Data publikacji:

Były pracownik Chryslera dołącza do Apple

Weteran rynku motoryzacyjnego wspomoże amerykańską firmę.

Na profilu Douga Bettsa w serwisie społecznościowym LinkedIn pojawiła się informacja, że zasilił on w tym miesiącu szeregi Apple. Informacja jest o tyle ważna, że Doug Betts jest weteranem rynku motoryzacyjnego, co sugeruje, że pomoże firmie w stworzeniu samochodu.

Doug Betts pracował między innymi dla Nissana i Toyoty, a w zeszłym roku opuścił stanowisko szefa do spraw jakości w grupie Chrysler z powodu "realizacji innych zainteresowań". Niewykluczone, że chodziło właśnie o współpracę z Apple.

Niestety, wspomniany wyżej profil w serwisie społecznościowym nie ujawnia zbyt wielu szczegółów. Widnieją na nim informacja "Operations - Apple Inc." oraz lokalizacja - Rejon Zatoki San Francisco, Stany Zjednoczone. Apple odmawia komentarza.

O tym, że amerykański gigant rynku elektronicznego ma w planach samochód, mówi się już od dawna. Niestety, firma znana jest z tego, że trzyma wszystkie swoje projekty pod kluczem, przez co o wielu dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy zostaną oficjalnie zaprezentowane.

Źródło: Reuters

Autor: Dawid Sych