Data publikacji:

Transformers: Battlegrounds. Recenzja, poradnik i wymagania

Popularna marka Transformers na przestrzeni lat doczekała się kilku gier wideo reprezentujące różne gatunki. Tym razem trafiło na strategię turową, która swoją stylistyką odnosi się do serialu animowanego. Sprawdźcie, czy warto zagrać w Transformers: Battlegrounds.

transformers battlegrounds

Transformers: Battlegrounds na PC: minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i3 / AMD FX-6000
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon R7 260X lub lepsza
  • Miejsce na dysku: 6 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Transformers: Battlegrounds na PC: rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5 / AMD Ryzen 3
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza
  • Miejsca na dysku: 6 GB
  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Czy warto zagrać w Transformers: Battlegrounds? Recenzja gry

Bardzo lubię markę Transformers, choć nie ukrywam, że Michael Bay skutecznie próbował mnie do niej zniechęcić. Na szczęście w dalszym ciągu pozostają mi komiksy oraz kultowe animacje, na jakich się wychowałem. Kolejną produkcję osadzoną w tym ciekawym uniwersum przyjąłem z otwartymi ramionami i muszę przyznać, że się na niej nie zawiodłem.

Żeby jednak w pełni docenić Transformers: Battlegrounds trzeba sobie uświadomić, że jest to tytuł skierowany bardziej w stronę młodszych odbiorców. Przemoc w grze jest bardzo umowna, oprawa typowo kreskówkowa, zaś poziom trudności bardzo niski jak na standardy strategii turowych. Jeśli szukacie wyzwania na poziomie XCOMU, to zdecydowanie trafiliście pod zły adres. Produkcji zdecydowanie jest bliżej do świetnego Mario + Rabbids: Kingdom Battle.

W grze ponownie śledzimy konflikt pomiędzy dobrymi Autobotami a złowrogimi Decepticonami. Optimus Prime, razem z Bumblebee i resztą ferajny znowu musi odnaleźć ukrytą na Ziemi Wszechiskę, która jest źródłem Energonu. W rękach Megatrona ta potężna energia mogłaby doprowadzić do wielkiej katastrofy, dlatego gracze za wszelką cenę nie mogą do tego doprowadzić. Fabuła to jedna wielka klisza, ale dzieciakom powinna się spodobać.

Konstrukcja gry jest bardzo prosta, dlatego nie spodziewajcie się wielkich fajerkweków. Mimo wszystko bawiłem się przy tym tytule naprawdę dobrze i z przyjemnością spędziłem przy nim dwa wieczory. Starcia z przeciwnikami są satysfakcjonujące, co zresztą jest też zasługą ciekawie zaprojektowanych lokacji. Jeśli jesteście fanami Transformersów, to zdecydowanie powinniście sprawdzić ten tytuł. Reszta spokojnie może go sobie odpuścić.

Transformers: Battlegrounds - poradnik

Poniżej znajdziecie kilka wskazówek dotyczących rozgrywki oraz innych rzeczy związanych z grą.

Jak przejść Transformers: Battlegrounds?

Studio Coatsink Software skierowało swój tytuł bardziej w stronę młodszych graczy, o czym świadczyć może także poziom trudności. Jeśli kiedykolwiek mieliście styczność z jakąś strategią turową, to nawet na najwyższym stopniu skomplikowania rozgrywki, Transformers: Battlegrounds nie powinno sprawić wam większego problemu.

Oczywiście jeśli to wasz pierwszy kontakt z tego rodzaju produkcją, to zalecam grać na łatwym poziomie trudności – dzięki temu starcia będą mało wymagające i nie będziecie mieć problemu z zaliczaniem misji oraz doborem odpowiednich umiejętności.

Kwestie gameplayu zostają bardzo dobrze wyjaśnione przez producenta w pierwszych misjach, dlatego czytajcie uważnie wszystkie wskazówki, a z pewnością bez żadnych większych komplikacji poradzicie sobie z unicestwieniem Decepticonów.

Ile godzin zajmuje ukończenie Transformers: Battlegrounds?

Kampania fabularna Transformers: Battlegrounds składa się z kilkunastu misji podzielonych na cztery akty. Produkcja jest stosunkowo krótko - dotarcie do finału opowieści powinno wam zająć maksymalnie mniej więcej siedem godzin.

Na czym zagrać w Transformers: Battlegrounds?

Jeżeli jesteście zainteresowani najnowszą produkcją z uniwersum Transformers, to tytuł znajdziecie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Na ten moment nie wiadomo, czy powstanie też wersja na PS5 i XsX.

Premiera Transformers: Battlegrounds – kiedy?

Dzieło studia Coatsink Software trafiło do sprzedaży 23 października 2020 roku. Produkcja została udostepniona w tym samym terminie na wszystkich planowanych platformach.

Grę do testów dostarczyła firma Cenega, za co serdecznie dziękuję!