Data publikacji:

Valyria Chronicles Remastered z polskim wydawcą

Japońska produkcja zostanie wydana przez Cenegę.

Firma Cenega poinformowała, że dołączyła do planu wydawniczego odświeżoną edycję gry Valkyria Chronicles, która pierwotnie zadebiutowała w 2008 roku na konsoli PlayStation 3. Dokładna data premiery Remasteru nie została ujawniona, ale gry możemy spodziewać się wiosną bieżącego roku. Produkcja dostępna będzie wyłącznie na PlayStation 4.

Cenega wypunktowała najważniejsze cechy gry. Możemy spodziewać się kilku urozmaiceń względem oryginału:

  • Silnik graficzny „CANVAS”: Powrót wspaniałej oprawy graficznej, tym razem w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę
  • System taktycznej walki „BLiTZ”: Częściowo strategia turowa, częściowo RPG, a częściowo trzecioosobowa strzelanka w czasie rzeczywistym – system „BLiTZ” to unikatowa mechanika, która sprawia, że walki nabierają strategicznego aspektu, pozostającym przy tym pełnymi akcji. Gracz będzie dowodził i rozkazywał swoim żołnierzom i czołgom na 30 różnych polach walki, mierząc się z Imperium.
  • Zapadająca w pamięć historia: Stojący przed obliczem wojny Gunther, Alicia, Largo i reszta niezłomnych członków 7. Drużyny biorą udział w walce o wolność z osobistych powodów i w nadziei, że mimo wszystkich przeszkód uda im się wyzwolić Galię spod jarzma Imperium – a wszystko to dziać się będzie w przerażających okolicznościach wojny.
  • Dodatkowa zawartość DLC: Poza podstawową wersją gry, Valkyria Chronicles Remastered zawiera wszystkie opublikowane do tej pory dodatki – Hard EX Mode, Edy’s Mission, Selvaria’s Mission i Challenge of the Edy Detachment.
  • Źródło: Informacja prasowa

    Autor: Łukasz Morawski