Data modyfikacji:

Jakie dobre tanie słuchawki nauszne do muzyki wybrać?

Jeżeli uwielbiasz słuchać muzyki i nie wyobrażasz sobie bez niej życia, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że dobre słuchawki są bezcenne. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się słuchawki nauszne, których wybór na rynku jest ogromny. Mnogość różnych modeli i konstrukcji może dezorientować, dlatego postanowiliśmy przygotować zestawienie dobrych, ale jednocześnie tanich słuchawek nausznych do muzyki. Mamy nadzieję, że nasza lista rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w dokonaniu wyboru.
dobre tanie słuchawki nauszne do muzyki

Podział słuchawek ze względu na ich konstrukcję

W przypadku słuchawek nausznych bez wątpienia podział oparty o konstrukcję jest ich najważniejszym rozróżnieniem. W zależności od rodzaju konstrukcji modele różnią się swoim przeznaczeniem, wygodą użytkowania i wrażeniami akustycznymi.

Słuchawki zamknięte

Jest to obecnie najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny rodzaj słuchawek nausznych. W modelu tym membrana została umieszczona w szczelnej obudowie, dzięki której dźwięki nie wydostają się na zewnątrz, nawet pomimo głośnego odtwarzania muzyki. Zaopatrzony w strukturę wyciszającą dźwięki z otoczenia model zapewnia intensywne wrażenia muzyczne. W związku z tym należy pamiętać, aby z tego typu słuchawek korzystać uważnie.

Słuchawki otwarte

Model ten zapewnia zauważalnie lepszą jakość dźwięku niż w przypadku słuchawek zamkniętych. Posiadają one jednak dwa poważne mankamenty. Po pierwsze, ze względu na brak wyciszających otoczenie właściwości, produkt ten nie sprawdza się w hałaśliwych miejscach. Po drugie, dźwięki wydostają się na zewnątrz i mogą przeszkadzać innym osobom, które znajdują się w naszym otoczeniu.

Słuchawki półotwarte

Model ten stanowi rezultat próby połączenia ze sobą najlepszych cech słuchawek otwartych i zamkniętych. Konstrukcja zapewnia swobodny przepływ powietrza i wentylację, która pozwala oddychać uszom. Tego typu rozwiązanie sprawia, że narządy słuchu nie męczą się tak jak w przypadku modelu zamkniętego. Jednocześnie zapewniają one lepszy poziom izolacji niż w przypadku słuchawek otwartych. W tym modelu dźwięki o wysokich i średnich tonach brzmią zdecydowanie najlepiej, niestety gorzej wypada bas.

Jakie słuchawki nauszne najlepiej kupić?

Zanim przejdziemy do właściwego rankingu słuchawek nausznych, należy wyjaśnić kilka kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę, nim zdecydujemy się na zakup. Zrozumienie, co oznaczają i za co odpowiadają konkretne parametry, pozwoli nam na wybór słuchawek, które spełnią nasze oczekiwania.
  • Zakres częstotliwości – dostarcza nam informacji na temat tego, jakie częstotliwości dźwięków może odtwarzać urządzenie. Dźwięki, które znajdują się poza podanym przez producenta zakresem, nie będą możliwe do odtworzenia przez nasze słuchawki.
  • Impedancja – czyli wyrażony w omach opór prądu zmiennego. Lepszej jakości słuchawki charakteryzują się wyższą impedancją.
  • Czułość – odpowiada za maksymalną głośność naszych słuchawek w trakcie dostarczania im 1 mW. Im większy poziom czułości, tym lepiej dla osób, które lubią mocne wrażenia.
  • Maksymalna moc wejściowa – określa, ile maksymalnie prądu są w stanie przyjąć słuchawki. Jeżeli zostanie przekroczona, może dojść do uszkodzenia przetwornika. Jest to istotna cecha, jeżeli używa się wzmacniacza, w innych przypadkach nie ma to większego znaczenia.
  • Typ słuchawek – przewodowe lub bezprzewodowe. Dla osób, które cenią sobie mobilność, zdecydowanym zwycięzcą w tej kategorii są słuchawki bezprzewodowe. Natomiast w przypadku słuchawek przewodowych koniecznie należy zwrócić uwagę na długość kabli, gdyż wielokrotne odkładanie słuchawek, przy każdej konieczności oddalenia się, może być naprawdę uciążliwe.
  • Waga – warto zwrócić na nią uwagę, gdyż na rynku dostępne są naprawdę ciężkie modele, które dla niektórych użytkowników mogą okazać się problematyczne.
  • Dodatki – powinniśmy zweryfikować, czy wybrany przez nas model posiada mikrofon oraz regulację głośności, są bardzo przydatne i ułatwiają korzystanie ze słuchawek.

