Data publikacji:

Opóźnienie sprzedaży Uncharted 4

Neil Druckmann tłumaczy, co było powodem przesunięcia daty premiery o kilka miesięcy.

Uncharted 4: Kres Złodzieja trafi do sprzedaży dopiero w marcu przyszłego roku. Gra pierwotnie miała zaplanowaną premierę na tegoroczne wakacje. Reżyser produkcji tłumaczy, dlaczego Naughty Dog zdecydowało się na zmianę planów:

To była bardzo trudna decyzja. The Last of Us było pierwszą grą, którą przełożyliśmy - o miesiąc - i czuliśmy się okropnie winni, że to zrobiliśmy. Mimo to, wydanie gry nie spełniającej naszej wizji, byłoby gorsze.

Druckmann zapewnia jednocześnie, że ostateczna wersja czwartej odsłony Uncharted wynagrodzi graczom długi czas oczekiwania:

Zakończenie jest całkiem... Cóż, chyba bym zbyt dużo zdradził... Nie, nie powiem tego! Ale dzieje się tam coś, co wymagało dużej pracy, żeby osiągnąć zamierzony cel. Znowu musielibyśmy zmniejszyć wymiar i ambicję naszego projektu, żeby wyrobić się w terminie.

Naughty Dog wielokrotnie udowodniło, że potrafi robić widowiskowe i pełne napięcia tytuły. To, że przekładają datę premiery, chcąc wydać jak najbardziej dopracowany tytuł, tylko działa na ich korzyść.

Źródło: Gamesredar

Autor: Łukasz Morawski