Data publikacji:

Football Manager 2021. Jakie wymagania sprzętowe? Kiedy premiera?

Jesteście fanami piłki nożnej, ale zamiast gry na boisku bardziej interesują was kwestie związane z zarządzaniem zespołem? W takim razie z pewnością znacie serię Football Manager, która, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia wcielenie się w właściciela klubu piłkarskiego. Czy tegoroczna odsłona wprowadzi znaczące zmiany w rozgrywce? O tym przekonacie się z dalszej części tekstu, a także poznacie wymagania sprzętowe Football Manager 2021.

Football Manager 2021

Football Manager 2021 – premiera i platformy

Najnowsza odsłona cyklu tworzonego przez studio Sports Interactive trafi do sprzedaży 24 listopada 2020 roku w polskiej wersji językowej (napisy). Football Manager 2021 ponownie dostępny będzie na komputerach osobistych. Wydanie pecetowe będzie można kupić w edycji pudełkowej lub w wersji cyfrowej na Steamie, Microsoft Store oraz Epic Games Store.

Po kilku latach rozłąki, marka powróci na platformy Microsoftu. Twórcy zapowiedzieli, że w ich grę nie tylko będzie można zagrać na Xboksie One, ale również na konsoli dziewiątej generacji, czyli Xbox Series X|S. Warto dodać, że posiadacze wersji konsolowej i zakupionej w Microsoft Store otrzymają możliwość przenoszenia zapisów gry pomiędzy platformami za sprawą opcji Play Anywhere. 

Posiadacze PlayStation 4 i 5 muszą niestety obejść się smakiem. Natomiast osoby korzystające z Nintendo Switch i telefonów z systemami operacyjnymi Android / iOS otrzymają w grudniu okrojoną wersję gry oznaczoną podtytułem Touch.

Sprawdź również przegląd najlepszych gier sportowych.

Co wiemy o Football Manager 2021?

Jeżeli oczekujecie po najnowszej odsłonie wielkiej rewolucji, to będę was musiał zmartwić. Studio Sports Interactive w najnowszej odsłonie nie wprowadzi znaczących zmian w gameplayu, tylko rozwinie parę dotychczasowych mechanik. Z drugiej strony, poprzednia część była już do tego stopnia rozbudowana, że drastyczne zmiany mogłyby bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Weterani cyklu z pewnością docenią jeszcze większe przywiązanie twórców do detali. Jeśli nadal czuliście, że w grze jest za mało statystyk, to teraz będziecie zachwyceni. Na graczy czekają nowe rodzaje tabel oraz podsumowań meczów, które pokazują m.in. dokładną rozpiskę strzałów na bramkę lub mapę termiczną wskazującą, w jakich miejscach boiska najczęściej przebywali zawodnicy.

Rozbudowy doczekał się także system transferów piłkarzy. Od teraz gracze będą mieli dostęp do konkretniejszych informacji, jakie uzyskają chociażby od agentów. Wpłynie to także na kontakty z dziennikarzami, którzy będą zadawali bardziej szczegółowe pytania odnośnie transferów.

Ciekawą mechanikę wprowadzono również do rozmów z zatrudnionymi zawodnikami. W Football Manager 2021 pojawią się animowane sylwetki pokazujące reakcje piłkarzy poprzez mowę ich ciała. Pomoże to w ocenie prowadzonego dialogu, co może znacząco wpłynąć na podjęcie lepszej decyzji.

Wymagania sprzętowe Football Manager 2021 na PC

Seria Football Manager nigdy nie przywiązywała specjalnej wagi do oprawy wizualnej. Głównym celem twórców była przejrzystość wszystkich opcji, z jakimi gracze mają do czynienia podczas zabawy.

Najnowsza odsłona również nie odbiega od tego schematu, dlatego osoby ze słabszymi komputerami mogą spać spokojnie, ponieważ gra z pewnością odpali się na ich sprzętach.

  • Procesor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHz / AMD Athlon 64 1.8 GHz
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: 256 MB GeForce 9600M GT / Radeon HD 3650 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 7 GB
  • System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bit)