Data publikacji:

Jaka drukarka do zdjęć będzie najlepsza? Mini do zdjęć z telefonu? 

Drukowanie zdjęć z telefonu to najlepszy sposób na utrwalenie najważniejszych momentów z życia, które pozostaną trwałymi wspomnieniami, do których będzie można wracać w każdej chwili. Podpowiadamy, jaka drukarka do zdjęć będzie najlepszym wyborem!
drukarka do zdjęć

Jak działa minidrukarka do zdjęć?

Minidrukarki do zdjęć wykorzystują technologię termosublimacji, która pod wpływem wysokiej temperatury przenosi barwnik na papier fotograficzny. To właśnie w nim znajdują się barwniki, dzięki którym jest możliwe utrwalenie fotografii. Plusem takiego rozwiązania jest brak konieczności kupowania tonera czy dedykowanych tuszy. Jedyne czego będziesz potrzebować to specjalny papier do takiej drukarki.
Czytaj również: Drukarki z tanim tuszem
Minusem takiego rozwiązania są dość wysokie koszty, dlatego przy drukowaniu bardzo dużej liczby zdjęć, bardziej opłacalne może okazać się zakup klasycznej drukarki. Jeśli jednak zamierzasz drukować tylko wybrane ujęcia do domowego albumu, to taki zakup jak najbardziej ma sens, ponieważ samo urządzenie jest stosunkowo tanie. Ceny minidrukarek do zdjęć z telefonu wahają się od około 300 zł do 700–800 zł.  

Dlaczego warto kupić drukarkę do zdjęć z telefonu?

Rozwój mobilnej fotografii sprawił, że teraz każdy może zrobić ładne zdjęcia niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajduje. Utrwalanie wyjątkowych momentów na fotografiach jest czymś absolutnie wyjątkowym. Wszystkie zdjęcia przechowujemy w pamięci telefonu, w chmurze lub na zewnętrznych nośnikach. Ale niestety może zdarzyć się tak, że wspomnienia przepadną, ponieważ urządzenie uległo uszkodzeniu czy pliki w chmurze zostały przez przypadek skasowane. Niestety, takie sytuacje mają miejsce, dlatego warto drukować zdjęcia.  
W porównaniu do aparatów natychmiastowych, drukarka do zdjęć z telefonu pozwala na wcześniejsze przygotowanie ich do druku. W darmowych aplikacjach, takich jak Lightroom Mobile czy Snapseed, możesz poprawić jasność, kontrast, a także pobawić się kolorami. Na papierze pojawi się fotografia, która w pełni będzie oddawać Twoją wizję!  
Miniaturowe urządzenia pozwalają na stworzenie własnych, niepowtarzalnych albumów lub kolekcji do powieszenia na ścianie. Minidrukarka pozwoli Ci przenieść cyfrowe wspomnienia na papier! Ze względu na to, że papier jest dość drogi, to zmusza użytkownika do selekcji i druku tylko tych najlepszych fotografii. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że w Twojej kolekcji będą znajdować się absolutnie najlepsze kadry! Zdjęcia z telefonu, mimo że mają bardzo dobrą jakość, w większości przypadków nie są idealne do druku w dużym formacie. Jednak w tej mniejszej formie będą prezentowały się zdecydowanie lepiej! Jeśli chcesz uwiecznić swoje wspomnienia i nie chcesz przy tym wydawać majątku, to drukarka do zdjęć z telefonu będzie dla Ciebie doskonałym wyborem!  

Na co zwracać uwagę przy wyborze drukarki do zdjęć?

