Data publikacji:

Twórca Dystryktu 9 wyreżyserował zwiastun do Anthem

Filmowy zwiastun  gry Anthem zadebiutuje już 14 lutego.

Neill Blomkamp, nominowany do Oskara reżyser filmów „Dystrykt 9”, „Elizjum” i „Chappie”, we współpracy z Bioware oraz EA stworzył „Conviction”, oryginalny krótkometrażowy film fabularny oparty na motywach z nadchodzącej gry Anthem™. W „Conviction", Blomkamp ożywia ogromny świat Anthem własną, oryginalną historią osadzoną dekady przed fabułą gry. Widzowie będą mieli możliwość obcowania z unikalnym stylem Blomkampa, który tworzy fotorealistyczne efekty wizualne i łączy je z rzeczywistym światem - a to wszystko w realiach nadchodzącej gry.

Krótka zapowiedź dzieła Blomkampa „Conviction” jest już dostępna, pełen zwiastun zostanie opublikowany 14 lutego na kanale Oats Studios. Widzowie zobaczą znany z gry Fort Tarsis oraz freelancerów, którzy w nim żyją. Freelancerzy, używający Javelinów (egozszkieletów), zmierzą się głównym antagonistą i przywódcą frakcji Dominion - Monitorem.

"Byłem naprawdę zachwycony tym niesamowitym światem, jaki BioWare stworzył, gdy po raz pierwszy zobaczyłem Anthem" - powiedział Neill Blomkamp. „Conviction przedstawia narrację, która obejmuje piękny i wciągający świat, gotowy do eksploracji przy użyciu potężnych Javelinów. Świat, w którym na każdej skalnej półce i każdej dolinie czai się niebezpieczeństwo".

Źródło: EA [Informacja prasowa]

Autor: Łukasz Morawski