Data publikacji:

Wrażenia z beta testów Star Wars: Battlefront II

Moc była z nami.

W czwartek rozpoczęły się zamknięte beta testy drugiej odsłony Star Wars: Battlefront. Obecnie próbne granie zostało udostępnione dla wszystkich graczy, dzięki czemu każdy zainteresowany może na własnej skórze przekonać się, czy warto będzie dać szansę najnowszemu dziełu studia DICE. Jeśli natomiast nie macie czasu na granie lub po prostu chcecie poznać naszą opinię o grze, zapraszamy do obejrzenia poniższych materiałów wideo, w których omawiamy poszczególne tryby rozgrywki oraz dyskutujemy na temat produkcji.

TRYB STRIKE + KLASY POSTACI

W pierwszym gameplayu wzięliśmy udział w trybie Strike, gdzie garstka graczy bez udziału żadnych specjalnych maszyn musi walczyć o przejęcie lub obronę strategicznych punktów na mapie. Jednocześnie, w trakcie nagrywania filmu omówiłem z Dawidem wszystkie klasy postaci, wyróżniając ich dobre i złe strony.

TRYB GALACTIC ASSAULT

Po zakończeniu bitwy w trybie Strike przerzuciliśmy się na Galactic Assault, gdzie odegraliśmy jedną z istotnych bitew przedstawionych pierwotnie w filmie "Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo". Tym razem przyszło nam grać po stronie droidów, a naszym celem było dotarcie do pałacu królewskiego.

TRYB STARFIGHTER ASSAULT

Ostatnim trybem dostępnym w wersji beta był Starfighter Assault, w którym akcja rozgrywa się wyłącznie w przestrzeni kosmicznej. Trochę polataliśmy, trochę postrzelaliśmy, a przy tym pozachwycaliśmy się oprawą wizualną i spektakularnością pojedynków. Serio, starcia w kosmosie dają masę frajdy.

Po rozegraniu kilkunastu rund we wszystkich trybach, wspólnie z Dawidem stwierdziliśmy, ze Star Wars: Battlefront II ma ogromny potencjał. Jeśli producenci nie popełnią tych samych błędów, co przy okazji pierwszej odsłony (np. uboga zawartość w dniu premiery), możemy otrzymać świetną grę osadzoną w realiach "Gwiezdnych Wojen". O tym przekonamy się dopiero 17 listopada bieżącego roku, kiedy tytuł trafi do sprzedaży.

 

Autor: Łukasz Morawski