Data publikacji:

Apple Watch

Co do zaoferowania ma pierwszy inteligentny zegarek Apple?

Smartwach Apple ma trafić do sprzedaży w trzech wersjach - Apple Watch Sport, Apple Watch i Apple Watch Edition. Będą się one różniły materiałami, z których zostały wykonane, a co za tym idzie, także ceną. Zegarek będzie dostępny w dwóch rozmiarach - 38 mm i 42 mm.

Apple Watch Sport, który jest najtańszym modelem, ma aluminiową obudowę, plastikowy pasek i ekran chroniony wzmocnionym szkłem. Sport dostępny będzie w kolorach szarym i srebrnym. Cena wariantu 38 mm to 349 dolarów, z kolei wariant 42 mm będzie kosztował 399 dolarów.

Apple Watch, który stanowi opcję ze średniej półki, ma obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Ekran pokrywa warstwa ochronna ze szkła szafirowego. Zegarek dostępny będzie w kolorach srebrnym i czarnym. Do wyboru otrzymamy m.in. skórzany lub metalowy pasek, co przełoży się na cenę urządzenia, która wahała będzie się od 549 do 1049 dolarów w przypadku wariantu 38 mm i 599-1099 dolarów dla wariantu 42 mm.

Apple Watch Edition ma obudowę wykonaną z różowego lub żółtego 18-karatowego złota. Model ten również ma ekran pokryty warstwą ochronną wykonaną ze szkła szafirowego. Cena urządzenia przekroczy 10 000 dolarów.

Inteligentny zegarek Apple zapewnia wsparcie dla licznych aplikacji, takich jak kalendarz, mapy czy przypomnienia. Umożliwia również wysyłanie wiadomości czy wykonywanie rozmów telefonicznych. Nie zabrakło także czujników tętna i ruchu oraz modułu Bluetooth, który umożliwia łączenie z innymi urządzeniami. Poza aplikacjami Apple, użytkownicy będą mogli korzystać również z aplikacji zewnętrznych producentów.

Akumulator, w który został wyposażony Apple Watch, ma zapewnić moc na około 18 godzin nieustannej pracy. Oczywiście wszystko będzie zależało od intensywności użytkowania.

Przedsprzedaż ruszy 10 kwietnia. Wysyłka rozpocznie się dwa tygodnie później.

Źródło: TechCrunch

Autor: Dawid Sych