Data modyfikacji:

Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 – cena, wymagania, platformy. Dlaczego warto zagrać?

Pierwsza odsłona gry opowiadającej o przygodach Asteriksa i Obeliksa okazała się być bardzo przyzwoitym beat ‘em upem zrobionym w starym stylu. Studio Mr. Nutz podczas prac nad kontynuacją postanowiło przygotować jeszcze bardziej urozmaiconą rozgrywkę. Czy się udało? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części tekstu, a także dowiecie się ile kosztuje Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 oraz na jakich platformach zagracie w ten tytuł.
Asterix & Obelix: Slap Them All! 2

Premiera Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 na PC i konsolach

Najnowsze dzieło studia Mr. Nutz zadebiutowało 13 listopada 2023 roku na konsolach, natomiast posiadacze komputerów osobistych musieli poczekać kilka dni dłużej – premiera na PC odbyła się bowiem 17 listopada. Oprócz tego w Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 zagramy na wszystkich aktualnie obowiązujących platformach, jak PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz konsolach nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X|S).

Ile kosztuje Asterix & Obelix: Slap Them All! 2?

Gra doczekała się pudełkowego wydania, które trafiło do sprzedaży 30 listopada bieżącego roku. Fizyczna edycja dostępna jest jednak wyłącznie na konsolach – gracze pecetowi muszą niestety ograniczyć się do cyfrowej dystrybucji i kupić produkcję na takich platformach jak Steam, GOG czy Epic Games Store. W tym przypadku mamy do czynienia ze względnie niewielkim tytułem, dlatego cena Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 jest niska w stosunku do gier z segmentu AAA. Za egzemplarz na sprzęt Sony, Microsoftu i Nintendo zapłacimy 129,99 złotych, aczkolwiek na Ceneo.pl znajdziecie bardziej atrakcyjne oferty.

Czy w Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 jest dostępna polska wersje językowa?

Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, tym razem twórcy również nie zdecydowali się na przygotowanie spolszczenia w jakiejkolwiek formie. Co prawda zabawa w Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 skupia się przede wszystkim na walce z przeciwnikami, jednakże pomiędzy nimi pojawia się sporo dialogów popychających fabułę do przodu. Dla dorosłych nie powinno stanowić to problemu, lecz dzieci, które dopiero uczą się angielskiego, mogą nie zrozumieć wszystkich kwestii.

O co chodzi w Asterix & Obelix: Slap Them All! 2? Rozgrywka i fabuła

W kontynuacji fabuła kręci się wokół cennego przedmiotu określanego mianem Orzeł Lutecji. Jest to złote godło legionów rzymskich, które rzekomo zostało skradzione przez Doubleheliksa. Ten został za to wtrącony do więzienia i czeka na dalsze postępowania. Jego syn Justforkix przybył do wioski Galów, aby prosić Asteriksa i Obeliksa o pomoc, ściągając jednocześnie za sobą armię Juliusza Cezara. Ta jak zwykle dostała oklep i została zmuszona do wycofania się. Bohaterowie dowiedzieli się, że za kradzieżą artefaktu stoi tajemnicza grupa złodziejaszków. Jedynym sposobem na udowodnienie niewinności Doubleheliksa jest dotarcie do prawdziwych sprawców i przedstawienie dowodów uniewinniających niesłusznie skazanego więźnia. Choć fabuła brzmi dosyć poważnie, to jednak historia została utrzymana w duchu komiksów, które słynęły z absurdalnego poczucia humoru.
Jeżeli chodzi o trzon rozgrywki, to ten nie uległ zbyt dużym modyfikacjom. Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 w dalszym ciągu jest dosyć wymagającym beat ‘em upem, w którym zazwyczaj przemieszczamy się w prawą stronę, a naszym zadaniem jest pokonanie wszystkich przeciwników występujących na ekranie. Dopiero gdy to wykonamy, wtedy możemy kontynuować podróż. Taki styl zabawy został żywcem zapożyczony ze starych gier automatowych, na których wzorował się zespół Mr. Nutz Studio. Kampania fabularna została podzielona na kilkanaście etapów rozgrywanych w bardzo zróżnicowanych lokacjach, w których natrafimy na rozmaite zagrożenia i nowych przeciwników, z którymi nie mieliśmy styczności w „jedynce” z 2021 roku.
Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 oferuje tryb lokalnej kooperacji, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać samemu. Wtedy użytkownik może w dowolnym momencie przełączyć się pomiędzy Asteriksem i Obeliksem, co też wiąże się z pewną korzyścią. Otóż poziom trudności w grze jest bardzo wysoki (choć można go dostosować do swoich umiejętności), więc bardzo łatwo jest tutaj o śmierć. Na szczęście każda z postaci ma własny pasek życia, więc kiedy ten będzie bliski zera, wtedy można się przełączyć na drugiego bohatera, aby mieć większe szanse na przetrwanie w trudnym momencie. Galowie mogą się leczyć jedynie poprzez zbieranie pożywienia skrytego w beczkach.
Producent zadbał o to, aby rozgrywka w Asterix & Obelix: Slap Them All! 2 była bardziej zróżnicowana. Dlatego też bohaterowie otrzymali nowy zestaw unikatowych ciosów, w tym widowiskowy i bardzo przydatny tryb Furii, umożliwiający eliminowanie oponentów bez odnoszenia obrażeń. Jednocześnie twórcy w każdej planszy starają się w jakiś sposób zaskakiwać graczy, a to rzucając na nich jeszcze większą liczbę przeciwników, a to stawiając na drodze Galów trudnych do pokonania bossów. Wszystko w rytm wpadającej w ucho muzyki i przepięknej, rysowanej oprawy wizualnej.

Jakie są wymagania sprzętowe Asterix & Obelix: Slap Them All! 2?

Minimalne:

 • Procesor: Intel Core i5-2310 3.0 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 2 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 • Rekomendowane:

 • Procesor: Intel Core i7
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • Miejsce na dysku: 2 GB HDD
 • System operacyjny: Windows 10/11 (64-bit)
 • Grę do testów dostarczyła firma Plaion Polska. Opinia należy do autora artykułu.
  Zdjęcie: materiały prasowe Mr. Nutz Studio
  Łukasz Morawski
  Łukasz Morawski

  Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.