Data modyfikacji:

Adapter bluetooth do telewizora: na co zwrócić uwagę przy zakupie? Polecane produkty 

Adapter Bluetooth to bardzo dobra propozycja dla osób, które mają telewizory starszego typu. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie, a także jaki model warto wybrać. 

Adapter bluetooth do telewizora

Dlaczego warto stosować adapter bluetooth do telewizora? 

 Bluetooth to standard, który pozwala na bezprzewodową komunikację z zewnętrznymi urządzeniami, a także akcesoriami. Obecnie zdecydowana większość telewizorów ma wbudowany Bluetooth, co umożliwia podłączenie zewnętrznej klawiatury, myszki, słuchawek, soundbara, czy bezprzewodowego głośnika. Brak konieczności stosowania przewodów jest niezwykle wygodny i pozwala zaoszczędzić trochę miejsca. 

Wybór adapterów Bluetooth dedykowanych do telewizorów jest całkiem spory. Na rynku znajdziemy urządzenia działające zarówno w trybie odbiornika, jak i nadajnika. Dodatkowo, niektóre modele umożliwiają przesyłanie dźwięku prosto z telefonu, tabletu lub komputera. Jak widać, aby cieszyć się bezprzewodowymi akcesoriami wcale nie musimy decydować się na zakup zupełnie nowego telewizora. Adapter Bluetooth doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. 

Czy adapter Bluetooth do telewizora jest drogi? 

Adaptery Bluetooth nie są drogie. Urządzenia w podstawowej wersji możemy kupić już za około 50 złotych. Jeśli chcesz mieć większe możliwości bezprzewodowego połączenia, to musisz liczyć się z wydatkiem 150-200 złotych. Dla porównania koszt średniej klasy telewizora z Bluetooth wynosi około 2500 złotych. Oszczędności są widoczne już na pierwszy rzut oka. 

Na co zwracać uwagę podczas wyboru adaptera bluetooth do telewizora? 

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, w jakim standardzie pracuje dany adapter Bluetooth. Warto wybrać urządzenie, które będzie dysponowało standardem Bluetooth 4.0. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim energooszczędność, a także wsteczna kompatybilność. To oznacza, że bez większego problemu połączysz telewizor z akcesoriami obsługującymi Bluetooth starszego typu. Na rynku znajdziemy również adaptery z Bluetooth 4.1, 4.2 a nawet 5.0. Nowszy typ połączenia oznacza lepszą stabilność oraz lepszy zasięg, który wynosi nawet do 140 metrów. 

Polecane adaptery Bluetooth co telewizora: 

Taotronic TT-BA09 Bluetooth

Bardzo dobry adapter Bluetooth do telewizora umożliwia komfortowe korzystanie z zewnętrznych urządzeń. Mocną stroną tego modelu jest wsparcie dla technologii aptX, która zapobiega opóźnieniom pomiędzy dźwiękiem i obrazem. Taotronic może działać w trybie nadajnika lub trybie odbiornika. Dzięki temu wykorzystasz go do podłączenia kina domowego, czy głośników starszego typu. W zestawie znajdziesz optyczny przewód do podłączenia, kabel minijack 3,5 mm, a także 3,5 mm przewód żeński. 

Sennheiser BT T100

Kompaktowy nadajnik Bluetooth sprawdzi się doskonale do telewizora. Bluetooth w wersji 4.2 i wsparcie dla kodeka aptX Low Latency są w stanie zagwarantować doskonałą jakość dźwięku. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Wystarczy połączyć odpowiednie przewody, a już po chwili będziemy mogli połączyć się z telefonem, tabletem, bądź komputerem. Ważący 85 gramów adapter Bluetooth jest znakomitym wyborem do praktycznie każdego telewizora, ale również kina domowego, czy głośników.  

Kruger&Matz KM0352 

Kolejny bardzo dobry adapter Bluetooth do telewizora. Kruger&Matz korzysta ze standardu Bluetooth 4.0 oraz znanego z wcześniej prezentowanych modeli kodeka aptX. Częstotliwość próbkowania wynosi 48 kHz, co przekłada się na znakomity dźwięk. Obudowa zawiera wejście AUX 3,5 mm, wyjście liniowe 3,5 mm, wyjście oraz wejście optyczne oraz złącze zasilania microUSB. Wymiary adaptera to 82 x 82x 29 mm. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu bardzo dobrze zachowany, dlatego warto wziąć go pod uwagę. 

Autor: Bartłomiej Mazurek