Data publikacji:

Ghostrunner 2 – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Pierwsza odsłona Ghostrunnera zadebiutowała w 2020 roku i spotkała się z niesamowicie ciepłym przyjęciem przez graczy i recenzentów z całego świata. Polskie studio One More Level nie mogło więc przegapić takiej okazji, tylko od razu przystąpiło do prac nad oficjalną kontynuacją, która – wszystko na to wskazuje – również odniesie sukces. Sprawdźcie, co ma do zaoferowania Ghostrunner 2, ile kosztuje, a także na jakich platformach zagramy w ten tytuł.
ghostrunner 2

Premiera Ghostrunner 2 na konsolach

Dzieło polskiego developera zadebiutowało 26 października 2023 roku na wszystkich planowanych platformach. Choć pierwsza odsłona pierwotnie dostępna była wyłącznie na konsolach poprzedniej generacji, to jednak tym razem twórcy zdecydowali się na porzucenie starszych urządzeń, aby zaoferować graczom jak najlepszą grafiką i płynną rozgrywkę. Oznacza to, że w kontynuację zagramy wyłącznie na komputerach osobistych oraz PlayStation 5 i Xbox Series X|S.
Jeżeli planujecie kupić ten tytuł na PC, to niestety w tym przypadku gra dostępna jest w sprzedaży wyłącznie w cyfrowej dystrybucji na platformach Steam, Epic Games Store lub rodzimym GOG-u. Posiadacze konsol Sony i Microsoftu mogą natomiast stać się posiadaczami fizycznego wydania zawierającego wyłącznie płytę z pełną wersją gry. Cena Ghostrunner 2 jest bardzo niska, ponieważ produkcję można już kupić za 169 złotych lub jeszcze mniej – szczegółowe informacje znajdziecie na karcie produktu na Ceneo.pl.

Czy w Ghostrunner 2 jest dostępna polska wersje językowa?

Lata doświadczenia zdążyły przyzwyczaić nas do tego, że nie wszystkie gry tworzone w naszym kraju dostępne są w sprzedaży w polskiej wersji językowej. Zespół One More Level zdaje sobie jednak sprawę, jak dobrze została odebrana „jedynka” przez rodaków, dlatego też nie mógł zrezygnować z oficjalnego spolszczenia. Ghostrunner 2 ma polską wersję językową, aczkolwiek wyłącznie w formie napisów – dubbing jest już z kolei po angielsku.

O co chodzi Ghostrunner 2?

W poprzedniej odsłonie Ghostrunnera gracze trafili do Wieży Dharma, która miała stanowić azyl dla ludzi po tym, jak reszta świata pogrążyła się w chaosie. Niestety wewnątrz doszło do licznych podziałów między mieszkańcami, a tym samym doprowadziło to do przemocy. Fatalną sytuację postanowiła wykorzystać niejaka Mara Klucznik, która dokonała zamachu stanu i zabiła założyciela miasta, Architekta. Powstrzymać mógł ją tylko jeden z tytułowych ghostrunnerów, będących wykwalifikowanymi zabójcami działającymi w stylu ninja.
W „jedynce” Jack poradził sobie z zagrożeniem, z którym walczył na kolejnych piętrach Wieży Dharma. To niestety nie rozwiązało wszystkich problemów – zły kult SI zapragnął kontroli nad światem, przez co protagonista ponownie musi sięgnąć po swoją katanę. Tym razem jednak opuszcza mury miasta i wyrusza w niebezpieczną podróż po ruinach pozostawionych przez dawną cywilizację. Razem ze swoimi towarzyszami musi opracować plan, który zapobiegnie całkowitej zagładzie ludzkości.

Na czym polega rozgrywka w Ghostrunner 2?

