Data publikacji:

Wargaming, SEGA i Creative Assembly nawiązują strategiczne partnerstwo

Total War: ARENA zostanie wydane przez Wargaming Alliance

Wargaming, SEGA i Creative Assembly ogłaszają w dniu dzisiejszym, że nawiązują strategiczną współpracę. Jej efektem będzie światowe wydanie¹ Total War: AERNA poprzez nowopowstałą platformę Wargaming Alliance. Jest to nowa struktura, która daje narzędzia, zasoby i platformę dla twórców gier komputerowych, aby wejść na wysoce konkurencyjny rynek gier free-to-play. Swoje kompetencje w tym zakresie Wargaming udowodnił posiadając obecnie ponad 100 milionów zarejestrowanych graczy w swoich tytułach na całym świecie.

Total War jest jednym z głównych filarów biznesowych firmy SEGA. To jedna z najbardziej udanych i wpływowych strategicznych marek wszech czasów łącząca ogromne bitwy z głębokimi elementami taktycznymi i strategicznymi. Total War: ARENA jest tworzone przez Creative Assembly i przynosi najważniejsze cechy marki do świata gier free-to-play łączącą dziedzictwo serii z intensywnymi walkami 10 na 10 graczy. Doświadczenie Creative Assembly w produkowaniu gier połączone z doświadczeniem i sukcesami firmy Wargaming w segmencie free-to play sprawia, że Total War: Arena jest idealnym tytułem dla Wargaming Alliance.

Przez ponad dekadę, marka Tota War stała się wyznacznikiem dla gier strategicznych, dzięki unikatowej rozgrywce i skoncentrowaniu się na autentyczności. Rynek free-to-play to nowe wyzwanie dla marki, a zeszły roku zauważyliśmy wielki potencjał w Total War: ARENA - mówi Tim Heaton, dyrektor studia Creative Assembly. „Partnerstwo z Wargaming Alliance to doskonałe połączenie uznanych strategicznych marek. Cieszymy się na współpracę z twórcami globalnego hitu jakim jest World of Tanks i wierzymy, że dotrą z Total War: ARENA do graczy.

Wargaming Alliance daje twórcom i wydawcom z całego świata unikatową wiedzę o rynku free-to-play, którą Wargaming gromadził przez lata, oddaną społeczność, najlepsze praktyki w promowaniu tytułów free-to-play oraz codzienną działalność z grą. Partnerzy będą korzystać dzięki globalnemu zespołowi doświadczonych specjalistów ze wszystkich obszarów wydawania gier komputerowych – od wsparcia dla klientów, przez marketing po zarządzanie społecznością. Platforma Wargaming Alliance to również fizyczna obecność na wszystkich kluczowych rynkach i unikatowe podejście do poszczególnych regionów oparte na lokalnych odbiorcach.

Źródło: Wargaming.net [Informacja prasowa]

Autor: Ewelina Pregiel