Data publikacji:

Call of Duty: Modern Warfare III – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Miłośnicy pierwszoosobowych strzelanek co roku mogą liczyć na kolejną porcję shooterów od Activision Blizzard. Poprzednie odsłony nowych wersji Modern Warfare zostały bardzo dobrze odebrane przez graczy i recenzentów. Czy tym razem twórcom udało się utrzymać tak wysoki poziom? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym tekście. Dowiecie się również z niego m.in. jaka jest cena Call of Duty: Modern Warfare III, a także na jakich platformach zagracie w ten tytuł.
Call of Duty: Modern Warfare III

Premiera Call of Duty: Modern Warfare III na PC i konsolach

Za poprzednie odsłony Modern Warfare odpowiadał zespół Infinity Ward, natomiast prace nad „trójką” zostały zlecone ekipie Sledgehammer Games. Dlatego po raz pierwszy w historii serii mamy do czynienia z wydaniem rok po roku gry Call of Duty z tej samej podserii, bez mieszania motywów i realiów historycznych. Premiera najnowszego dzieła amerykańskiego developera nastąpiła 10 listopada 2023 roku na wszystkich planowanych platformach. Osoby, które zdecydowały się na pre-order, kilka dni wcześniej otrzymały dostęp do kampanii fabularnej. Produkcja dostępna jest zarówno na komputerach osobistych (Steam, Battle.net), jak i konsolach nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S) oraz PlayStation 4 i Xbox One.

Ile kosztuje Call of Duty: Modern Warfare III?

Activision Blizzard jest jednym z wydawców, którzy postanowili zrezygnować z dystrybucji fizycznych edycji swoich tytułów na PC. Na szczęście właściciele konsol Sony i Microsoftu w dalszym ciągu mogą liczyć na pudełkowe wydania – PS4 i PS5 otrzymały oddzielne wersje, natomiast na Xbox One i Series X kupimy zestaw międzygeneracyjny działający na obu urządzeniach. Cena Call of Duty: Modern Warfare III została ustalona na 349 złotych, jednakże w sklepach internetowych znajdziecie sporo tańsze oferty. W tym celu koniecznie zerknijcie na Ceneo.pl.

Czy w Call of Duty: Modern Warfare III jest dostępna polska wersje językowa?

Moda na tworzenie polskiego dubbingu do gier wideo powoli przemija, ale Activison Blizzard w dalszym ciągu kontynuuje ten trend. W związku z tym w najnowszej odsłonie Call of Duty nie tylko otrzymaliśmy rodzime napisy, ale także pełnoprawny polski dubbing, który stoi na całkiem niezłym poziomie (nie zawsze jest to takie oczywiste). Dubbing nie tylko dostępny jest w trybie fabularnym, ale przetłumaczone głosy można również usłyszeć w rozgrywkach wieloosobowych.

Kampania fabularna Call of Duty: Modern Warfare III to zupełnie nowe doświadczenie

Jeśli chodzi o wydarzenia przedstawione w kampanii Modern Warfare III, to mamy do czynienia z kontynuacją wątków z dwóch poprzednich części. Historia rozpoczyna się w momencie ucieczki Władimira Makarowa z więzienia, co rozpoczyna szereg dramatycznych wydarzeń i walkę o kontrolę nad bronią dalekiego zasięgu. Do akcji ponownie wkracza grupa uderzeniowa Task Force 141, która razem ze swoimi sprzymierzeńcami (powraca m.in. Farah jako grywalna postać) musi za wszelką cenę powstrzymać zbrodniarza wojennego. Sama opowieść ma w miarę sensowny scenariusz, inspirowany widowiskowym kinem sensacyjnym. Niestety sama konstrukcja kampanii fabularnej delikatnie rozczarowuje.
Oczywiście w dalszym ciągu mamy do czynienia z bardzo krótką grą – do finału spokojnie można dotrzeć w cztery godziny, z czego ponad połowę potrafią zająć świetnie zrealizowane przerywniki filmowe. W Call of Duty: Modern Warfare III zabrakło jednak trochę rozmachu i ciekawie zaprojektowanych oskryptowanych misji, z których przecież znany jest ten cykl. Oprócz krótkich liniowych poziomów otrzymaliśmy nieco dłuższe zadania rozgrywane w otwartym środowisku. Nastawione są one bardziej na skradanie i zazwyczaj sprowadzają się do tego samego. Przez to tempo rozgrywki mocno siada i nie czuć takiego zaangażowania, jak w poprzednich odsłonach. Zawodzi także dobór map, które w większości przypadków pochodzą z CoD: Warzone.