Dobre i tanie słuchawki nauszne – ranking

JBL Tune 500

To dobrej jakości, wygodne słuchawki nauszne o zamkniętej konstrukcji. Na rynku dostępne są już od 89 zł. Jak na ten przedział cenowy izolacja konstrukcji jest na przyzwoitym poziomie i skutecznie tłumi zewnętrzne hałasy. Słuchawki posiadają przyjemny bas i nie wywierają zbyt mocnego nacisku na uszy. Lekka i poręczna konstrukcja, nieprzekraczająca 150 g, idealnie sprawdza się podczas podróżowania, w pociągu i środkach komunikacji miejskiej. Model dostępny jest w czterech kolorach i odrobinę droższej wersji (JBL Tune 500BT), która została wyposażona w bezprzewodową łączność Bluetooth. Słuchawki posiadają wejście mini jack 3.5 mm, a zakres ich częstotliwości wynosi od 20 Hz do 20000 Hz.

Audictus Winner

To bardzo dobra propozycja bezprzewodowych słuchawek nausznych w przedziale cenowym poniżej 100 zł. Model posiada solidną zamkniętą konstrukcję, umożliwiającą regulowanie docisku, która została zaprojektowana z myślą o wygodzie, a długotrwałe korzystanie nie powoduje nadmiernego zmęczenia uszu. Słuchawki Audictus Winner posiadają bardzo przyjemne brzmienie, którego moc jest na całkiem przyzwoitym poziomie.
Dodatkowo model został wyposażony w mikrofon, umożliwiający rozmowy przez Bluetooth. Słuchawki posiadają również wbudowane wejście mini jack 3.5 mm, umożliwiające korzystanie z nich w trybie przewodowym. Model posiada wydajną baterię, która umożliwia pracę urządzenia przez około 9 godzin, bez konieczności ładowania. Audictus Winner posiadają lekką i stylową konstrukcję o wadze 138 g. Impedancja produktu wynosi 32 omy, a częstotliwość przenoszenia od 20 Hz do 20000 Hz.

Creative Sound Blaster JAM V2

To bardzo lekkie i wygodne bezprzewodowe słuchawki nauszne z wbudowanym mikrofonem. Model charakteryzuje się bogatym dźwiękiem, który porywa swoją barwą. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje mikrofon, w który wyposażone są słuchawki. Obsługuje bowiem technologię redukcji szumów Qualcomm cVc 8.0 i zapewnia oszałamiające efekty podczas rozmowy w trybie Bluetooth, skutecznie redukując wszelkie zakłócenia.
Creative Sound Blaster JAM V2 zostały wyposażone w technologię Bluetooth 5.0 i Low Latency zapewniające nieprzerwane i bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Znajdująca się w słuchawkach bateria charakteryzuje się wysoką wydajnością i długim czasem pracy, który może wynosić nawet 20 godzin bez konieczności ponownego ładowania.
Bardzo ciekawym dodatkiem jest przycisk Bass Boost, umożliwiający zwiększenie mocy tonów niskich i zapewniający nam rewelacyjne doznania, natomiast dzięki technologii aptX HD dźwięk generowany przez słuchawki jest dużo lepszy niż podczas słuchania muzyki z płyty CD. Słuchawki ważą około 80 g, impedancja wynosi 16 omów, a pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20000 Hz.
Zdjęcie: karandaev/Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!