Data publikacji:

E3 2016: Spider-Man to dopiero początek

Szykują się dobre czasy dla miłośników komiksów.

Ujawnienie nowej gry o Spider-Manie było prawdziwym zaskoczeniem tegorocznej konferencji Sony. Okazuje się, że produkcja studia Insomniac Games nie będzie jedynym tytułem Marvela, który w przyszłości zawita na komputerach osobistych oraz konsolach.

Zagraniczny serwis Polygon przeprowadził rozmowę z przedstawicielami wydawnictwa, z którego wywodzi się Człowiek-Pająk. Wypowiedź wiceprezesa Marvel Games, Jay Onga zwiastuje kolorową przyszłość dla innych gier osadzonych w tym uniwersum:

Kiedy dołączyłem do Marvela dwa lata temu, otrzymałem ogromny kredyt zaufania, w postaci możliwości zapoczątkowania nowej ery dla Marvel Games. Posiadamy najlepszych suberbohaterów na świecie. Co możemy z tym zrobić, żeby stworzyć naprawdę epickie gry?

Ong dodał następnie, że Spider-Man jest dopiero początkiem:

Czy jest oznaką nadchodzących zmian? O tak, z pewnością. Nie możemy się doczekać, kiedy podzielimy się nimi ze światem.

Filmowe uniwersum Marvela radzi sobie fenomenalnie, dlatego w końcu nadeszła pora, żeby wydawnictwo rozkręciło się na dobre w branży gier. Jeśli wirtualne przygody Petera Parkera osiągną tak duży sukces jak seria Batman: Arkham od DC, to możemy spodziewać się wysypu gier z postaciami wykreowanymi przez artystów z Domu Pomysłów.

Źródło: Polygon

Autor: Łukasz Morawski