Data publikacji:

Epic ma do rozdania 5 milionów dolarów

Dla deweloperów, którzy mają ciekawe pomysły na wykorzystanie silnika Unreal 4.

Zespół Epic Games wystartował właśnie z programem Unreal Dev Grants, który skierowany jest do deweloperów, pracujących z silnikiem Unreal.

Studio utworzyło fundusz deweloperski o wartości 5 milionów dolarów. Wysokość grantów waha się od 5 do 50 tysięcy dolarów. Deweloperzy, którzy skorzystają z dotacji, zachowują prawa do swojej marki, mają dowolność w kwestiach wydawniczych. Nie ma też żadnych ograniczeń ze strony i zobowiązań względem Epic Games. Co najważniejsze, grant może otrzymać każdy.

Oczywiście lubimy gry, ale chcielibyśmy zobaczyć również animacje, wizualizacje architektoniczne, przedmioty dla Marketplace, mody - wszystko, co sprawi, że powiemy 'Whoa'. Proszę, przesyłajcie nam tyle rzeczy, ile tylko możecie, prototypy są najlepsze. Jeżeli znajdujesz się dopiero na etapie projektowania lub pisania scenariusza, nie wahaj się - czytamy na stronie Unreal Dev Grants.

Epic Games liczy również na zainteresowanie ze strony uczniów i nauczycieli. W programie Unreal Dev Grants mogą wziąć także udział osoby i zespoły, które starają się o finansowanie swoich projektów za pośrednictwem platform crowdfundingowych, takich jak Kickstarter czy Indie Go-go.

Źródło: Epic Games

Autor: Dawid Sych