Data publikacji:

Dlaczego Wiedźmin 3 został opóźniony?

Pod koniec mijającego roku dowiedzieliśmy się, że w Wiedźmina 3 zagramy nie w lutym, a dopiero na wiosnę. Z jakiego powodu?

CD Projekt RED zdecydowało się opóźnić premierę gry ze znanego powszechnie powodu: chęci dopracowania swojej najnowszej gry. Wytłumaczenie to, jakkolwiek prozaiczne, w ostatnich miesiącach mocno dało o sobie znać w branży gier. Jesienią 2014, czyli najgorętszym okresie wydawniczym, sporo wypuszczonych na rynek gier posiadało liczne błędy, często uniemożliwiające komfortową rozgrywkę. Dotknęło to między innymi tak uznane marki, jak Assassin's Creed czy Halo.

Błędy we wspomnianych tytułach były na tyle poważne, że gracze, którzy zakupili wadliwe kopie gier w okolicach premiery, otrzymali w ramach rekompensaty darmowe dodatki. Polski developer pragnie uniknąć podobnego problemu i przekazać w ręce graczy gotowy, wolny od błędów produkt.

Jednocześnie otrzymaliśmy  potwierdzenie od włodarzy studia, że gra jest już skończona, natomiast dodatkowe miesiące pozwolą na wyłapanie możliwie jak największej ilości potencjalnych błędów. Wszystko po to, aby w momencie premiery, żaden gracz nie miał problemów z działaniem zakupionego tytułu. Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje ostatecznie 19 maja 2015 roku.

Źródło:  VG24/7

Autor: Adam Szymański