Data modyfikacji:

Arkham Horror: Mother's Embrace. Poradnik i recenzja

Asmodee Digital to firma, która specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu cyfrowych adaptacji gier planszowych. Producent, tym razem wspólnie z ekipą Luckyhammers, wziął na warsztat popularny „Horror z Arkham” bazujący na powieściach H.P. Lovecrafta. Jeżeli jesteście ciekawi, czy warto zagrać w Arkham Horror: Mother’s Embrace, to koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem. Znajdziecie w nim także parę wskazówek dotyczących rozgrywki.

Czytaj również: Najważniejsze premiery gier 2021

arkham horror mother's embrace

Arkham Horror: Mother's Embrace na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core 2 Duo E4700 2.6 GHz / AMD Phenom X4 9950 2.6 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5770 lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 5 GB
  • System operacyjny: Windows 7/10 (64-bit)

Czy warto zagrać w Arkham Horror: Mother's Embrace?

Oprawa wizualna oraz toporne sterowanie mogą delikatnie odstraszyć od tego tytułu. Warto jednak dać mu szansę, żeby szybko poczuć gęsty klimat, jakim przesiąknięty jest Arkham Horror. To bardzo fajna gra przygodowa, która co jakiś czas urozmaicana zostaje turowymi, dosyć łatwymi, pojedynkami.

Całość sprawia, że przy Mother’s Embrace można miło spędzić czas, poznając przy tym wciągającą opowieść, która czerpie garściami z prozy Samotnika z Providence. Jeżeli szukacie mniejszej, niezbyt zobowiązującej produkcji, to koniecznie powinniście zainteresować się tą grą.

Arkham Horror: Mother's Embrace - poradnik

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki oraz innych rzeczy związanych z grą.

Jak przejść Arkham Horror: Mother's Embrace?

Przed przystąpieniem do zabawy, dokładnie zastanówcie się, jaki rodzaj postaci będzie odpowiadał waszemu stylowi rozgrywki, ponieważ ma to duży wpływ na rozwiązywanie zagadek i przebieg pojedynków. Bez względu jednak na to, jaką postacią gracie, musicie nastawić się na eksplorację. Sprawdzajcie dokładnie każdy kąt i podchodźcie do kluczowych miejsc oznaczonych specjalnymi ikonami.

Dzięki temu zdobędziecie przydatne przedmioty, jak apteczki, papierosy poprawiające stabilność emocjonalną, czy broń. Nawet będąc w posiadaniu zwykłego noża, będziecie mieli większe szanse w starciach z oponentami. A jeśli posiadacie pistolet, to upewnijcie się, że przed walką macie naładowany magazynek do pełna. Po zakończonym pojedynku skorzystajcie też ze środków medycznych, żeby podejść do kolejnego starcia będąc w pełni zdrów.

W wielu miejscach zostaniecie zmuszeni do podjęcia ważnych decyzji, które ograniczają się do wyboru pomiędzy dwiema opcjami. Często trafna odpowiedź jest loterią, lecz jeśli wasza postać posiada odpowiednie umiejętności, to możecie liczyć na ułatwienie. Dlatego też ważne jest, żeby dobierać odpowiednich kompanów o różnych zdolnościach.

Każda zła decyzja oraz tura w walce zwiększa pewien wskaźnik, który odpowiada za nadejście Wielkich Przedwiecznych, utrudniających zabawę. Starajcie się też dbać o stan psychiczny bohaterów i nie pozwólcie, żeby popadli w obłęd. Przez to będą osłabieni, co może doprowadzić do porażki podczas wymiany ognia z wrogami.

Ile godzin zajmuje ukończenie Arkham Horror: Mother's Embrace?

Dzieło studia Luckyhammers nie jest jakoś bardzo długie, ale pamiętajmy, że mówimy o adaptacji planszówki. Dotarcie do finału opowieści powinno wam zająć około siedmiu godzin, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem, jak na tego typu produkcję.

Na czym zagrać w Arkham Horror: Mother's Embrace?

Produkcja powstała z myślą o kilku platformach. W Arkham Horror zagracie zarówno na komputerach osobistych (m.in. na platformie GOG), jak i konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Oczywiście posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X|S grę uruchomią za sprawą wstecznej kompatybilności.

Czy Arkham Horror: Mother's Embrace posiada polską wersję językową?

Niestety nie, Mother’s Embrace dostępne jest wyłącznie w angielskiej wersji językowej. Trochę szkoda, ponieważ w trakcie rozgrywki pojawia się dużo tekstu, co dla osób nieznających obcego języka, może stanowić problem w zrozumieniu niektórych wątków.

Premiera Arkham Horror: Mother's Embrace – kiedy?

Produkcja studia Luckyhammers zadebiutowała tego samego dnia na wszystkich platformach. W Arkham Horror: Mother’s Embrace możecie grać już od 23 marca 2021 roku.

Grę do testów dostarczyła firma GOG.com, za co serdecznie dziękuję!

Autor: Łukasz Morawski