Akcja w grze Ubisoftu jest bardzo dynamiczna i wymaga od użytkowników ciągłego radzenia sobie z zagrożeniami przygotowanymi przez twórców. Warto też dodać, że Rayman Legends posiada tryb kooperacji, dzięki któremu możecie zagrać wspólnie ze swoim dzieckiem na jednym telewizorze. 

Team Sonic Racing


Zdecydowanie najlepszą grą o gokartach jest kultowe Mario Kart 8 Deluxe, jednakże ta produkcja udostępniona został wyłącznie na Nintendo Switch. Jeśli więc szukacie podobnej gry dla dzieci na Xbox One, to z powodzeniem możecie postawić na Team Sonic Racing. Tutaj też macie do czynienia z przyjazną dla oka oprawą graficzną, sympatycznymi bohaterami oraz całą masę zwariowanych tras do przejechania. Gra oferuje też lokalny tryb kooperacji. 

Minecraft Dungeons


Choć seria Diablo jest kusząca, to jednak nie zalecałbym dawać w nią grać najmłodszym użytkownikom. Gdyby jednak wasze dziecko koniecznie chciało pobawić się przy jakimś hack & slashu, to idealną alternatywą dla najmłodszych jest właśnie Minecraft Dungeons. Produkcja bazuje na tych samych założeniach, co Diablo i inne tego typu dzieła. Z tą różnicą, że tutaj nie znajdziecie krwi oraz dosadnego przedstawienia brutalności. Całość oparta została na wokselowej, kolorowej oprawie wizualnej, tak jak oryginalny Minecraft. 

Spyro Reignited Trilogy


Trójwymiarowe platformówki są zdecydowanie tym, co lubią młodsi gracze. A jak proponować im takie gry, to najlepiej z najwyższej półki! Spyro Reignited Trilogy to klasa sama w sobie, ponieważ za oryginalne wersje odpowiadają legendy branży, czyli Insomniac Games. Remaster przygotowała jednak ekipa Toys for Bob, która świetnie wywiązała się z postawionego przed nimi zadania. Twórcy odświeżonych wersji zachwycili graczy przepiękną grafiką, która w niczym nie ustępuje filmom animowanym wytwórni Pixar. 

Transformers Battlegrounds


Większość strategicznych turówek może być zbyt skomplikowana dla młodszych graczy, którzy jednak od gier oczekują większej akcji oraz dynamiki. Transformers Battlegrounds może być natomiast ciekawym tytułem dla dzieci, ponieważ oferuje kreskówkową oprawę wizualną oraz bardzo mocno uproszczony gameplay. Dzięki temu nawet osoby, które dotychczas nie miały styczności z takimi produkcjami, w dziele studia Coatsink Software będą radzić sobie doskonale. 

Trylogia The Banner Saga


Studio Stoic w swojej trylogii nie opowiedziało bezpośrednio historii o wikingach, lecz bardzo mocno wzorowało się na tamtejszej kulturze i mitologii. W The Banner Saga na przestrzeni trzech części śledzimy losy grupki ludzi oraz olbrzymów, którzy w wyniku nadchodzącej zagłady, próbują znaleźć bezpieczne miejsce do życia. Na szczególną uwagę zasługuje przepiękna oprawa wizualna inspirowana filmami animowanymi z dawnych lat. 

LEGO Marvel Super Heroes 2


Zestawienie najlepszych gier dla dzieci nie mogło obyć się przynajmniej bez krótkiej wzmianki o serii gier LEGO, za którą odpowiada ekipa Traveller’s Tales. Tym razem postawiłem na LEGO Marvel Super Heroes 2, ponieważ superbohaterowie są uwielbiani przez dzieciaki już od najmłodszych lat. W tej grze wasze pociechy będą mogły przeżyć oryginalne przygody ulubionych postaci, których nie widziały wcześniej w komiksach ani adaptacjach kinowych. 

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy


Kolejna klasyka gier platformowych, która razem z serią Spyro the Dragon święciła triumfy w czasach pierwszego PlayStation. Szalony jamraj również doczekał się odświeżonej wersji, za którą odpowiadał zespół Vicarious Visions. Producent zachował ducha oryginału, nie modyfikując zbyt mocno gameplayu. Głównym celem studia było natomiast przygotowanie jak najlepszej oprawy graficznej, która miała odpowiadać współczesnym standardom. Cóż, udało się! 

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville


Zombiaki w popkulturze pojawiają się bardzo często, ale w większości przypadków treści z nimi związane przeznaczone są wyłącznie dla dorosłych odbiorców. Inaczej jest z dziełem studia PopCap Games, w którym „żywe trupy” pełnią rolę zabawnych przeciwników, rodem z kreskówek. Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville to przyjemna trzecioosobowa strzelanka, w której gracze przejmują kontrolę nad uzbrojonymi roślinkami.

Spongebob SquarePants: battle for Bikini Bottom – Rehydrated


Na koniec zostawiłem jeszcze jedną trójwymiarową grę platformową, w której udział bierze ulubieniec dzieciaków, czyli Spongebob. Rozgrywka jest dosyć klasyczna, dlatego najmłodsi gracze nie powinni mieć problemów z jej opanowaniem. Podczas zabawy czeka na nich eksplorowanie map, zbieranie przedmiotów oraz prosta walka z przeciwnikami.
Autor: Łukasz Morawski