Multiplayer Call of Duty: Modern Warfare III to mieszanka motywów z poprzednich odsłon

Kampania fabularna ma swoje dobre strony, ale nie da się ukryć, że należy ją raczej traktować w kategorii rozczarowania. Tego samego na szczęście nie można powiedzieć o trybach wieloosobowych. Choć i tutaj czuć bardzo mocny recykling treści ze starszych odsłon serii, ponieważ na ten moment do gry dodano szesnaście map (to naprawdę dużo!), które zostały zaczerpnięte z Modern Warfare 2 z 2009 roku. Oczywiście każda lokacja została odpowiednio przemodelowana i dostosowana do najnowszej części serii. W przyszłości mamy dostać kolejne dwanaście map dostosowanych do rozgrywek „6 na 6 graczy”.
Oprócz standardowych trybów zabawy twórcy pokusili się o dodanie świetnej Wojny, która do tej pory wystąpiła wyłącznie w CoD: WWII w 2017 roku. Jako że za tamtą produkcję odpowiadało studio Sledgehammer Games, to twórcy doskonale wiedzieli, jak zrobić, aby ta forma rozgrywka została dopieszczona w najmniejszym calu. Gracze zostają podzieleni na dwie drużyny – Obrońców i Atakujących. Zespoły muszą wykonywać określone przez twórców cele, które sprowadzają się do obrony pozycji, transportu pojazdu opancerzonego, zhakowaniu komputerów itp. Walka została podzielona na kilka etapów i wraz z zaliczeniem jednego, strefa działań zbrojnych przesuwa się do kolejnych obszarów na mapie.
Gdybyście lubili takie wymiany ognia na wielką skalę, to oczywiście macie też dostęp do Inwazji oraz Wojny naziemnej. W tym przypadku gracze zostają rzuceni do bardzo dużej lokacji, na której można korzystać z wszelkiej maści maszyn, jak czołgi, łodzie, helikoptery bojowe itp. Miłośnicy horrorów otrzymali z kolei szanse sprawdzenia swoich umiejętności w wymagającym Zombies, który także odstaje od tego, co oferowały poprzednie wersji. Po raz pierwszy w historii tego trybu trafiamy na otwartą mapę, a naszym zadaniem jest rywalizacja z innymi zespołami i walka o przetrwanie.

Jakie są wymagania sprzętowe Call of Duty: Modern Warfare III?

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 960 / 4 GB Radeon RX 470 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 149 GB SSD
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Rekomendowane:

 • Procesor: Intel Core i7-10700 2.9 GHz / AMD Ryzen 7 5800X 3.8 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 11 GB GeForce GTX 1080 Ti / 8 GB Radeon RX 6600 XT lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 149 GB SSD
 • System operacyjny: Windows 10/11 (64-bit)
 • Ultra 4K:

 • Procesor: Intel Core i7-8700K 3.7 GHz / AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 10 GB GeForce RTX 3080 / 16 GB Radeon RX 6800 XT lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 149 GB SSD
 • System operacyjny: Windows 10/11 (64-bit)
 • Grę do testów dostarczyła firma Cenega. Opinia należy do autora artykułu.
  Zdjęcie: materiały prasowe Activision Blizzard
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.