Data publikacji:

Klawiatury Genesis – klawiatury dla graczy

Szukacie bardzo dobrej klawiatury gamingowej, ale urządzenia takich firm jak Logitech, Corsair, Razer czy SteelSeries są dla was zbyt drogie? W takim razie koniecznie zapoznajcie się ze sprzętem firmy Genesis, która ma w swojej ofercie wiele fantastycznych modeli klawiatur – z pewnością któraś przypadnie wam do gustu. Zobaczcie, jaki sprzęt Genesis powinien pojawić się na waszym biurku.
klawiatury genesis

Genesis – klawiatury mechaniczne

Genesis Thor 380

Na początek mam dla was propozycję bardzo ciekawej klawiatury mechanicznej Genesis, która oferuje nietypowe przełączniki z bardzo niskimi nasadkami. Nie wszystkim podoba się takie rozwiązanie, jednakże jego zaletą jest bardzo mocne odsłonięcie podświetlenia RGB, co znacząco poprawia widoczność przycisków podczas nocnego grania. Urządzenie ma w zestawie wygodną podpórkę pod nadgarstki, a także zostało wyposażone w praktyczne pokrętło – z jego pomocą możemy ustalić poziom jasności diod LED oraz przyciszyć lub pogłośnić dźwięk w grach i nie tylko.

Genesis Thor 300

Model Thor 300 to stosunkowo tania klawiatura mechaniczna, która ma standardowe wysokie kapturki na przyciski. W tym przypadku producent zastosował przełączniki Outemu Brown, które do aktywacji wymagają zaledwie 55 g nacisku, natomiast ich czas reakcji obliczono na 8 ms, co z pewnością pomoże wam osiągać lepsze wyniki w produkcjach stawiających na refleks. Urządzenie oferuje standardową konstrukcję, bez żadnych dodatkowych klawiszów czy innych dodatków. Dzięki temu firmie Genesis udało się zachować bardzo atrakcyjną cenę.

Genesis Thor 303 TKL

Jeżeli podczas grania na komputerze większość czasu spędzacie przy strzelankach, to zdecydowanie nie potrzebujecie klawiatury gamingowej z sekcją numeryczną oraz dodatkowymi przyciskami na makra. Zamiast przepłacać na urządzenie wyposażone w pełen komplet klawiszów, lepiej zainwestujcie w o wiele mniejszą klawiaturę Genesis Thor 303, która ma wyłącznie wszystkie najważniejsze przyciski, z jakich będziecie korzystać w FPS-ach i TPS-ach. Standardowo sprzęt oferuje przełączniki mechaniczne Outemu Brown, lecz producent zastosował technologię Hot Swap, umożliwiającą bezproblemową wymianę przełączników na inny model.

Genesis Thor 401

Na pierwszy rzut oka ten model bardzo mocno przypomina Thor 380, lecz wystarczy przyjrzeć się dokładniej, aby zobaczyć, że producent bardzo mocno „odchudził” konstrukcję klawiatury. Ta stała się dzięki temu lżejsza, a przy tym zyskała na elegancji. W dalszym ciągu mamy do czynienia z brązowymi przełącznikami, lecz tym razem Genesis nie wykorzystało produktu firmy Outemu, tylko postawiło na lepiej oceniane Kailh Brown. Podobnie jak poprzednie klawiatury, w Thor 401 również otrzymujemy wsparcie dla oficjalnego oprogramowania, pozwalającego na dostosowanie poszczególnych przycisków do własnych potrzeb.

Genesis Thor 660

Jeżeli model Thor 303 TKL wydawał wam się malutki, to co w takim razie powiecie na tę klawiaturę? W tym przypadku producent nie tylko zrezygnował z sekcji numerycznej i przycisków funkcyjnych, ale także wyrzucił do kosza strzałki kierunkowe, które na dobrą sprawę rzadko kiedy są wykorzystywane w grach – zazwyczaj i tak kontrolujemy postać przy pomocy WASD. Należy również zwrócić uwagę na to, że Genesis Thor 660 jest klawiaturą bezprzewodową dla graczy, co w połączeniu z jej niewielkimi rozmiarami sprawia, że jest to idealne urządzenie dla osób, które często podróżują i zabierają ze sobą sprzęt do grania.

