Data publikacji:

Sony potwierdza - bez PlayStation Experience w tym roku

Wcześniejsze spekulacje przerodziły się w fakty.

PlayStation Experience organizowane było każdego grudnia, począwszy od 2014 roku. Impreza bardzo mocno skupiała się na prezentacji materiałów z nadciągających produkcji ekskluzywnych dla PlayStation 4. W tym roku jednak japoński gigant milczał odnośnie tegorocznej edycji wydarzenia. Teraz jednak mamy już potwierdzenie tego, że PlayStation Experience zwyczajnie się nie odbędzie.

  • Kup grę Spider-Man (PS4) na Ceneo.pl
  • Za ujawnieniem tej informacji stoi Shawn Layden, prezes SIE Worldwide Studios. Stwierdził on, że jest świadom iż taka wieść zasmuci wielu fanów. Samą decyzję wytłumaczył natomiast brakiem konkretnej paczki ekskluzywnych produkcji na przyszły rok. Prezentacja materiałów wyłącznie z Days Gone czy Dreams to zbyt mało, aby organizować wydarzenie o takiej skali. Oczywiście, ktoś zapyta - a co z Death Stranding albo The Last of Us Part 2? Tego nie wiadomo, jednak prawdopodobnie Sony nie posiada na ten moment wystarczającej ilości konkretów, które można by było pokazać już w grudniu.

    Wysoce prawdopodobne jest natomiast, że PlayStation Experience powróci w przyszłym roku i to ze zdwojoną siłą. Tymczasem posiadaczom PlayStation pozostaje czekać jeszcze na Paris Games Week, które odbędzie się w samej końcówce października. Sony zapowiedziało swoją obecność i z pewnością zaprezentuje coś ciekawego.

    Źródło: Dualshockers

    Autor: Tomasz Mendyka