Data publikacji:

EA zamyka serwery gier f2p

Na decyzji firmy stracą fani czterech popularnych gier opartych na modelu free-to-play.

Electronic Arts podjęło decyzję o zamknięciu serwerów Battlefield Heroes, Battlefield Play4FreeNeed for Speed World i FIFA World. Jako powód, firma podaje to, że gry te nie cieszą się już tak dużą popularnością jak kiedyś. Za półtora miesiąca, 14 lipca, serwery zostaną bezpowrotnie zamknięte.

Ostatnio zaczęliśmy przyglądać się dokładnie pecetowym doświadczeniom free-to-play czerpanym przez graczy z całego świata. Star Wars: The Old Republic jest na przykład grą, której społeczność ciągle rośnie, dlatego mamy w planach wprowadzenie nowych fabularnych aktualizacji  dla naszych graczy jeszcze w tym roku - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Electronic Arts zachęca do wydawania wirtualnych pieniędzy, które użytkownicy przez lata zbierali, jak również informuje, że zamyka dostęp do możliwości kupowania Play4Free Funds, a także rejestrowania przez graczy nowych kont.

Decyzja na pewno nie przysporzy Electronic Arts rzeszy fanów. Firma zapewnia jednak, że chociaż teraz żegnamy się z wymienionymi wyżej tytułami, to przecież w planach są kolejne projekty, które przyciągną jeszcze więcej graczy z całego świata.

Źródło: Electronic Arts

Autor: Dawid Sych