Data publikacji:

Biurko gamingowe do 200 zł: jakie wybrać?

Smiling e-sport gamer girl vlogging and plays online video game on PC
Przy komputerowym biurku spędzamy nieraz nawet większą część naszego dnia, dotyczy to zwłaszcza komputerowych graczy, spędzających weekendy lub długie wieczory wraz z ulubionym tytułem. Odpowiednie dobranie mebla ma więc spore znacznie. Z pewnością zetknąłeś się z tzw. gamingowymi meblami, które w ostatnich latach stały się całkiem popularną kategorią produktów. Większość biurek zaliczających się do tej grupy kosztuje jednak często grubo ponad 1000 zł. Czy da się jednak znaleźć biurko gamingowe w cenie do 200 zł?

Biurko gamingowe do 200 zł – czego oczekiwać w tej cenie?

Jak już wspomnieliśmy, dedykowane graczom biurka to dość spory wydatek co najmniej 300–500 zł. Meble te mają bowiem wiele dodatkowych funkcji i cech, które podwyższają koszt ich zakupu. Z pewnością najdroższą z nich są mechanizmy regulacji wysokości blatu, co umożliwia dopasowanie go do indywidualnych potrzeb i wzrostu. W najbardziej premiowych produktach blat podnoszony jest za pomocą elektrycznego silnika. Dedykowane biurka gamingowe mają też interesujące akcesoria, takie jak wieszaki na słuchawki, półki na monitor, przedłużacz lub kable, wyprofilowane fronty blatu, wzmocnioną konstrukcję, a także podświetlenie LED.
Na co możesz jednak liczyć, wybierając biurko dla gracza za 200 zł? Niestety na niezbyt wiele, w tej kategorii produktów nie znajdziesz solidnych mebli gamingowych. Jeżeli trafisz w katalogu sklepu na biurko oznaczone jako gamingowe, w rzeczywistości nie będzie ono różnić się znacząco od zwykłych produktów przeznaczonych do domowego biura.
Jednak nie ma co załamywać rąk. Za 200 zł kupisz bardzo proste, ale zazwyczaj dość wygodne meble. Warto dodać, że spora część z nich przeznaczona będzie do małych pomieszczeń i ma kompaktowe rozmiary, tak więc ich szerokość nie przekracza kilkudziesięciu centymetrów. Będą więc pasować bardzo dobrze do gamingowego laptopa. Pamiętaj też, że tylko część produktów w cenie do 200 zł wyposażona została w szuflady lub szafki. Jeżeli zależy ci na przestrzeni do przechowywania, wybór wzorów dość znacząco się ograniczy, będziesz musiał więc posiłkować się dodatkowymi meblami.

Biurko gamingowe do 200 zł – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Najważniejszą cechą biurka dla gracza w cenie do 200 zł są jego rozmiary. Na blacie powinieneś bez problemu móc ustawić monitor lub laptop, nie zapominaj też o klawiaturze lub myszce. Choć możesz sięgnąć po kompaktowe peryferia, w grach sprawdzą się przede wszystkim bardziej solidne pełnowymiarowe urządzenia. Jeżeli biurka chcesz używać do innych celów, takich jak nauka lub czytanie, warto zainwestować w model z wysuwaną szufladą na klawisze, który zwolni niezbędną przestrzeń.
Kolejną kluczową kwestią jest wysokość biurka. W wypadku gdy korzystasz ze zwykłego krzesła pozbawionego możliwości regulacji, zwróć uwagę, by pasowało ono do blatu i twojego wzrostu. W przeciwnym razie będziesz przyjmować niewłaściwą pozycję w trakcie zabawy. Przyniesie to problemy z bólem pleców, szyi, jak również nadgarstków, które będą wyginać się pod nienaturalnym kątem podczas pisania lub grania.
Na koniec warto przyjrzeć się konstrukcji mebla. Tu bierzesz pod uwagę oferowaną przez niego przestrzeń do przechowywania, jak również materiały, z jakich zostało wykonane. Biurka do 200 zł niestety z reguły nie są wykonane z najtrwalszych materiałów i dość szybko zaczną pojawiać się na nich widoczne ślady zużycia (zwłaszcza dotyczy to zarysowań na powierzchni blatu). Musisz się więc pogodzić z tym, że trzeba będzie wymienić je za kilka lat.
Zdjęcie: Envato Elemenrs