Data publikacji:

Black Ops 3 oficjalnie

Do sieci trafił kolejny zwiastun, promujący tegoroczną odsłonę serii Call of Duty.

Oficjalna prezentacja Call of Duty: Black Ops 3 dostarczyła sporo szczegółowych informacji na temat nadchodzącej odsłony popularnej serii.

Tryb wieloosobowy

Wzorem dla nadchodzącego Call of Duty po raz kolejny był Titanfall studia Respawn Entertainment. Nacisk znów położony został na swobodę ruchu, dlatego podczas rozgrywki możliwe będzie płynne przemieszczanie się po poziomach.

Chcąc znaleźć złoty środek, zespół Treyarch oddał w ręce graczy także szereg mocy (tzw. Rdzenie Cybernetyczne), w które będzie można dodatkowo wyposażyć żołnierza. Poza tym, pojawi się sporo możliwości dostosowania do własnych potrzeb i gustów broni, którą będziemy dzierżyć na polu bitwy.

Kampania fabularna

Akcja Call of Duty: Black Ops 3 osadzona została w roku 2060. W związku z atakiem dronów, który miał miejsce w poprzedniej części gry, światowi przywódcy opracowali system obrony przeciwlotniczej DEAD (Directed Energy Air Defense), który zmusił żołnierzy do "powrotu na ziemię".

Odpowiedzią na DEAD okazała się technologia DNI (Direct Neural Interface), umożliwiająca łatwe łączenie tkanki organicznej z elementami mechanicznymi i systemami komputerowymi.

Kampania Black Ops 3 rozpoczyna się w momencie, w którym grupa żołnierzy sił specjalnych zostaje wysłana z misją do Singapuru. Kontakt z zespołem urywa się, wkrótce też dochodzi do największego wycieku danych wojskowych w historii.

Kooperacja

W tegorocznej odsłonie serii Call of Duty nie zabraknie również czteroosobowego trybu kooperacji. Aby nie wyglądał on na wciśnięty na siłę, zdecydowano się na bardziej otwarte mapy. Grający w pojedynkę nie powinni jednak czuć się przytłoczeni wielkością poziomów, ponieważ w ich obrębie dostępne będą pomniejsze ścieżki.

Elementem umożliwiającym prowadzenie bardziej taktycznej rozgrywki ma być tryb "T", który sprawi, że spostrzeżony przez jednego gracza przeciwnik stanie się widoczny (zostanie oznaczony) także dla pozostałych.

Zombie

W Black Ops 3 pojawi się również tryb zombie, który otrzyma własną kampanię fabularną, jak również własny system rozwoju poprzez zdobywanie punktów doświadczenia.

Data premiery i platformy docelowe

Call of Duty: Black Ops 3 zadebiutuje 6 listopada. Gra zawita na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Każdy, kto zamówi ją przed premierą, otrzyma dostęp do testów beta trybu wieloosobowego.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit
  • Procesor: Intel Core i3-530 2,93 GHz / AMD Phenom II X4 810 2,60 GHz
  • RAM: 6 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 470 1GB / ATI Radeon HD 6970 1GB
  • DirectX: 11
  • Sieć: szerokopasmowe połączenie internetowe
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
  • Źródło: IGN

    Autor: Dawid Sych