Data publikacji:

Wszystko o Sekiro: Shadow's Die Twice - premiera, cena, zwiastuny i informacje

Kompendium wiedzy o Sekiro: Shadow's Die Twice. Znajdziecie tu wszystkie najważniejsze informacje dotyczące gry studia From Software.

Studio From Software, znane z takich hitów jak Bloodborne czy seria Dark Souls, postanowiło spróbować swoich sił z całkowicie nową marką. Ponownie na czele produkcji stanął Hidetaka Miyazaki odpowiedzialny za najważniejsze dzieła tego producenta. Najnowsza produkcja nosi nazwę Sekiro: Shadow’s Die Twice i pod wieloma względami  przypomina wcześniejsze dokonania japońskiego developera. Mimo to, wprowadzone zmiany wymuszają na graczach nowe podejście do rozgrywki, a ta jest przystępniejsza dla większej liczby graczy. Nie oznacza to jednak, że poziom trudności drastycznie spadł.

SEKIRO: SHADOW’S DIE TWICE – PREMIERA

Oficjalna data premiery Sekiro: Shadow’s Die Twice została zaplanowana na 22 marca 2019 roku. Tytuł powstał z myślą o komputerach osobistych oraz platformach PlayStation 4 i Xbox One. Światowym wydawcą gry jest firma Activision Blizzard, natomiast za polską dystrybucję odpowiada Cenega, która już wcześniej wydawała w naszym kraju produkcje studia From Software.

SEKIRO: SHADOW'S DIE TWICE - FABUŁA GRY

 • W przeciwieństwie do serii Dark Souls i Bloodborne, akcja Sekiro: Shadow’s Die Twice została osadzona w naszym świecie. Nie jest to jednak gra historyczna, ponieważ akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji XV-wiecznej Japonii, w której występują zjawiska paranormalne.
 • Gracze przejmują kontrolę nad tytułowym bohaterem Sekiro, którego zadanie polega na uratowaniu swojego pana z rąk porywaczy. Protagonista ma też w tym bardziej osobisty cel, ponieważ pragnie zemsty na oprawcach, ze względu na odciętą rękę, którą stracił w trakcie porwania. Sekiro zostaje porzucony na pewną śmierć, lecz zostaje uratowany przez pewnego mężczyznę, który w miejsce jego straconej kończyny umieszcza protezę o magicznych właściwościach. Jednocześnie bohater staje się wręcz nieśmiertelny, zyskując możliwość powrotu do żywych po poniesieniu śmierci. Swego rodzaju klątwa zniknie po wypełnieniu jego misji.
 • Poprzednie dzieła From Software przyzwyczaiły nas do szczątkowej fabuły, której szczegóły poznawaliśmy poprzez czytanie opisów przedmiotów lub łączenie faktów. W Sekiro: Shadow’s Die Twice historia ma być przedstawiona w znacznie bardziej przystępny sposób. Nadal nie wszystko będzie oczywiste, jednakże twórcy zaimplementowali więcej przerywników filmowych oraz dialogów z napotkanymi na swojej drodze NPC-ami. Przede wszystkim, Sekiro jest pełnoprawnym bohaterem, posiadającym własny charakter i motywacje.
 • SEKIRO: SHADOW’S DIE TWICE - ROZGRYWKA

 • Na pierwszy rzut oka Sekiro: Shadow’s Die Twice wygląda niemalże identycznie co Dark Souls i Bloodborne. Po części jest to prawdą, ponieważ konstrukcja lokacji czy sposób poruszania się głównego bohatera są wyciągnięte z poprzednich gier studia From Software. Mimo to, rozgrywka została odpowiednio zmodyfikowana, żebyśmy nie odnosili wrażenia deja vu.
 • W przeciwieństwie do poprzednich produkcji japońskiego twórcy, tym razem nie jesteśmy cały czas wystawieni na atak przeciwników. Główny bohater doskonale radzi sobie w bezpośredniej walce na miecze, lecz bardziej preferuje atakowanie z ukrycia. W Sekiro: Shadow’s Die Twice mamy możliwość skradania, przedzierania się przez wysokie krzewy, a także zwisanie na krawędziach. Niczym w grach składankowych, wystarczy, że zajdziemy oponenta od tyłu, żeby wymierzyć mu morderczy cios.
 • Sekiro: Shadow’s Die Twice z góry narzuca głównego bohatera. Producent zrezygnował z możliwości stworzenia własnego wojownika, co ma ogromny wpływ na przebieg rozgrywki. Tym razem nie mamy możliwości wyboru klasy postaci. Twórcy zrezygnowali też z większości elementów charakterystycznych dla RPG-ów, choć w grze odblokowujemy nowe umiejętności dla protagonisty. Produkcja jest przede wszystkim przygodową grą akcji nastawioną na eksplorację, walkę z oponentami oraz poznawanie fabuły.
 • Ogromną zmianą względem Dark Souls i Bloodborne jest proteza głównego bohatera. Nie jest to wyłącznie sztuczna ręka, a wielozadaniowe narzędzie, którego opanowanie będzie obowiązkowe do przejścia gry. Dzięki lince z hakiem zamontowanej w protezie, bohater potrafi szybko wspinać się na wyższe kondygnacje budynków lub innych wysokich obiektów. Ponadto, za pomocą sztucznej ręki możemy podpalać katanę, blokować ciosy przeciwników lub korzystać z potężnego topora.
 • Studio From Software zmodyfikowało również system śmierci, co nie do końca może przypaść do gustu miłośnikom ich wcześniejszych dzieł. W trakcie rozgrywki główny bohater zbiera specjalną energię, która pozwala mu na wskrzeszenie po odniesieniu śmiertelnych obrażeń. W praktyce polega to na tym, że w trakcie przegranej walki, możemy natychmiast wrócić do kontynuowania pojedynku. Możliwość powracania do życia jest ograniczona, lecz i tak znacząco wpływa na przebieg starć. Kiedy jednak stracimy możliwość wskrzeszenia, wtedy jesteśmy teleportowani do najbliższego punktu kontrolnego. Tych jest natomiast znacznie więcej niż w innych grach From Software.
 • Producent wprowadził także istotne zmiany w prowadzeniu pojedynków. W Sekiro: Shadow’s Die Twice nie jest istotny pasek życia oponentów, ale wskaźnik postawy. Przeciwnicy dobrze bronią się przed atakami gracza, do momentu, aż przełamiemy ich gardę. Wtedy istnieje możliwość wyprowadzenia pojedynczego, śmiertelnego ciosu. System ten obowiązuje zarówno podczas walk z mniejszymi przeciwnikami, jak i potężnymi bossami.
 • SEKIRO: SHADOW’S DIE TWICE – CENA

  Produkcja dostępna jest na trzech platformach – PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Standardowo, wydanie na komputery osobiste będzie odpowiednio tańsze od wersji konsolowych. Po kliknięciu w poniższe linki, dowiecie się, jaka jest aktualna cena wydania, które was interesuje.

  Standardowa edycja Sekiro: Shadow’s Die Twice na PC – sprawdź aktualną cenę

  [Tekst będzie co jakiś czas aktualizowany o nowe informacje, dlatego sprawdzajcie regularnie, czy nie dopisywałem czegoś nowego.]

  Autor: Łukasz Morawski