Wybierając drukarkę do zdjęć, w pierwszej kolejności sprawdź, jaka jest wielkość drukowanych odbitek. Wiele modeli drukuje zdjęcia w kwadratowym formacie 68 mm × 68 mm, który nawiązuje do ujęć wykonywanych przez aparaty natychmiastowe. W sklepach znajdziemy także modele, które zapewniają większą przestrzeń druku, która może wynosić nawet 100mm × 148 mm. To dobra propozycja dla osób, które chcą swoje fotografie powiesić chociażby na ścianie.  
Czynnikiem mogącym decydować o ostatecznym wyborze jest koszt materiałów eksploatacyjnych, a konkretniej papieru do druku. Za 10 arkuszy trzeba zapłacić około 50 zł, co daje nam koszt 5 zł za jedno zdjęcie. Jednak na rynku są drukarki, w których koszt jednego zdjęcia może być niższy niż 3 zł! Przed zakupem warto rozejrzeć się i sprawdzić, która z drukarek oferuje najlepszy stosunek ceny do liczby zdjęć.   
Dobra drukarka do zdjęć powinna być wyposażona w moduł Wi-Fi, aby bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli na szybkie i bezproblemowe drukowanie ulubionych fotografii.  
Ostatnim elementem w przenośnych drukarkach do zdjęć jest kwestia zasilania. Większość do działania potrzebuje baterii, ale są takie modele, które mają wbudowany akumulator. Przy pomocy złącza USB możemy szybko naładować takie urządzenie chociażby z powerbanka. Jeśli zamierzasz zabierać drukarkę ze sobą w podróże, to takie rozwiązanie będzie bardzo dobre!  

Polecane drukarki do zdjęć

Canon Selphy Square QX10

To zdecydowanie jedna z ładniejszych i bardziej kompaktowych minidrukarek na rynku. Urządzenie jest w stanie wydrukować nawet 256 odcieni kolorów podstawowych, co przekłada się na 16,7 miliona kolorów. Producent zapewnia, że zdjęcia są odporne na czynniki zewnętrzne nawet do 100 lat. Ponadto mamy dedykowaną aplikację Canon Selphy Photo Layout do szybkiego drukowania, ale również dodawania rozmaitych elementów graficznych.  

AGFA Drukarka Bluetooth do zdjęć

AGFA przygotowała drukarkę do zdjęć w formacie 10 cm × 15 cm, które są zdecydowanie większe niż w konkurencyjnych modelach. Jeśli zależy Ci na odbitkach do albumu, to będzie bardzo dobry wybór. Dzięki modułowi Bluetooth można połączyć się z urządzeniem szybko i bezproblemowo. Producent przygotował także dedykowaną aplikację Realpix Moment umożliwiającą delikatną edycję zdjęć, a także korzystanie z rozmaitych filtrów i nakładek. To bardzo dobry model dla nieco bardziej wymagających użytkowników.

Fujifilm Instax Link Wide

Miniaturowa drukarka do zdjęć jest świetnym wyborem dla tych, którzy chcą mieć takie urządzenie zawsze pod ręką. Seria Wide pozwala na drukowanie zdjęć w formacie 62 mm × 99 mm. Połączenie z urządzeniami odbywa się za pośrednictwem modułu Bluetooth. Użytkownicy mogą skorzystać z dedykowanej aplikacji umożliwiającej wzbogacanie zdjęć o dodatkowe elementy w postaci naklejek czy ramek. To bardzo dobry model, który zebrał wiele pozytywnych recenzji.

Xiaomi Instant Photo Printer 1S

Kolejna bardzo ciekawa drukarka służy do drukowania zdjęć z telefonu w formacie 100mm × 148 mm oraz 86 mm × 102 mm. Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze, a co najważniejsze, nie zajmuje dużo miejsca! Rozdzielczość wydruku wynosi 300 dpi oraz oferuje szeroką gamę kolorów. Tym samym odbitki są wyraźne i odpowiednio nasycone. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu bardzo dobrze zachowany!  

Polaroid Hi-Print Pocket Printer

Niedroga, ale bardzo funkcjonalna drukarka do zdjęć dostarcza odbitki w rozmiarze 2 × 3 cale. Samoprzylepny papier fotograficzny może być wykorzystywany w albumach lub plakatach. Producent przygotował dedykowaną aplikację, aby można było łatwiej wybierać zdjęcia i personalizować je zgodnie z własnymi preferencjami. Jeśli szukasz dobrej drukarki w atrakcyjnej cenie, to tym modelem nie będziesz rozczarowany.  
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.