Evolution Studios z nowym pracodawcą

0

Brytyjski producent znalazł swoje miejsce w szeregach Codemasters.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Sony poinformowało, że w ramach planu restrukturyzacyjnego rozwiązało umowę z Evolution Studios, czyli firmą odpowiedzialną za DriveClub oraz markę MotorStorm. Po bezrobotnych pracowników upomniał się Codemasters, od lat wspierający i tworzący liczne produkcje nastawione na wyścigi samochodowe.

Chcemy, aby zespół [Evolution Studios – dop. red.] pozostał tym samym zespołem, którym był wcześniej. Chcemy wykorzystać wszystko, czego nauczyli się jako jako ekipa i żeby nadal tworzyli własne gry. Oczywiście będziemy współpracować, dzielić się różnymi rzeczami, ale zrobimy to tak, żeby zachowali swoją tożsamość i pozostali razem jako drużyna, która jest dobra w tym co robi.

Nie chcemy dołączyć zespołu liczącego pięćdziesiąt osób, a następnie kazać części pracować nad jedną grą, a drugiej nad inną. Najważniejsze, aby pozostali tym, kim są i pracowali nad nową produkcją – powiedział szef Codemaster, Frank Sagnier.

Evolution Studios również nie ukrywa, że obecna sytuacja jest im bardzo na rękę. Współzałożyciel firmy, Mick Hocking zaznacza, że jego studio chciałoby tworzyć własne, unikatowe projekty, a wiedza zaczerpnięta od Codemasters może okazać się niezwykle cenna. Połączenie obu firm wydaje się być idealnie. Obyśmy jak najszybciej poznali efekty ich współpracy.

Źródło: Games Industry

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz