Data modyfikacji:

Tanie książki. Gdzie kupować tanią literaturę?

Jeżeli macie w życiu jakąś pasję, to musicie mieć też pieniądze, żeby ją pielęgnować. W porównaniu do gier komputerowych lub filmów, książki nie są wcale takie drogie. Nie oznacza to jednak, że zawsze powinniście kupować pożądane pozycje za cenę ustaloną przez wydawnictwo. Często można kupić książki za znacznie niższą cenę. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać tanich książek.

Najtaniej oczywiście dostaniecie używaną literaturę, lecz na potrzeby tego tekstu załóżmy, że zależy wam głównie na nowych książkach. Wiecie, takich pachnących jeszcze drukarnią, bez wymiętych kartek i bez śladów po spoconych palcach. Poszukiwania książek w dobrych cenach zalecam zacząć przede wszystkim od przejrzenia oferty na Ceneo.pl.

Nie piszę tego wyłącznie dlatego, że pracuję dla tej firmy, tylko z powodów czysto praktycznych. Głównym założeniem serwisu jest porównywanie cen konkretnych produktów w różnych sklepach internetowych. W ten sposób możecie natychmiast sprawdzić, za ile kupicie książkę w waszej ulubionej księgarni, a ile wydalibyście, gdybyście skorzystali z oferty konkurencji. Poza tym, na Ceneo.pl istnieje również funkcja „Kup Teraz” dzięki której będziecie mogli od razu nabyć produkt, bez konieczności dodatkowego przeklikiwania.

GDZIE KUPOWAĆ TANIE KSIĄŻKI?

Jak już wcześniej pisałem, poszukiwania zacznijcie od Ceneo.pl. W ten sposób dowiecie się, czy któryś ze sklepów internetowych nie wystartował akurat z promocją na dany tytuł. Warto to sprawdzać, ponieważ często zdarza się, że mniej popularne księgarnie próbują przyciągnąć do siebie nowych klientów za pomocą atrakcyjnych rabatów. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji.

Jeśli chcecie korzystać z asortymentu sprawdzonych sklepów internetowych, polecam następujące księgarnie:

  • TaniaKsiazka.pl – nazwa sklepu nie jest wyłącznie chwytem reklamowym, lecz całkiem dobrze odzwierciedla ceny książek, jakie tam znajdziecie. Tania Książka posiada niesamowicie bogatą ofertę, w której znajdziecie nie tylko polską i zagraniczną beletrystykę, ale również pozycje popularnonaukowe, książki kucharskie, reportaże oraz literaturę faktu. W sklepie pojawia się mnóstwo promocji oraz macie możliwość o wiele tańszego kupienia książek z outletu (pochodzących ze zwrotów).
  • Czytam.pl – założona w 2005 roku księgarnia chwali się tym, że większość pozycji znajdujących się w sklepie otrzymuje rabat około 30% bez żadnej specjalnej oferty promocyjnej. Wystarczy przejrzeć katalog, żeby zobaczyć, że nie są to słowa rzucone na wiatr. Czytam.pl posiada też specjalną zakładkę „tania książka”, w której znajdziecie literaturę przecenioną nawet o  68%. W asortymencie sklepu znajdują się pozycje takich wydawnictw jak: Otwarte, Filia, Zysk i S-ka, Insignis Media, Prószyński Media, itp.
  • Livro.pl – kolejną ciekawą księgarnią internetową jest Livro.pl. Znajdziecie w niej książki z ponad trzydziestu kategorii - od horrorów i thrillerów poprzez literaturę obyczajową i faktu na kryminałach i książkach religijnych kończąc. Jak widać, przekrój tematyczny jest przeogromny, tak samo jak natężenie promocji na książki. W sklepie zazwyczaj kupicie pozycje o trzydzieści procent taniej od ceny detalicznej ustalonej przez wydawnictwo.
  • Oprócz wcześniej wymienionych księgarni internetowych polecam również kilka innych sklepów: nieprzeczytane.pl, dobre-ksiazki.pl, Mestro, Matras oraz Dyskont Książkowy Aros. Nie zapominajcie też o księgarniach stacjonarnych. Co prawda w takim Empiku nie znajdziecie zbyt wielu interesujących promocji, ale za to Świat Książki jest już ciekawą alternatywą. Polecam tam zaglądać podczas wizyt w centrach handlowych, gdyż często można natrafić na ciekawe wyprzedaże.

    Autor: Łukasz Morawski