Genesis Thor 420

Kolejna bardzo interesująca klawiatura gamingowa Genesis w tym zestawieniu, która nie tylko oferuje niskie nasadki na przyciski, ale w dodatku zostały one wyprofilowane w taki sposób, że podczas korzystania z nich, można poczuć się, jakbyśmy grali na laptopie. Konstrukcja modelu Thor 420 została w pełni wykonana z wytrzymałego aluminium, dzięki czemu jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Producent zastosował nowoczesne przełączniki mechaniczne w kolorze niebieskim z żywotnością obliczoną na 50 milionów kliknięć. Klawisze ponadto oferują bardzo niski punkt aktywacji na poziomie 1,2 mm, a do tego wymagają zaledwie 45 g nacisku.

Genesis Thor 100

To urządzenie zdecydowanie nie przyda wam się do pracy ani pisania ze znajomymi w mediach społecznościowych, gdyż w stu procentach zostało zaprojektowane z myślą o gamingu. Właściwie jest to dodatkowe akcesorium, które w żaden sposób nie będzie w stanie zastąpić standardowej klawiatury – mimo wszystko urządzenie ma wszystkie najważniejsze przyciski, z jakich skorzystacie w grach akcji i strzelankach. Do tego Thor 100 został wyposażony w bardzo dobre przełączniki mechaniczne Outemu RED z punktem aktywacji na poziomie 2 mm.

Jaka klawiatura membranowa Genesis?

Genesis Rhod 400

Nie da się ukryć, że osoby myślące o profesjonalnym graniu powinny wybrać klawiatury mechaniczne ze względu na ich szybszy czas reakcji i większą precyzję działania. Niestety tego typu urządzenia zazwyczaj są sporo droższe, a do zwykłego, domowego grania w zupełności wystarczą klawiatury membranowe. Dobrym przykładem jest model Rhod 400, który nie tylko oferuje fajny, gamingowy wygląd, ale także daje dostęp do klawiszy funkcyjnych, wspiera funkcję anti-ghostingu (można wciskać kilka przycisków jednocześnie) oraz ma pełne podświetlenie RGB.

Genesis Lith 400

Klawiatura membranowa Lith 400 została oparta na niskoprofilowych przełącznikach X-Scissor, które są wykorzystywane m.in. w laptopach. Ich konstrukcja sprawia, że wciskają się bardzo dobrze i zapewniają szybki czas reakcji w grach wideo. Dzięki małym kapturkom urządzenie otrzymało bardzo smukłą konstrukcję, natomiast ta została dodatkowo ozdobiona eleganckim paskiem podświetlenia wzdłuż całej obudowy. Ciekawym pomysłem jest również gumowy uchwyt na smartfona w górnej części klawiatury.

Genesis Rhod 350

Kolejna gamingowa klawiatura membranowa w tym zestawieniu, której zdecydowanie największą zaletą jest dołączana do zestawu odczepiana podpórka. Dzięki niej wasze nadgarstki będą mogły być ułożone w naturalnej pozycji, co zapobiegnie ich nadmiernemu zmęczeniu, a w efekcie może uchronić was przed bolesnymi konsekwencjami. Genesis Rhod 350 jest także dobrym wyborem ze względu na cichy i wydajny mechanizm membranowy, który oferuje następujące parametry: siła nacisku – 55 g, punkt aktywacji – 2,5 mm oraz czas reakcji – 8 ms. W urządzeniu nie zabrakło także diod LED z jedenastoma trybami podświetlenia.

Genesis Rhod 110

Na koniec zostawiłem bardzo tanią klawiaturę dla graczy Genesis, którą kupicie już za mniej niż 50 złotych. Oczywiście urządzenie pod względem wykonania i oferowanych funkcji znacząco odstaje od wcześniej opisanych modeli, jednakże po tak niskiej cenie nie ma co oczekiwać podświetlenia RGB czy innych dodatkowych bajerów. Rhod 110 to po prostu dobrze wykonana klawiatura, z jakiej bez problemu mogą korzystać dzieci lub gracze z mniej zasobnym portfelem.
Zdjęcie: materiały prasowe Genesis
Łukasz Morawski
Łukasz Morawski

Magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UMK. Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.