Polskie studio One More Level podczas prac nad kontynuacją nie celowało w zrewolucjonizowanie swojej marki, tylko rozwinięcie mechanik z poprzedniej części. Z jednej strony mamy więc do czynienia z bardzo bezpiecznym sequelem, ale z drugiej dzięki temu twórcom udało się jeszcze bardziej doszlifować gameplay. Główne założenia są takie same – ponownie otrzymaliśmy interesującą mieszankę platformówki ze slasherem i akcją obserwowaną z oczu głównego bohatera. Produkcja stawia przede wszystkim na bardzo dynamiczny gameplay, podczas którego ciągle jesteśmy w ruchu, naprzemiennie skacząc po różnych obiektach i ciachając przeciwników na plasterki.
Większość wrogów pada pod wpływem jednego trafienia i dokładnie w taki sam sposób może zginąć Jack. Wystarczy celne trafienie z broni palnej lub ciachnięcie mieczem, aby rozgrywka cofnęła nas do ostatniego punktu kontrolnego. Na szczęście te są rozstawione bardzo często, a dzięki niesamowicie krótkim ekranom wczytywania bardzo szybko wracamy do kontynuowania zabawy. Ghostrunner 2 w dalszym ciągu jest wymagającym tytułem, jednakże twórcy postanowili delikatnie ułatwić rozgrywkę poprzez możliwość blokowania ciosów oponentów. Ponadto gracze mogą odbijać pociski, zabijając tym samym ich adresatów.
W trakcie walki i eksplorowania świata gry (lokacje stały się teraz trochę mniej liniowe) protagonista jest też w stanie korzystać z dodatkowych gadżetów, jak np. shurikeny, którymi może eliminować przeciwników z odległości. Oprócz tego Jack jest wyposażony w energetyczną linę z hakiem umożliwiającą dostanie się na wyższe kondygnacje, a także pozwalającą na niszczenie elementów otoczenia – w wielu momentach można m.in. przewrócić wielkie billboardy, co doprowadza do śmierci wrogów. A jeśli to dla was nadal za mało, to powrócił motyw ze spowolnieniem czasu. Opanowanie wszystkich tych umiejętności jest konieczne, aby ukończyć grę oraz poradzić sobie z zaciekłymi bossami, których ubicie stanowi nie lada wyzwanie.
Z nowych elementów warto również dodać, że One More Level zaprojektowało spektakularne poziomy, w trakcie których siadamy za kierownicą futurystycznego motocykla. Ghostrunner 2 daje jeszcze więcej możliwości dostosowania rozgrywki do swoich preferencji, ponieważ w przerwie pomiędzy misjami ulepszamy statystyki głównego bohatera. Tylko od nas zależy, w jakim kierunku rozwiniemy jego zdolności pasywne i aktywne. Wtedy też mamy sposobność pobiegać po bazie wypadowej, gdzie czekają na nas dyskusje z postaciami niezależnymi. Fabuła może nie jest wyjątkowa, ale śledzi się ją z nieukrywaną przyjemnością – zwłaszcza jeśli uwielbia się stylistykę cyberpunkową.

Ile czasu zajmuje ukończenie Ghostrunnera 2?

Druga odsłona Ghostrunnera nie jest szczególnie długa, ale to, w jakim czasie dotrzecie do finału, zależy przede wszystkim od waszych umiejętności. Jak już wspominałem, produkcja momentami bywa szalenie wymagająca, dlatego niewykluczone, że możecie na dłużej utknąć na niektórych etapach. Śmiało można jednak założyć, że ukończenie najnowszej gry studia One More Level powinno zająć między pięć a siedem godzin.

Jakie są wymagania sprzętowe Ghostrunner 2?

Choć twórcy podkręcili oprawę wizualną względem poprzedniej części, to jednak udało im się na tyle dobrze zoptymalizować swoje dzieło, że do jego uruchomienia nie jest potrzebny bardzo mocny komputer. Sprawdźcie, czy wasz pecet będzie w stanie udźwignąć Ghostrunnera 2, w którego zdecydowanie najlepiej gra się w sześćdziesięciu klatkach na sekundę ze względu na bardzo dynamiczną rozgrywkę.

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 960 / 8 GB Radeon RX 480 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 65 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Rekomendowane:

 • Procesor: Intel Core i9-9900K 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 5600X 3.7 GHz
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna: 8 GB GeForce RTX 2070 Super / 16 GB Radeon RX 6800 XT lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 65 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 11 (64-bit)
 • Grę do testów dostarczyła firma better. gaming agency. Opinia należy do autora artykułu.
  Zdjęcie: materiały prasowe One More Level
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.