Data publikacji:

Driveclub w wersji VR

Gra prawdopodobnie zostanie dostosowana do technologii wirtualnej rzeczywistości.

Ostatnio wokół gry Driveclub oraz studia Evolutions Studios było sporo zamieszania. Sony zrezygnowało ze współpracy z firmą, odbierając jednocześnie producentowi prawa do marki. Firma znalazła ostatecznie wsparcie u Codemasters, gdzie będzie pracować nad nowym tytułem. Tymczasem japoński wydawca planuje dalsze wspieranie Drivecluba.

Na oficjalnej stronie ESRB (organizacja zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowych) pojawił się wpis zatytułowany Driveclub VR, oceniony na "E for Everyone", co oznacza, że gra będzie dostępna dla graczy w każdym wieku. Sony nie potwierdziło prac nad wersją wykorzystującą wirtualną rzeczywistość, ale już w czerwcu odbędą się tegoroczne targi E3. Możliwe, że wtedy zostanie zaprezentowany gameplay ulepszonej wersji gry.

Gry wyścigowe są idealnym materiałem na VR, zwłaszcza, gdy oferują tak ładną oprawę wizualną jak Driveclub. Sony dostosowując grę do tej technologii miałoby mocnego kandydata do promowania gogli PlayStation, które zadebiutują już za kilka miesięcy.

Źródło: VR-Zone

Autor: Łukasz Morawski