Data publikacji:

Apple Watch zaprezentowany. Minimalizm retro

Apple podczas swojej specjalnej konferencji zaprezentowało swój pierwszy inteligentny zegarek. Wbrew plotkom, nie nazywa się iWatch, tylko po prostu Apple Watch.

Gigant z Cupertino na każdej płaszczyźnie pragnie odciąć się od dotychczasowych modeli smartwatchy produkowanych przez konkurencję. Zegarek marki Apple został wykonany ze stali nierdzewnej, a ekran dotykowy otacza szafirowe szkło. Paski do zegarka będą mogły być dowolnie wymieniane, w zależności od gustu. Samo urządzenie natomiast będzie najpewniej dostępne w kolorach space-grey, silver oraz gold.

Najważniejszą nowinką w pierwszym smartwatchu Apple jest charakterystyczne pokrętło umieszczone z boku tarczy. Umożliwia ono wygodne nawigowanie pulpitem na wyświetlaczu urządzenia umożliwiając łatwy dostęp do aplikacji dostępnych z poziomu zegarka. Nie musimy przebijać się przez kilka ekranów. Obok znalazło się także miejsce do znanego już z innych urządzeń Apple przycisku Home.

Urządzenie prezentuje się wyjątkowo subtelnie i już na pierwszy rzut oka widać, że posiada wyjątkowo niewielki rozmiar. Z poziomu urządzenia otrzymamy dostęp do najczęściej używanych funkcji znanych z innych mobilnych urządzeń Giganta z Cupertino. Nie powiedziano jednak wprost czy urządzenie będzie mogło funkcjonować jako osobne akcesorium czy też będzie nieodłączne związane ze smartfonami lub tabletami Apple. Również jego specyfikacja pozostaje na razie tajemnicą.

Smartwatch Apple zadebiutuje na rynku najwcześniej na początku 2015 roku. Na chwilę obecną musi ustąpić miejsca premierze iPhone'a 6.

Źródło: TechnoBuffalo

Autor: Adam Szymański